Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol van a pokol legmélyebb...

Hol van a pokol legmélyebb bugyra?

Figyelt kérdés
A föld alatt, vagy valahol máshol? Valaki, aki hisz az istenségekben, elárulhatná.
2011. ápr. 6. 11:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bagon
2011. ápr. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az emberi lélekben.
2011. ápr. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
A pokol nem hely hanem egy állapot így nincs legmélyebb bugyra sem. Az Istentől való elszakítottság állapota.
2011. ápr. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Felszállsz a 296-os buszra, elmész a Páskomliget utcáig, aztán 69-es villamossal bemész a Mexikói útig, ott felszállsz a földalattira, elmész a Hősök teréig, 20E-vel (mindenképpen!) a Keleti Pályaudvarig, majd mész három megállót a 24-es villamossal, és 200 m-t gyalogolsz! Villamospótlóval nem működik, és pontosan követned kell az útvonalat! Háromszor kell kopogni, a jelszó: hülye vagyok.
2011. ápr. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A kárhozottak nem egyenlôképpen szenvednek


Mivel az ún. halálos bűnök súlyossága nem egyforma, büntetésük sem lehet ugyanaz. A kinyilatkoztatás szerint mindenkinek a tettei szerint fizet Isten (Mt 16,27; Róm 2,6). A farizeusokról ezt mondotta Jézus: ,,Felfalják az özvegyek házát és színleg nagyokat imádkoznak. Annál súlyosabb ítélet vár rájuk'' (Lk 20,47; vö. Lk 12,47-48; Jel 18,6).

Az Istennel való szembehelyezkedésnek objektív és szubjektív szempontból különféle fokozatai lehetnek. Már az ószövetségi bölcs hangoztatja ezt (Bölcs 6,6). Jézus így korholja Korozain és Betszaida lakóit: ,,Tirusznak és Szidonnak elviselhetôbb lesz a sorsa az ítélet napján, mint a tiétek. És te Kafarnaum!... Ha Szodomában mentek volna végbe a csodák, amelyek benned történtek, még ma is állna... Szodoma földjének elviselhetôbb lesz a sorsa az ítélet napján, mint neked.'' (Mt 11,22-24).


Valószínű, hogy az egyenlôtlenség az érzéki szenvedéseken kívül a cél elvesztésének átélésében is megvan, vagyis mindenki olyan mértékben éli át a hazatalálás és a teljesség hiányát, amilyen mértékben elfordult az élet forrásától.

Attól azonban óvakodnunk kell, hogy Dante fôműve vagy egyes festôművészek ábrázolása nyomán a ,,ki miben vétkezik, abban bűnhôdik'' elv alapján képzeljük el a kárhozottak kínjait. Az ember ugyanis hajlamos arra, hogy saját elfojtott agresszivitásának kivetítése folytán antropomorf formában képzelje az örök kínokat. Annak az állításnak sincs alapja, hogy a kárhozottakat ördögök kínozzák, vagy hogy ôk maguk egymást gyötrik. Annál kevésbé, mert igen valószínű vélemény szerint az ördögök is, meg ôk is teljes elszigeteltségben élnek.


Mivel a kinyilatkoztatás szerint a kárhozat a reménytelenség állapota, arról sem lehet szó, hogy bizonyos szent idôkben vagy az értük történt közbenjárás hatására valamelyest is csökkennének vagy éppen szünetelnének a kárhozottak kínjai.

Mivel továbbá a halállal lejár az érdemszerzésnek és a gonosz-érdemek halmozásának ideje, lényeges súlyosbodásra sem gondolhatunk. Ha létezik ,,anima separata'', akkor a világvégi feltámadás hoz ugyan változást, de ez nem jelent lényeges súlyosbodást.

2011. ápr. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Engedj meg egy saját tapasztalatot.1o évig nem gyóntam ez idő alatt több mázsányi bűnt cipeltem a hátamon.A bűntudat minden egyes percben annyira mardosott hogy elkezdtem tudatalatt bűntetni magam.Mindenkit elűztem a közelemből aki csak fontos volt nekem és egyedül maradtam .Az iskolából és minden más csoportból vagy kiűztek vagy be se vettek.Nem volt családom barátaim iskolám se képzettségem az egyház is kitiltott mert minden szavam az ördög hangján szólalt meg és minden egyes tettem vagy mozdulatom az ördögé volt.Elkezdtem süllyedni valahová messze a kiegyensúlyozottól se koncentrációm se célom nem volt.Arra késztetett valami hogy nem élhetek igy és nem engedehetem meg magamnak azt hogy romboljak mindent és tönkretegyek mindenkit körülöttem igy végeztem magammal.Saját magamnak alkottam meg a poklot amiben aztán annyira szenvedtem hogy már nem tudtam elviselni a létet.A lelki fájdalmaim lassan maradandó fizikai nyomot hagynak ha nem hagyom abba .Hát azt hiszem én megjártam a poklok legmélyebb bugyrát.
2011. ápr. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Pontosan ezt nem tudjuk és nem tudhatjuk a legmélyebb bugyra helyét, hiszen aki oda eljut, már nem jöhet vissza. Hallgasd meg a pokol hangjait ! http://www.youtube.com/watch?v=8iPIXq_jGMQ

[link]

A szkeptikus hitetlenek ezt is cáfolták, ahogyan Krisztus születését, feltámadását, csodáit, stb. Majd megtapasztalhatják saját maguk a poklot !

2011. ápr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez nem a legkeresztényibb hozzáállás...

Te is mész a pokolba!

2011. ápr. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem meg az utolsó előtti nagyon is igazat mondott!

A pokol valóságos! Ha nem tér meg az ember -bizony oda jut:(

Nagyon groteszk, borzalmas hely!

A pokolnak több szintje van -azt írja a biblia, de annyi nyilvánvaló hogy mindegyik rész borzalmas!!!!

2011. ápr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 spamolok válasza:
Minden ember egy hármasság, test lélek, és szellem. Azért születtél ide, az angyalok a születésed pillanatába a szellemet hozzákötötték a testhez, hogy a négyelem világában megtapasztalj megélj érzelmi megnyilvánulásokat. Mivel szellemként nem érezted a hideget meleget az ízeket és a különböző érzelmi állapotokat szerelem vágyódás stb. A szellem is tudatos lény de érzelmileg hiányos. Amikor vége az életednek csak ezeket viszed magaddal rögzül a lelkedben, a szellem pedig egy minőségibb életformává válik ezáltal. Amikor meghalunk akkor a szellem átkerül egy asztrál síkra ahol nincs sem idő sem tér. Amit pedig életében nem mert megélni vagy vágyódott utána azokat itt be teljesítheti, pl; az alkoholista reggeltől estig ihat csak kocsmák vannak reggeltől estig nyitva .. ezt a helyet hívjuk pokolnak mert itt bármi teljesül addig a pontig amíg rá nem jössz hogy nincsen értelme annak, hogy ezek a dolgok visszatartsanak téged, az átalakulásban, és idővel rájössz, hogy az út itt nem ér véget, hanem el kell indulnod az újjászületés irányába vagy pedig kegyelembe részesülsz és léphetsz a következő szintre. Ezt ha elfogadod, ha nem, 100% így van és kétséged sem legyen afelől, hogy nem.
2016. aug. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!