Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen kérdéseket tesz fel a...

Milyen kérdéseket tesz fel a gyóntatóatya gyónás közben? (többi lent)

Figyelt kérdés

Hogy gyónjak ha már tiz éve nem tettem meg?


Beleszerettem egy volt csoporttársamba akiről csak később derült ki hogy papnak tanúl meg ilyenek és milyen bűntetést szab ki?


2011. márc. 28. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Kb így kell kinéznie egy gyónásnak:

Belépünk a gyóntatószékbe: Dicsértessék a Jézus Krisztus.

Letérdelünk, vagy leülünk.

Keresztvetés: Az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében. Ámen.

Gyónom a mindenható Istennek és neked lelki atyám, hogy utolsó gyónásom óta ezeket a bűnöket követtem el. Utoljára gyóntam... (1 hónapja, 1 éve, 10 éve, hamvazószerdára... stb.)

Bűnök felsorolása. (Lásd a lelki tükröt.) Végén: Több bűnömre nem emlékszem. (Itt lehet kérdezni is a gyóntatótól.)

Gyóntató tanácsai.

Bánatima elimádkozása: Teljes szívemből szánom és bánom minden bűnömet, mert azokkal az én jó Istenemet megbántottam. Erősen fogadom, hogy Isten segítségével a jóra törekszem, és a bűnöket kerülöm. Ámen. (Történhet más szavakkal is, de a bánat, és a javulás szándéka benne kell hogy legyen!)

Gyóntató feloldozása. Amikor ezeket mondja ... FELOLDOZLAK TÉGED AZ ATYA, A FIÚ ÉS A SZENTLÉLEK NEVÉBEN: keresztet vetünk.

Gyóntató: Magasztaljuk Istent, mert jóságos hozzánk.

Gyónó: Mert örökké szeret minket.

Gyóntató: Isten megbocsátotta bűneidet menj békével.

Gyónó: Istennek legyen hála.

(Ez a párbeszéd elmaradhat.)

Elköszönés: Dicsértessék a Jézus Krisztus!


lelkitükör:

[link]

2011. márc. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
"büntetést" nem ad, hanem többnyire olyanokat, hogy kérj bocsánatot/legyél kedves add vissza a lopott pénzt, imádkozz el 5 miatyánkot minden nap egy héten keresztül, és ne félj, titoktartási esküt kell tennie a papoknak, mely szerint inkább életüket adják fel mint a titkodat
2011. márc. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A menetét már leírták. :) Javasolnék egy könyvet, ami nekem nagyon sokat segített, és másnak is kölcsönadtam: [link]

Nagyon korszerű, és abban is segít, hogy ha valamit nem mersz megfogalmazni, ad rá diszkrét kifejezési módot. Valamint rávezet esetleg olyan bűneidre, amikről talán nem gondoltad, hogy az.

2011. márc. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja, és még annyi, hogy egyáltalán nem ciki jegyzettel menni gyónni. Akár a menetéről, akár a bűneid listája is lehet nálad, hogy biztos ne felejts ki semmit. Utána ezt természetesen semmisítsd meg, egyrészt nehogy valaki megtalálja, másrészt Jézus is megbocsátja és elfelejti őket, Te se tartsd meg magadnak.


Áldott készülődést!!

2011. márc. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem menj Isten elé és tőle kérj bocsánatot ;)
2011. márc. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
imában,ugyanis nem a pap fogja eltörölni a bűneidet hanem Jézus Krisztus vére.
2011. márc. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, a gyónásban egészen pontosan ez történik. Tudod, a bűneidet bánattal kimondani csak akkor tudod, ha előtte Istennel összegezted, és Isten előtt bántad meg.

Sokan hivatkoznak arra, hogy persze, a katolikusok bűnözhetnek jobbra-balra, aztán meggyónják, és el van intézve... Nincs. Az érvényes gyónás feltétele az őszinte bűnbánat. Ezt nem tudja eldönteni az Egyház szolgálatában álló és azt képviselő pap, ezt csak a gyónó és Isten tudja. Hogy miért kell akkor mégis kimondani egy másik ember előtt?

Képviseli Istent, aki a bűnbánónak ha komolyan gondolja, amit mond, megadja a bocsánatot Krisztusban. Isten a főszereplő, nem a pap, ő "csak" segítő.

És képviseli a közösséget, akik visszafogadják a bűnbánót szeretetben, Krisztus vére érdeméért.

Meg csomó kisebb okot lehetne még sorolni, de ezek a fők.

2011. márc. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Kérdezget a szexuális életedről és közben a reverenda alatt ráránt.
2011. ápr. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!