Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ATV-N futó 770-as klub...

Az ATV-N futó 770-as klub milyen vallási felekezethez tartozik (katolikus, református, evangélikus, lutheránus, zsidó, stb. )?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 23:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


A karizmatikus vallási irányhoz tartozik, egészen pontosan a Hit Gyülekezetéhez.


Üdv. Péter

2011. ápr. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%
Egy Hitgyülis,fanatikus szekta. Jobb őket elkerülni.
2011. ápr. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
6%
Keresztény fundamentalista (protestáns / evangélikus gyökerű legelvetemültebb szélsőség), Amerikán kívül egy eléggé ismeretlen "mozgalom" (hála az égnek) a HGY van a legközelebb hozzájuk Mo-n. De érdekes eltérések vannak, pl. a HGY-nek anno elég erős SZDSZ (liberális) kötődései voltak, míg ezek Republikánus (jobb - népi nemzeti - keresztény) pártiak.
2011. ápr. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

pünkösdi karizmatikus teljes evangéliumot hirdetö kereszténységhez.A hit gyülekezete tagjai tolmácsolása

jóvoltából nézhetö magyar nyelven is. Ha elmulasztottál egy adást,itt megnézheted


[link]

2011. ápr. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
De az nem 770-es, hanem 700-as. Amúgy miért tetted fel kétszer a kérdést?
2011. ápr. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy Hit gyüli, mert az magyar(wikipedia)de valami hasonló karizmatikus irányzat lehet.
2011. ápr. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Miért kell 500-szor kiírni ezt a kérdést, amúgy nem teljesen mindegy melyikhez, egy szekta a sok közül gondolom.
2011. ápr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat rosszul írtam, 700-as klub, azért kérdezem, mert kíváncsi vagyok, láttam pár részt és nekem tetszett.
2011. ápr. 11. 16:54
 9/12 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel kétszer a kérdést, mert én is észrevettem, hogy rosszul írtam, és megpróbáltam kijavítani.
2011. ápr. 11. 16:57
 10/12 yuda ***** válasza:
100%

Pet Robertson nem a Hit gyülekezet tagja, csak baráti viszony van köztük, egy ugyanilyen kérdéstől beollózom az írásom, hátha valakit érdekel itt is:


Pat Robertson való igaz, rendelkezik baptista gyökerekkel, de mára a karizmatikus mozgalomhoz tartozik és személyes barátság fűzi a Hit Gyülekezete több tagjához, vezetőjéhez- ezt a cikket találtam még róla:


Amerikai karizmatikus keresztény prédikátor, a CBN televízió alapítója, a 700-as Klub műsorvezetője. 1988-ban indult az amerikai elnökválasztáson jelöltként a republikánus párt színeiben. 1989 őszén járt Magyarországon, ahol magas rangú állami vezetőkkel találkozott. Magyarországi programjának jelentős részét a Hit Gyülekezete szervezte. A 700-as Klub című műsorában 2008-ban riportfilm készült a Hit Gyülekezete munkájáról.


Kölcsönös megbecsülés, elismerés van Robertson és a Hit gyülekezet között, ime egy pár éves riport, akit érdekel-nagyon objektív, ami különlegesség magyarországon:

http://www.youtube.com/watch?v=DRsLZxJtj1U

2011. ápr. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!