Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Barátom muszlim. Én katolikus....

Barátom muszlim. Én katolikus. Egy vallást szeretnénk. Megoldható valahogy?

Figyelt kérdés
2011. márc. 26. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Természetesen! Vagy te veszed fel a muszlim vallást és élsz az ő törvényei szerint, vagy ő keresztelkedik be a katolikus egyházba, sőt még olyan lehetőségetek is van, hogy mind a ketten felvesztek egy harmadik vallást (református, evangélikus, adventista, bapista, stb...).
2011. márc. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Ha a barátod megkeresztelkedik, és megtudja a családja, a muzulmán barátai, akkor mindketten életveszélybe kerültök. Ha te leszel muzulmán, akkor az iszlám törvényei lesznek rád érvényesek, a férjednek teljhatalma lesz fölötted, és muzulmán ruhát kell viselned, különösen, ha kimentek hozzá. Ott te egy senki leszel, nem fogsz annyit érni, mint egy férfi, és a férjed akár el is adhat. Menekülj ebből a kapcsolatból, amíg csak lehet!
2011. márc. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2.

Ettől félek én is.

Szerinte az az egy megoldás létezik, ha én is muszlim leszek (hogy elfogadjon a családja)

Most persze azt mondja, hogy ő nem verne, meg nem venne semmibe és satöbbi. De mondani bármit lehet. Kicsit félek, nem tudom megéri e kockáztatni. Egyébként ő itt él, a családja meg Afrikában. Én már alapból félek kimenni Szaud-Arábiába, még ha vele vagyok akkoris..:(

2011. márc. 26. 21:06
 4/11 anonim ***** válasza:

Atyaég. Azért nem hiszem, hogy ilyen sötéten kell látni a helyzetet, nem fognak eladni. Az én apukám arab (Jemenből jött), elvette anyukámat, és voltak is kinn pár évet még az elején a testvéremmel, aki akkor még pici volt. Aztán visszajöttek és most itt élünk.

Nem volt semmi bajuk ott azzal, hogy európai nőt vett el, nem ölték meg és dobták a tengerbe.

A két eset természetesen tök más - egyrészt anyukám nem volt vallásos, Jemen akkoriban sokkal toleránsabb volt mint most Szaud-Arábia szerintem, de ezt csak azért írtam, hogy tudd, hogy nem kell mindig vadállatnak hinni minden arabot/muszlimot.

2011. márc. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
10%
Ne törődj ilyen hülyeségekkel! Nem függ semmi sem a vallástól.
2011. márc. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát a másodika válaszoló gondolom még csak messziről sem látott igazi muszlim családot max propaganda fimet nézett.


Én muszlim férfihoz mentem feleségül. Én természetesen nem voltam muszlim, így mutatott be a családjának, akiktől annyi tiszeletet kaptam,amit azelőtt még sohasem. Ruhákat kaptam, aranyat mindenkitől,az esküvőm nekem egy forintomba sem került,MINDENT ők fizettek,és nem is akármilyen esküvő volt. A férjem a tenyerén hordoz, gyermekünk is született.Soha nem emelne rám kezet,más nőre rá sem nézne,tisztel,becsül,szeret minket. Az iszlám vallás felvételére pedig téged SENKI nem kötelezhet,ez csakis egy olyan döntés lehet,amit teljes szívből teszel meg. Azóta is az én keresztény szüleimmel élünk,és még soha egyetlen megjegyzést sem tett rájuk,tiszteli őket,mint a saját szüleit.


Neked azt tudom tanácsolni,hogy ne itt próbálj információt szerezni,hanem ismerd meg a párod! Itt a válaszolók nagy része azt sem tudja mit is jelent az iszlám,csak riogatnak majd téged mindenféle történettel. Egyedül a párod tud neked segíteni,eloszlatni a kérdéseidet,felnyitni a szemed...


Remélem sikerül helyes döntést hoznod, de ne a félelmed vezéreljen. Ahogy írtad,hogy vallásos vagy, kérd Isten segítségét,imádkozz sokat,kérd hogy vezessen a leghelyesebb útra.

2011. márc. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia, az én férjem is muszlim:) De ő kuwaiti, az azért teljesen más, mint a ksa. Soha nem mondja meg, mit tegyek, hova menjek, segít a háztartásban, nem féltékenykedik (nagyon:)) nem parancsolgat, és soha de soha nem emelne rám kezet. A tenyerén hordoz, mintha egy királynő lennék, persze ezért cserébe nekem se jutna eszembe ártani neki, vagy megbántani őt. Szóval teljesen egészséges és normális házasságunk van, egyáltalán nem befolyásoló tényező, hogy ő muszlim.

Viszont a szaúd-arábiaiak már más tészta. Éltem egy darabig ott és pokol volt, kutyába se vettek se a nők, se a férfiak, az abaya borzalmas (rettenet meleg) szóval én személy szerint nagyon utáltam és nem mennék vissza, ha nem muszáj. Pedig velem még egy kicsit kivételeztek is

2011. márc. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi az utolsó háromnak:) Mindenképpen Vele maradok. Nyáron megyünk ki a családjához 1 hónapra. Remélem minden rendben lesz. Az egyik testvérét (lány) ismerem, ő is nagyon rendes velem. Csak sajnos a barátaim ezt mind ellenzik, és csak rosszakat mondanak:(
2011. márc. 27. 18:54
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt neked kell eldöntened, hogy vállalod-e a "rizikót", vagy nem. Benne van a pakliban, hogy baj lesz, de hát olyannak ismerted meg? Gondolom nem, akkor nem mennél ki hozzá:) Azért biztosítsd be magad, szerintem. Magyar nagykövetség szaúd-arábiában:

11693 Riyadh, P.O.B.

Al Waha District, Ahmed Al Tou

Telefon: (966 1) 456 86 44|(9

Fax: (966 1) 456 08 34

Esetleg az itthoni szaúd-arábiai nagykövetségen tájékozódhatsz, hogy baj, konfliktus esetén kihez fordulhatsz. Itthon a lehető legtöbb embernek add tudtára, hogy mikor kell hazajönnöd, hogy tudják, ha baj van, illetve mindenféleképp tudd a címet, ahova mész és a lehető legtöbb elérhetőséget, és ezt is add az itthoniak tudtára. Az útlevelet, igazolványaidat SOHA NE ADD KI A KEZEDBŐL nem hivatali személynek, ezt vésd jól az eszedbe. Nem árt, ha van róluk egy másolat a biztonság kedvéért. Tanulmányozd jól az ottani szokásokat, törvényeket. Jó utat és sok sikert a családhoz, remélem semmi probléma nem merül fel!:)

2011. márc. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne hamarkodd ezt el, senkinek sincs joga rád erőltetni egy vallást. Persze ha már muszlim a barátod, próbáld a szokásaikhoz, kultúrájukhoz közelíteni, szerintem nekik is jól esik, ha érdeklődő vagy. Tehát szerintem a te feladatod csak annyi, hogy megadod a kötelező tiszteletet. Aztán, ha gondolkozol azon, melyik vallást válaszd, tanulmányozd egy ideig az Iszlámot is, és a kereszténységet, aztán dönts miután az ismereteid helytállóak. Ha megismered a kultúrájukat, azt is megismerheted nagyjából milyen életre számíthatsz a barátod mellett. A gyerek náluk nagyon fontos, általában abból szokott lenni a bonyodalom, tehát gyereket csak akkor vállalj vele, ha már a kérdéseidre tudod a választ. (Lehet hallani gyerek elrablásokról stb). Nem ismerem a Szaúd Arábiaiakat. Maguk a muzulmánok általában kedves emberek, egyszerűek. Az Iszlámnak több változata van, vannak liberálisabb fajtái, és szélsőségesebb. A helyedben én szétnéznék a családban, érdeklődnék, hogy az Iszlám melyik ágában hisznek. Szaúd Arábiában vannak Wahabiták is, ami egy szélsőséges iszlám irányzat. Ha a család szélsőséges irányzat tagja, én elgondolkoznék a helyedben, hogy ne vállaljam fel ezt a kapcsolatot, mert rengeteg bonyodalomtól szabadítanád meg magadat. Tehát ne dönts semmiben elhamarkodottan, ismerd ki őket, figyeld meg őket, a családot, és ha normálisak, akkor szerintem a vallás dolog is másodlagos, idővel ha a hagyományokat betartod, nekik is közeledni kell irányodba. Remélem tudtam segíteni, és nem írtam rosszakat.
2011. márc. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!