Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus vagyok. Át lehet...

Katolikus vagyok. Át lehet térni egy protestáns hitre?

Figyelt kérdés

Vagy református vagy evangélikus. Át lehet térni? és ha igen hogyan? Mennyi idő kb?:S


Köszi a válaszokat


2011. márc. 22. 13:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Át lehet ha akarsz. Annyi, hogy onnantól abba a templomba jársz, megismered a többi hitet és ha találsz egy szimpatikus gyülekezetet elbeszélgetsz a lelkésszel, ő elmondja a további tudnivalókat.

Ha jót akarsz magadnak olvasd az újszövetséget és olyan gyülekezetet keress ami az ott leírtaknak megfelelően működik és ahol van némi gyülekezeti élet, tehát nem jársz úgy évekig a templomba, hogy a nevedre se kíváncsi senki.

Miért akarsz áttérni?

2011. márc. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Persze, ez simán megoldható. Amúgy én evangélikus vagyok :) Ahogy az első válaszoló is leírta, menj el templomba, tapasztald meg te magad, hogy milyen ott a légkör, és ha megegyezik az elképzeléseiddel, akkor beszélgess el a lelkésszel, biztosan segíteni fog. Szerintem (bár ezt nem tudom biztosan) nagyjából annyi lesz a menete a dolognak, hogy konfirmálnod kell, arra kell egy kicsit tanulni, de azért szerintem annyira nem nehéz, ha - átlagosan - tizenkét éves gyerekek is meg tudják tanulni :)
2011. márc. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
én is katolikus voltam és baptista lettem. át lehet térni, vallás szabadság van :)
2011. márc. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok és már bérmálkoztam, így is lehet konfirmálni? Amúgy én gondolkozok hogy református vagy evangelikus de inkább az evangelikus felé hajlok, nekem az szimpatikusabb, a légkör is.:)
2011. márc. 22. 15:11
 5/15 anonim ***** válasza:
14:42-es vagyok, én elsőáldoztam, de ha bérmálkoztam volna akkor se lett volna akadája
2011. márc. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
*akadály , bocs
2011. márc. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
9%

Sehogyan. :) Ezek ismeretében hagyd el az Egyházat, és így a teljes igazság tekintetében is így döntesz, akkor az már tőled függ.:


[link]

2011. márc. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Utolsó ez már nem a középkor, hogy sehogyan nem térhetsz át mert aládpörkölünk.

Vallásszabadság van és bárki bármikor áttérhet arra amire akar. Akkor is így van ez ha sokaknak nem tetszik.

2011. márc. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Olvasd el:

* [link]

* [link]


;-)

2011. márc. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Vallásszabadság van és bárki bármikor áttérhet arra amire akar. Akkor is így van ez ha sokaknak nem tetszik."


Definiálnád ezt a fogalmat? :-) Ugyanis ennek jegyében bármit lehet követelni, a pápa is, ateista is, a dalai láma is kihasználja ezt. :-). Tehát ez nonszensz dolog.

2011. márc. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!