Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mely nyelvek hangzása a...

Mely nyelvek hangzása a legmélyebb?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy legmélyebb?
2011. ápr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én szerintem értem. Amikor az ember más nyelveken beszél, más hangszínben is beszél.

Sajnos a legmélyebbet nem tudom megmondani neked, de a magyar pl. a mély hangzású nyelvek közé tartozik.

Múlt évben voltak nálunk svéd logopédusok, és a gyakorlatokkal azt is megmutatták nekünk, hogy svédül pl. egy pár hangszínnel feljebb beszélünk mind, mint magyarul (ez persze nem csak idegen nyelvek beszélésekor érvényes, hanem minden nyelvre alapjáraton, csak érdekességképp mondom:)

2011. ápr. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

igenigen.arra gondolok amit a második válaszoló írt:)

én például azt vettem észre hogy majdnem minden amerikai celebnek (nő) "kislányos" a hangja.

2011. ápr. 15. 18:21
 4/5 anonim ***** válasza:
A magyar tényleg egy elég mélyen beszélt nyelv... Amelyik a magyarnál is mélyebb, talán a norvég.
2011. ápr. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A török is mélyebb a magyarnál sztem.
2011. ápr. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!