Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan, aki két különbö...

Van itt olyan, aki két különböző vallás közt őrlődik?

Figyelt kérdés
Hogyan oldja fel ezt a dolgot? Hogyan dönt, már ha dönt?
2011. aug. 26. 23:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem hülyeség dönteni. Ha egy vallás megköveteli, hogy 100%-ban kövesd az elveit, akkor inkább ne is kövesd. Természetesen ha a két vallás szöges ellentétben áll(pl Buddhizmus és a Krisna-tudat), akkor semmi értelme az egésznek. De akkor nem is tudsz a kettő között őrlödni :) Vagyis inkább csak a helyedet keresed...
2011. aug. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Te melyik két különböző vallás között őrlődsz?


Egyébként nekem volt egy időszak...de megoldottam. :)

2011. aug. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva a Krisna-tudat és egy keresztény irányzat... igazából engem sem zavarna, ha nem egyszerre lenne szimpi mindkettő, hanem egy pici eltolódással, mert így olyan érzésem van mintha egyszerre két nőbe lennék szerelmes. :)
2011. aug. 27. 00:42
 4/12 A kérdező kommentje:
Hogy oldottad meg, ha nem titok? :)
2011. aug. 27. 00:43
 5/12 anonim ***** válasza:

Már aszittem az iszlám és az Izraelita vallások között szédelegsz.


Figyu, ha ilyen bajod van, nem vagy vallásos. Nincs ezen mit ragozni. olyan nincs, hogy őrlődsz kettő között. Vagy beeszületsz valami tökmindegymibe, és egy életen keresztül cipeled, vagy tojsz az egész külsőséges baromkodásra, és saját magadban hiszel. Abban, hogy a teremtőhöz (nevezd aminek akarod, lényeg, hogy megfoghatatlan) nem kell semmilyen köztes cirkuszparádé. amikor eljön az idő úgyis találkozol azzal aki adta neked a lelket akkor amikor visszaveszi.

2011. aug. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja és a legtöbb vallás pepita, szal édesmindegy.
2011. aug. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én keresztény vagyok, de régebben én is szimpatizáltam egyes keleti filozófiákkal. (sőt, a mai napig szimpatikusak, csak mondjuk úgy, döntöttem Jézus mellett.)


Szóval ha Jézus követése meg tudja adni neked mindazt, amire vágysz, nincs szükséged arra, hogy Krisnásnak állj. Keresztényként is lehetsz vegetáriánus, meditálhatsz, és törekedhetsz a megvilágosodásra.

Ha nem találod meg, amit kerestél, akkor viszont menj Krisnásnak.


Egyszer egy keresztény odament Gandhioz és azt kérdezte, lehetne-e inkább ő is hindu, mert olyan szellemi világosságra vágyik, mint a Mahatma. Gandhi erre azt mondta neki, hogy maradjon csak nyugodtan keresztény, mert semmi olyan fontos dolog nincs a Gítában ami a Bibliában ne volna benne.


Azt tudnod kell, hogy akármilyen valláshoz tartozol, a világosság az tebenned van. Ahogyan a sötétség is. Ilyen értelemben nincs helyes vallás: akinek a szíve gonosz az hiába követi a nyerő vallást, semmit sem ér vele. Akinek a szíve tiszta, az meg -Jézus szavaival élve- boldog mert meglátja Istent.


Elsősorban úgyis a szíved megtisztítása, a fokozott tudatosság és az önmagadra való ráismerés a lényeg. Teát válaszd azt ahová a szíved igazán húz, és ne vesztegess egy percet sem, Istent keresd és önmagadat.


Sok sikert,

Freya

2011. aug. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az őrlődés nem egy fenntartható állapot, ezért előbb-utóbb döntésre kényszerülsz. Vagy az egyiket, vagy a másikat, vagy egy harmadikat választod majd. Az ember világképének alakulásában fontos szerepe van a sajátján kívüli vallások megismerésének, hiszen így jobb esetben kiszélesedik a látóköre, és "megérik" a valódi hitre. Persze ehhez szükséges egy minimális befogadókészség, nyitottság, és értelem, hogy fel tudja ismerni, mi az, ami a javára van, és mi az, ami nincs. Egyelőre azt javaslom, ismerkedj. Ha eljön az ideje, tudni fogod, mit kell választanod.
2011. aug. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Lebannen ***** válasza:

Először is a Krisna-tudat nem vallás,hanem Isten-hit,vagy Isten-tudat.

Ilyen szempontból nincs különbség Jézus tanítása és a Krisna-tudat között.

Nyugodtan követheted mind a kettőt egyszerre.

Krisna azt mondja a Bhagavad-Gítában:


"Add fel a vallás minden változatát,és hódolj meg egyedül Én előttem.

Én megszabadítalak minden bűnös visszahatástól ne félj."

A vaisnavák hite szerint Isten időről időre eljön(eljött),különféle formákban,hogy segítse az embereket elérni őt.Mindenki megtalálhatja a hozzá legközelebb álló,legkönnyebben követhető hitet,szabályokat.

Ha megvizsgálod alaposabban mindkét hitnek ugyanaz a lényege.

Mi is a legelső Jézus parancsolatai közül?

2011. aug. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


A krisna vallást nem ismerem, így véleményt sem tudok mondani róla.

Abban igaza van az egyik válaszolónak, hogy az őrlődős nem fenntartható állapot hosszú távon. Ha ez hosszú távon fennmarad, az tönkreteszi az ember mentális/fizikai egészségét.

Javaslom, hogy fordul szakemberhez, ha egyedül nem megy a döntés, mert az egészség a legdrágább kincs, nagyon kell rá vigyázni.

Üdv: Napirai

2011. aug. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!