Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ajánlanátok olyan oldalakat,...

Ajánlanátok olyan oldalakat, ahol óvodás korosztálynak szóló keresztény történeteket találhatnék?

Figyelt kérdés

A gyerekmunkához kellenének segédanyagok, mert sajnos nagyon tanácstalan vagyok, honnan szedhetnénk ötleteket agy óvodában végzett missziós szolgálatunkhoz.

előre is nagyon hálás vagyok minden segítségért!:-)


2011. márc. 23. 00:26
 1/9 anonim válasza:
44%
kereszténység... már az oviban is.. nem elég, hogy nagyon sokan nem tudnak elindulni az életben még az is csak abban segít, hogy szegény gyerekek azt lássák, h nem ők irányítják az életüket és életük végéig kiszolgáltatottságban kell élniük. és tudom h nem erre voltál kíváncsi.
2011. márc. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első: érdekes az hozzáállásod. Annak bezzeg örülsz, hogy a keresztény kultúra értékrendje alapján rendeződött európai társadalomban élhetsz, nem mondjuk olyan helyen ahol kasztrendszer van, és ha bajod van, vagy megdöglesz, senkit se érdekel. Az értékrended, az erkölcsi érzéked ezen a valláson alapszik, hiába nézed le ennyire.


Az értékrend gyerekkortól kezdve alakul ki, gondolod káros, ha normális, erkölcsös történeteket is hallanak, nem csak a TV-ben néznek torz, erőszakos történeteket?

2011. márc. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
60%

én nem arról írtam, hogy az egész kereszténységet gyökerénél kellett volna elfolytani, hanem a mai világban egyedül kell megállnod ahelyed, nem siránkozhatsz mindig a jóistenhez, aki majd segít. :D

jah és persze pontosan azt írtam, hogy durva erőszakos filmeket kell lesniük. :D ez nem nyert öcsém :D

2011. márc. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

beírod a google-be hogy, " christian stories " ha nem találsz magyarul, aztán az angol szöveget lefordítod magyarra a google fordítóval ha nem tudsz angolul, gondolom fent van wikipedián, de nem hiszem hogy 4-6 éves gyerekek megértenék ezeket, maximum a húsvéti nyuszi történetét elmondhatod :D ami még lehet érdekelni őket..


az a vallásos embernek előttem meg azt mondom, hogy rossz helyen jár...

2011. márc. 23. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A neten nem tudom,hol vannak ilyen oldalak. De a Képes Bibiliák gyerekeknek íródtak. Azokat az ovodások is megértik.
2011. márc. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Szia! Én keresztény vagyok, a gyermekemet is így nevelem! Nálunk nem a nyuszi jön!

A M1-en szokott menni az engedjétek hozzám c. műsor, és a Mária Rádiónak is van gyermek műsora. Szerintem ha elmész egy keresztény boltba, ott találsz még gyerek könyvet, matricát, színezőt.

2011. márc. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindegyikőtöknek a segítséget!

Az utolsó ötletet a keresztény boltról és a gyerekműsorról pedig különösen! :-)


A kialakult kisebb vitára pedig csak annyit, hogy igen, neked kell megállnod ebben, a sajnos egyre keményebb világban. Ebben igazad van. Csak nem mindegy, hogy van-e egy biztos háttered, amire támaszkodhatsz, mert egyedül nem megy, de ha tudod, hogy van Valaki, aki gondot visel rólad, akkor már könnyebb a dolog. Van, Aki erőt adjon a mindennapi harcainkhoz, és persze ami szintén, nagyon fontos: REMÉNYT

"mert én veled vagyok minden napon a világ végezetéig"


Még egyszer köszönök minden választ! :)

Persze ha bárkinek van még ötlete, vagy ismer egy konkrét történetet, nagyon szívesen fogadom :)

2011. márc. 23. 10:12
 8/9 anonim ***** válasza:
van egy kedves kis mesesorozat, címe a nagy kalandozások-történetek a bibliából. ha gondolod, nézz utána :) összesen 13 részből áll, de közülük 5 kijött dvd-n is magyar szinkronnal, ezek youtube-on is fent vannak: http://www.youtube.com/watch?v=53Opj2gGbqk
2011. márc. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szabad előbb tudni, hogy milyen missziót folytatsz? Melyik közösséghez tartozol?
2011. márc. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!