Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet a születendő gyermekem...

Lehet a születendő gyermekem keresztszülője 2 református, ha én azt szeretném, hogy római katolikus legyen?

Figyelt kérdés
A párom azt akarja, hogy a tesójáék legyenek a keresztszülők, amit én nem akarok. Ők reformátusok. Én viszon római katolikussá szeretném kereszteltetni a gyereket. Ez lehetne egy kifogás.
2009. febr. 24. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Én is római katolikusnak vagyok megkeresztelve és a keresztszüleim Reformátusok. Apai ágon református a család, anyai ágon római katolikus. Én római kat. lettem, keresztapám pedig apa egyik testvére, aki református a feleségével együtt.

A férjem is református, és református esküvőnk volt.

Tehát simán lehet a gyermeked római katólikusnak kereszteelve.

2009. febr. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%

A gyerek vallásáról az anya dönt. A vallási nevelést az anya végzi.Magyar hagyomány szerint.

Mondd meg a férjednek, hogy te kit szeretnél és miért! Az igazat mondd! Nem kell kifogásokat keresni. Úgyis tudja, mi az igazi ok. Mondd ki!Esetleg megerősítheted azzal, hogy olyan keresztszülőt válasszatok, aki a vallást is átadja!

2009. febr. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Katolikus szertartású keresztelőn is lehet református a keresztszülő, csak meg kell indokolni (hiszen a keresztséget mindkét felekezet elfogadja, és ugyanúgy értelmezi).
2009. febr. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem a gyerek vallásáról normál esetben a 2 szülő együtt dönt. (előző)
2009. febr. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha római katolikus templomban lesz a keresztelő akkor római katolikus lesz a gyerkőc. Református csak tanú lehet, több mint valószínű hogy egy katolikus keresztszülőt kell keresned. Egy református hogyan tudna eleget tenni pl abban, hogy elősegíti a katolikus nevelését a gyerekednek! Tehát ez egy jó indok!!!

2009. márc. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha katolikus szertartás szerint kötöttetek házasságot, akkor vállaltad, hogy a gyermekeidet katolikus módon fogod nevelni, amit a férjednek tudomásul kellett vennie - ebben az esetben nincs helye megbeszélésnek vagy más egyébnek.

Református nem lehet keresztszülő, csupán a keresztség tanúja egy katolikus keresztszülő mellett - a pontos hivatkozást lásd egy hasonló jellegű kérdésnél.

2009. márc. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!