Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet kiszabadulni a...

Hogyan lehet kiszabadulni a Pokolból?

Figyelt kérdés
Nem csak a "nagyon rossz emberek" kerülnek a Pokolba. Hanem azok is, akik nem szentelték életüket Jézus Krisztusnak, függetlenül attól, hogy hittek Benne. Ha már egyszer valaki a Pokolba került, elképzelhető-e, hogy Isten, látva leírhatatlan szenvedését, és hallva könyörgését, mégis irgalmaz neki, és kiszabadítja onnan? Tudom, hogy ez nincs benne a Bibliában, de Isten számára semmi sem lehetetlen, és Ő bármit meg is tehet, ezáltal arról biztos nincs szó, hogy ne lenne képes megtenni.
2011. márc. 26. 10:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
"A bűnös embernek könnyű nem hinni Istenben – ő ugyanis a pokolról mond le."
2011. márc. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
De miképp lehetséges, hogy a természettől fogva változó teremtmény változatlanságba esik, hogy az annyira hajladozó emberi akarat megmerevedik, megrögződik a gonoszban? Nagy Szent Gergely azt mondja: A kárhozottak, ha a földön élnének, örökké vétkeznének. Miképp lehetséges ez olyan teremtményeknél, melyek természettől fogva az igazságra és jóságra állnak nyitva? Ez a kérdés a kárhozat pszichológiájába utal, és valószínűleg ebben csúcsosodik ki a kárhozat titka, a mysterium iniquitatis, melyre kielégítő feleletet ez idő szerint hiába keres a hívő elme. A kinyilatkoztatás csak a tényről biztosít; a mód titok, mely végelemzésben elvész a szabad akarat titokzatosságában. Szent Tamás így iparkodik közelébe férkőzni: a) A bukott angyalok azért rögződnek meg, mert amit a tiszta szellem az értelmével megfog, azt változhatatlanul fogja meg. Ilyenné válik az ember is a végleges állapotban. Ott már nincs útban a cél felé, hanem a cél szférájába jutott, s ezért végső cél dolgában az akarata éppúgy nem változhatik, mint a földön az általános jó akarásában. b) A másvilágon a megtérés azért is lehetetlen, mert a jelen üdvrendben kegyelem nélkül nincs megtérés. De a kegyelmet Isten már nem adja meg azoknak, kik a próba idején elvetették. Szent Tamás tehát elutasítja azt a fölfogást, mintha a megátalkodás oka az egyetemes isteni közreműködés megvonása volna; ez ugyanis Istent tenné meg a bűn, illetve a megátalkodás szerzőjévé. Attól a hiedelemtől is távol van az ő okoskodása, hogy a halállal mechanikusan következik be a megrögződés. Persze az ő megoldása sem lebbenti föl teljesen a fátyolt. Végre is alighanem azt kell mondani, hogy a másvilági megátalkodás Istennek pozitív rendelkezése; spekulatív megokolását azokban a gondolatokban kell keresni, melyekkel a próbaidőnek végeszakadását igazoltuk. — Suarez szerint a kárhozottakban megmarad a fizikai képesség a megtérésre, de erkölcsi lehetetlenséggé válik számukra: oly keservesen nyögnek büntetésük súlya alatt, hogy nem tudnak újra szeretni; oly súllyal nehezedik rájuk Istennek büntető keze, hogy képtelenek azt áldó kéznek elgondolni s megragadni; természetük szerint tudnák még szeretni Istent, de mert úgyis elérhetetlen számukra, már nem akarják szeretni.
2011. márc. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Helyesbítenék,senki nem jut a pokolba azért,mert nem szentelte az idejét Jézus Krisztusnak.Jézus semmi ilyesmit nem vár el az emberektől,ő felvázolta nekünk azt,hogy ha szabadok akarunk lenni,békések,és boldogok,akkor ne ártsunk a másik embernek,mert a teremtőben mindenki egy,mint ahogy ő is egy volt az atyával.ezért amit mással teszel,azt saját magaddal is teszed,még ha nem is nyilvánvaló a dolog rögtön,de idővel vissza fog ütni lelkileg,ezért saját magad fogsz a saját poklodba kerülni,így kénytelen vagy rájönni,hogy tévúton jártál,és ha ezt felismered,és tényleg megvan benned a szándék a változásra,akkor ki fogsz jutni a bötrönödből.nincs külön pokol,épp elég pokol az az embernek,hogy a saját éretlen tettei miatt szivatja önmagát.
2011. márc. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
68%

A kegyelem idő most van, amíg élsz ill. utolsó ítéletig.

utána már nincs, most térj meg, ne élj vissza a kegyelemmel

2011. márc. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Nem akarok visszaélni a kegyelemmel. De sokan vannak, akik visszaélnek, és nincsenek tudatában ennek, "nem tudják mit cselekszenek". Sok olyan keresztény van, aki hisz Isten létezésében, megtér, de aztán éli a világi életét tovább, vagy fontos(abb) lesz neki az anyagi javak megszerzése, siker stb. Ők nem feltétlenül gátlástalan gazemberek, mégis egy helyre kerülnek azokkal, és az örök, felfoghatatlan mértékű szenvedés vár rájuk. (Bár a poklot szerintem senki sem érdemli meg, egyetlen ember sem.)

Nekem édesapám, és a nagymamám ateisták voltak, biztos, hogy a pokolba kerültek haláluk után. Ezért is foglalkoztat ez a téma. Nem voltak rossz emberek, nem érdemlik meg az örök szenvedést, kínokat, ez túl nagy büntetés, ők nem bántottak senkit. Tudom, hogy, azok, akik nem hisznek Istenben a pokolba kerülnek, mert bűnösök, és ezt elfogadom, csak arra gondoltam, hogy talán irgalmaz Isten, és, ha a pokolba is kerül valaki, mert nem hitt benne, talán, előfordul, hogy mégis kiment onnan valakit, mert mégis megbocsát a végtelen szeretetével.

2011. márc. 26. 13:49
 6/24 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok biztos benne, hogy a szeretteid a pokolban vannak. Én remélem, hogy aki jó ember, és nem tesz rosszat (vagyis az egyetlen rossz, amit tesz, hogy nem hisz Istenben), az még kerülhet a mennybe. Én hiszek Istenben a férjem nem, én is szoktam ezen gondolkozni sokszor.

Én úgy tanultam, hogy Isten megbocsátó és nem bosszúálló. Akkor nem bocsáthatja meg valakinek hogy tévedett, vagy hogy "vak" volt, ha ezen kívül viszont jól élte az életét?

2011. márc. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező,hogyan lehet az,hogy te elmondásod szerint hiszel Istenben,de nem hiszel az ő végtelen szeretetében és jóságában???? a Bibliának mondasz ellent,miszerint "szeretet az Isten" ez nem tűnik fel? csak hajtogatod a magadét,és meg vagy róla győződve,hogy a nagyszüleid a pokolra jutnak meg a világi keresztények is,mert hétvégenként alkoholt isznak,vagy nem tudom milyen "megbocsájthatatlan" bűnt követnek el....

most hiszel a szeretet Istenében vagy valamilyen más Istenben hiszel? na mindegy,döntsd el mit akarsz.

2011. márc. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
30%

Én épp ezért nem hiszek a Pokolban - és ezzel együtt a keresztény istenképben sem.

Mert aki szeret, az nem büntetni akar, hanem megmutatni, hogy mit rontottunk el és azt látni, hogy tanulunk a hibáinkból. Nem örökké szenvedni látni akar minket, hanem "tudástól" boldogan. Ezt teszi egy szülő, egy barát, akárki, aki szeret - nem ellök azzal a szöveggel, hogy lett volna időnk jónak lenni, hanem megbocsát, igyekszik rámutatni, hogy hol tévedtünk és segít, hogy rálelhessünk az igaz útra.

A Földön - ahogy tapasztaltam - így működik a szeretet. És ha az egyszerű földi emberek is képesek erre, pont az Istenség ne lenne képes rá?

2011. márc. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
A kérdésem továbbra is az, hogy ha már egyszer valaki a pokolra jutott, kimentheti-e onnan Isten.
2011. márc. 27. 09:14
 10/24 anonim ***** válasza:

Azt gondolod,hogy más embernek kellene elhinnie helyetted,hogy az Isten ki tudja menteni az embert a pokolból? Ha!

Igen ki tudja,tessék itt a kérdésedre a válasz.De ezt senki nem fogja helyetted elhinni,sajnálom de ez az igazság."legyen nektek a hitetek szerint."

döntsd el,milyen Istenben akarsz hinni.

2011. márc. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!