Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek elképzelhető,...

Szerintetek elképzelhető, hogy a különböző vallások istenei léteznek egy bizonyos síkon?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el olvasni az asztrálutazásról egy könyvet, és abban volt benne, hogy bizonyos istenségek adott síkokról származnak. Elképzelhető e ez?
2011. márc. 16. 11:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Azt hiszem ez a kis részéet tökéletesen kifejezi a véleményem:



"Emlékezzetek meg a messze régi dolgokról, hogy én vagyok Isten és nincsen több; Isten vagyok, és nincs hozzám hasonlatos. Ki megjelentem kezdettől fogva a véget, és előre azokat, a mik még meg nem történtek, mondván: tanácsom megáll, és véghez viszem minden akaratomat; Ki elhívom napkeletről a sast, meszsze földről tanácsom férfiát; nem csak szóltam, ki is viszem, elvégezem, meg is cselekszem!" (Ésaiás könyve 46. fejezet, 9-11. versek)

2011. dec. 8. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
részlet*
2011. dec. 8. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Az emberáldozatok ellen pedig a Bibliai "Isten" sem tiltakozott különösebben, lásd Jefte és a lánya esetét. Igaz, ezt Jefte maga ajánlotta fel, de ha annyira nagyon helytelenítette volna az "Úr", ugyanúgy leállíthatta volna, ahogy annó Ábrahámot is (az de rossz egy poén volt, és mennyire felesleges is... _MINDENTUDÓ_ "Istennek" ugyan mi szüksége ilyen idióta "próbákra" ahhoz, hogy tesztelje valakinek a hitét? Mindentudóként tudnia kellett azt is, hogy mi lesz az egésznek végkifejlete...)"


Valóban nekünk egy kicsit furcsa az a próba, de ne felejtsd el hogy később Isten valóban odaadta a saját fiát értünk. Vagyis tőlünk nem várta el azt amit Ő maga megtett értünk. Ezzel bizonyította hogy jobban szeret minket mint mi Őt. Ez a történet ennek volt az előképe.

2011. dec. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Nemrég kezdtem el olvasni az asztrálutazásról egy könyvet, és abban volt benne, hogy bizonyos istenségek adott síkokról származnak. Elképzelhető e ez?"


Szerintem egy olyan könyvet olvastál amelyet olyasvalaki írt akit becsapott egy bukott angyal. Nagyon kell vigyázni mert sok ilyen csapda van. Ha nem vagy biztos a dolgodban akkor szerintem jobb ha megkérdezel valakit aki tapasztaltabb hogy mi az ami veszélyes és mit érdemes elolvasni. Sok jó és nagyon érdekes könyv van ami Istenről, vallásról vagy akár a túlvilágról szól. Ha érdekel szívesen ajánlok neked olyanokat amelyek hitelesek.

2011. dec. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!