Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A krisnások miért nem adnak...

A krisnások miért nem adnak normális választ a hitükkel kapcsolatban érdeklődők kérdéseire? Miért nevezik a kérdéseket feltevőket ellenségesnek? Szerintük bűn kérdezni?

Figyelt kérdés

Ez már nem egy alkalommal fordult elő, hogy beszélgetésbe kezdtem egy krisnással. Először kedvesnek tűnt, toleránsnak, DE amikor a krisna vallás egyéb nézeteivel kapcsolatban tettem fel komoly kérdéseket, és nem elégedtem meg azzal a válasszal, hogy "Mert Prabhupad (tudomásom szerint az alapító) ezt így írta, azért kell igaznak elfogadni.", így tovább kérdeztem, akkor ellenségesnek minősít, kiforgatva a szavaimat azt mondja, hogy csak vitatkozni akarok (pedig tényleg nem a vita a célom), de a kérdéseimre normális választ nem ad.


Miért van ez? Azt, aki kérdez, miért tekintik inkább ellenségesnek ahelyett, hogy válaszolnának rendesen?


Egyébként, amennyiben van errefelé krisnás, tőle is szívesen fogadnék normális válaszokat a konkrét kérdéseimre. Írhat privátban is, mert érdekelne.


Előre is köszi a választ.


2010. dec. 28. 16:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7%

A krisnások miért nem adnak normális választ a hitükkel kapcsolatban érdeklődők kérdéseire?

mert nem normálisak.

2010. dec. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Egyes emberek (vallástól függetlenül) csak úgy képesek élni és csak azt tartják jónak, az élet céljának, hogy elfogadjuk, amit a feljebbvaló mond (isten, szellemi vezető, stb). Ezt megkérdőjelezni nem lehet (egyrészt nincs hozzá elég eszük, másrészt bátorságuk, harmadrészt meg nekik így bazi kényelmes). és ha valaki mégis érteni szeretne, és nem megy az ideológia után szemellenzőben, kritika nélkül, az rossz, az kötekszik, az nem hívő.

Ismerem az ilyet, nekem más vallású hittérítők is viselkedtek már így, a saját lakásomban kerestek fel. Mikor megkértem, hogy a saját otthonomban ne beszéljen velem így (kikelt magából), még ő volt felháborodva, de elszégyellte magát. Néha egy -egy ilyen eset után az az érzésem, épp akkor nyílt fel a csipája arra, emnynire szolgai módon benyelt mindent egy csepp valós tudni akarás nélkül - és ez nem kellemes felismerés. Hogy valójában mennyire keveset tudunk arról, ami mellett kardoskodunk.

2010. dec. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Most képzeld el ugyanezt a keresztény vallással kapcsolatban, egy keresztény emberrel.

Nem tud a kérdéseidre válaszolni, azt mondja, hogy azért van úgy, ahogy, mert a Biblia úgy írja.

Vannak a krisnásoknál is emberek, akik a tanokkal, annak magyarázatával foglalkoznak, vannak az iszlámnak is ilyen tudósai, és vannak a kereszténységnek is.Keresd őket a kérdéseiddel.

2010. dec. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

tegnap 17:43


Sajnos, a nagy 'tudósok'-kal is az a tapasztalatom, hogy vagy vakon elhiszed, amit tanítunk, vagy a hozzáállásoddal vannak problémák, amit változtatni kell, alázatosnak (=vakon elhinni, nem kérdezni)lenni, de válasz a konkrét kérdéseimre nem érkeznek. Miért?

2010. dec. 29. 09:32
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező, tegnap 17:13 (vagy mennyi) vagyok.

Miért gondolod úgy, hogy nem érkezett válasz a kérdésedre? Mindhárom válaszoló normális választ adott, az első nem fejtette ki, de asszem az is érthető...

2010. dec. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mármint mielőtt félreértés lenne, értem az előző hsz-ed, csak ismétled a kérdésben feltett kérdést, holott megírtuk rá a választ. A tudósokkal sincs másképp, mint a hívőkkel. Ez független attól, mit képviselsz, a lényeg, hogy vakon hiszel valódi ismeretek nélkül.
2010. dec. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%

Ok, nem hagyta a gép, hogy befejezzem. Szóval:

Ezért ha rákérdeznek az ismereteidre, ellenségesen reagálsz, mert a hiányosságaidat rejtegeted. Etzek nem feltétlenül tárgybeli hiányosságok, hanem lehetnek emberi értékek terén kialakult hiányosságok is. Tehát pl egy tudós nem feltétlenül azért ellenséges, mert nem tudna válaszolni a kérdésedre, hanem azt érzi, megtámadod, kétségbe vonod a tudását, és efelé semmi toleranciája nincs. Te hozzá képest egy tudatlan laikus vagy, aki nem kérdezhet... Én ilyesmit tapasztaltam személyesen. Amúgy a vallásos témában sem alakul ez másképp. Ők a hívők, te a megtérítendő eltévelyedett "bárány", aki örüljön, hogy van esélye a megváltásra, nem még kérdezzen...

2010. dec. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Épp ez a bajuk, hogy vannak, akik nem veszi fel a "bárány" szerepet, és azokkal nem tudnak mit kezdeni. Így egyszerűbb támadni, a szavukat kiforgatni. És még ők beszélnek fair play-ről, meg hogy őket támadják, "üldözik". :)
2010. dec. 29. 11:05
 9/12 anonim ***** válasza:

Elhittek egy sötét dogmarendszert, ezt nevezik "hiteles tanítók" "hiteles iratainak"; ha nem fogadod el őket, akkor "aszúra" vagy, akit az "úr krisna" gyűlöl és el fog pusztítani.


Vigyázni kell nagyon ezekkel a zárt rendszerben működő "vallásos közösségekkel".

2011. febr. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
36%

Általában azért nem kapsz megfelelő választ egy "utcai" krisna hívőtől mert Ő nem egy Tanító egy Guru csak egy fiatal lelkes hívő aki próbálja átadni azt amiben hisz és igen ,gyakran ellenségesnek tűnnek vagy azok is mert még kezdő és csak annyit tud mondani amennyit Ő is tud.

Legközelebb azt kérdezd meg hogy hol találsz olyan embert aki teljes mértékben tud válaszolni a kérdéseidre.

Egyébként a www.krisna.hu-n sok választ és kapcsolatot is találsz .Sok sikert! :-)

2011. márc. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!