Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan enyhítsem az elvonási...

Hogyan enyhítsem az elvonási tüneteket? Kiút ebből a pokolból, de hogyan?

Figyelt kérdés

Számomra egyértelmű, hogy az internet rabja vagyok. Pl. ha nem juthatok nethez (Skype, e-mail, fórumok, blogolvasás), akkor a lelki tüneteken (vágyakozás, depresszió, lehangoltság, frusztráltság, kimerültség érzése) túl már fizikai tünetek (hidegrázás, a kezeimet is le kell foglalni, álmosság)is vannak.


Így hiába próbálkoznék azzal, hogy kikapcsoltatom a netet, mert a tünetek nagyon durván jelentkeznek, ha már csak 1-2 napig sem jutok nethez. Ez a drogos elvonókúrákról olvasott tanulmányokban írtakhoz hasonlít, nagyon kegyetlen érzés megélni a net hiányát számomra.


Ha meg rászabadulok a netre, akkor nem tudok leállni, "kifulladásig", és akkor a munkámat is elhanyagolom, hogy annak már súlyos következményei is lehetnek, ha nem tudok változtatni.


Munkahelyemen nem tudok erről szólni, mert nem akarom, hogy elküldjenek, mert tudom, hogy az lenne a lépésük. A családtagjaimra nem tudok számítani, mert csak azt mondják, hogy köttessem ki a netet és kész...


Barátaim pedig éppen a net miatt nincsenek is, akiknek ezt elmondhatnám.


Ebben az esetben mit tehetnék, hogy enyhíthetném az "elvonási tüneteimet" először házilag? Mi az az időszak, amíg ennyire keményen jelentkeznek a tünetek? Eddig max. 3 napig bírtam net nélkül, de az maga volt a pokol LELKILEG és FIZIKAILAG is...



27/N


2011. okt. 3. 21:49
 1/2 anonim ***** válasza:

hát ez ha jól tudom ugyanolyan függőség, mint a többi fajta (játékszenvedély alkohol), tehát fordulhatsz szakemberhez is.

Mindenesetre szerintem már az első lépést megtetted felismerted a problémát elismerted h ez neked zaart okoz nehézséget az életedben.

Második lépés is megvolt megprónbáltál nemnetezni ami 3 napig ment és ez kezdei lépésnek nagyon jó.

Amit javasolnék hogy ne ennyire drasztikusan változtass hanem lépésről pl ma hagyd abba a netezést és csinálj valami mást pl olvasás, rajzolás, eselteg egyél valami finomat. Holnap beszélgess többet a munaktársakkal szánjál rájuk több időt a kv szünetekben légy velük, próbálj óránként beiktatni 10 perc pihenőt ha lehet amikor nem gép előtt ülsz így lépésenként könnyebb lehet leszokni.

2011. okt. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az a jó, ha az agyad a netezést rossz érzésekkel kapcsolja össze.


Csinálj valami kellemetlent közben

2011. okt. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!