Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnám a nem hívő...

Hogyan tudnám a nem hívő barátomhoz közelebb hozni a vallást?

Figyelt kérdés

a barátom nem hívő, én nekem pedig fontos része ez az életemnek. Nem szeretném akarata ellenére megtéríteni vagy ilyesmi, csak szeretném, ha megtapasztalná azt az érzést, h milyen egy vallásos közösségben lenni, és ha megértené h nekem miért fontos Isten. Hogyan tudnám finoman ezt megismertetni vele?

19L


2011. ápr. 16. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Mondd neki, hogy te mész istentiszteletre és kérdezd meg, hogy lenne-e kedve veled menni, mert te örülnél neki.


Mellesleg engem senki, semmilyen indokkal nem tudna rávenni. Még az sem, akit a legjobban imádok.

2011. ápr. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szinte megválaszoltad a kérdésed. Pontosan így tudnád elérni, elmondod neki azokat, amiket itt leírtál. Hogy nem akarod leerőszakolni a torkán a saját hitedet, csak szeretnéd, ha képet kapna róla, hogy neked mi és miért olyan fontos benne.

De még ha bele is megy, ne várd, hogy meg fogja érteni, azt pedig pláne ne, hogy ugyanazt fogja tapasztalni, amit te. A vallásos élmények épp attól lesznek misztikus élmények, hogy mindenkinek egyéni, szubjektív tapasztalata lesz róla - ergo ami neked szép a vallásban és az adott közösséghez való tartozásban, az lehet, hogy a barátodtól teljesen idegen lesz.

2011. ápr. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Olvastad el vele ezeket:

* [link]

* [link]


Vagy ha írsz nekem emailt, küldök neked néhány előadást... :-)

2011. ápr. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Függ attól, hogy a legegyszerűbb, hogy mennyire nyitott a srác, és hogy mennyire tudja eddig, hogy Neked ez fontos. És hogy mennyit szoktatok belső dolgokról őszintén beszélgetni.

Ha sokat, akkor előállhatsz azzal, hogy "figyi, tudom, Te nem vagy hívő, de elmesélhetem, én hogy állok ezzel?" Nagyon fontos az, hogy ne érezze, hogy meg akarod téríteni. Ott vágsz el mindent... Mondhatod, hogy fontosak az ilyen köreid is, és van-e kedve megismerkedni velük, mert ha Téged normálisnak tart, őket is bírni fogja.


Ha nem ilyen nyílt, akkor egyszerűen az életed példájával járj előtte. Nem kell hangoztatgatni, hogy "hívő vagyok, azért nem iszom magam le" pl., hanem egyszerűen ne tegyél meg semmi olyat sem a jelenlétében, sem nélküle, amit nem tartasz helyesnek. Ha van ezek között olyan, amit ő megtesz, Te pedig nem, el fog gondolkodni, hogy miért van így. És ha egyszer rákérdez, akkor finoman adagolhatod. Hogy pl. "nem tartom rossz embernek, aki ilyet tesz, viszont magát a dolgot nem látom helyesnek, ezért nem csinálom. Erre nekem a hitem ad alapot, ha nem lenne, én is biztos belemennék, pedig tényleg nem tartom jónak."


Ne támadd le, az a lényeg. És azonnal hagyd abba a próbálkozást, amint falba ütközöl, és válts a "hiteles élet"-verzióra. És légy nagyon erős, és mindig tarts ki az elveid mellett, szeretetből, szerelemből se állj el mellőlük, mert akkor később a társad előtt már nem leszel hiteles. Mondjuk ha pl. vasárnap templomba/imaházba alapból, akkor azért, mert épp vasárnap randira hív, ne mondj le az eredeti programodról. Mondd meg, hogy "oké, istentisztelet/mise/alkalom után. Vagy ha nem tudsz addig várni, gyere el Te is, ott megtalálsz." :)


Légy okos, mint a kígyó, és szelíd, mint a galamb!!!

Nem egyszerű dolog ez az egész szitu, de ha fontos Neked Isten, és imádkozol is, ad kellő bölcsességet, mikor mit tegyél, mondj. Aki bölcsességet kér, kap. Aki Szentlelket kér, kap. Ne aggódj, mit mondj, a Lélek majd a megfelelő percben megsúgja. Csak kérd előre, légy Istenre nyitott.

2011. ápr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy ő miért nem hívő. Ha egyszerűen csak nem tud semmit az egészről, és eddig igazából nem is érdekelte, akkor van esélyed.


Ha viszont azért nem hívő, mert végiggondolta a dolgokat, és határozott véleménye van, akkor ne is próbálkozz.


Mi több, utóbbi esetben azon is érdemes lesz elgondolkodnod, hogy mennyire jelent majd gondot számodra az, ha ő ateista marad, és számára az, hogy te meg hívő. Ha tudjátok kezelni és elfogadjátok az eltérő hozzáállást, akkor rendben (bár a majdani gyerekek nevelése még így is kemény dió lesz), de ha már most vannak belőle konfliktusok, akkor érdemes lehet elgondolkodni rajta, hogy érdemes-e erőltetni a dolgot.

2011. ápr. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nálunk itthon apum nagyon vallásellenes anyum meg iszonyu vallásos vannak is belőle konfliktusok de ezen tullépnek. emiatt ne hagyd el ha szereted. énis vallásos vagyok ha valaki elmondja a vallásrol a véleményét elmondom énis az enyémet.vagy ha fel merül a téma akkor nem rejtem el h miben hiszek de bennem pl sose merült fel h bárkit is meg akarjak győzni h jöjöjn misére meg midnen. ha érdeklődik iránta segítek neki bemutatom azoknak akik igazán vallásosak és eltudják mondani rendesen h miies ez és mit kéne gondolnia rola. pl én(családom is) elég joban vagyunk a pappal szoktam néha hozni misére meg hazavinni. és exbarátnőm pl nem volt különösebben vallásos de nem is zárkozott el egyszer mikor mentem az atyáért elvittem őt is és templomig beszélgettek( idős pap de tök jo fej) és mikor odaértünk a templomhoz mondta barátnőm h nemis gondolta volna h a papok ilyenek hogy ilyen "emberiek" h nem akarnak megtériteni csak elmondják hogy ők hogy látják a világot hogy élik meg a mindennapokat. azota ha nemis minden vasárnap de havonta kb elmegy egyszer egyszer templomba vagy ha épp én megyek el atyáért szolok neki és jön beszélgetni vele.(már vagy fél éve nem vagyunk együtt de azért joba vagyunk). szoval ha nektek is valami jofej paotok van simán meg tudod kérni h akár a sekrestyébe vagy paplaknál beszélgessetek valahol ahol kötetlenül tudtok és nem fluszrálja barátod se az "egyház nyomsáa" lehet nem lessz azonnal és fülig vallásos de meg fogja érteni h mi ez az egész és mért jelent neked sokat. persze ha olyan mint apum akkor emberként szeretni fogja a papot de mint vallás továbbra is elutasítja de apa elég merev ember...
2011. ápr. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A vallást jobb, ha nem viszed hozzá közelebb, a vallás a Sátán legnagyobb megtévesztése, távol tartja az embereket az igaz Istentől. Azt hiszik, hogy jó úton járnak, de a bűnből való szabadulást és a valódi szabadságot soha nem tapasztalják meg! Jézus, mikor itt járt a földön, nagyon radikálisan szembeszállt az akkori vallási vezetőkkel. És sajnos ma is ezt kellene, hogy tegye. Nagyon távol vannak a Biblia tanításaitól. Csak figyeld meg a Katolikus egyházat. Mit tesznek a pedofil papokkal? Szépen eltussolják az ügyeiket. Miért hívatják magukat a papok Atyáknak Jézus világos tiltása ellenére??? És akkor a bálványimádásról (Mária, szentek) ne is beszéljünk... És a történelmi egyházak nagy részében ez a helyzet. Hiába mennek oda a "hívők", közben az életükön semmi változás nincsen. Én a megtérésem után szembesültem azzal, hogy az egyházi vezetők nagy része nincs is megtérve, nincsenek újjá születve, ahogyan Jézus tanította (János ev. 3 rész). Ha a közösségetekben nem hirdetik a bűnből való szabadulást, a megtérést, az újjászületést, akkor jobb, ha te is váltasz!
2011. ápr. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!