Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnám a barátomat...

Hogyan tudnám a barátomat közelebb vinni Istenhez ha távkapcsolatban élünk?

Figyelt kérdés

Én katolikus vagyok, fontos nekem a hit. Ő nyitott rá, de magától nem megy el templomba vagy bármiféle keresztény találkozóra. Mivel más országban élünk jelenleg, így nem tudom h segíthetném őt ezen az úton előre, h ő is megtapasztalhassa h mekkora ereje van egy keresztény közösségnek, és milyen jó ha az embernek van egy személyes kapcsolata Istennel. Ha itt lenne, elhívnám ide-oda, de így nehéz. köszönöm az ötleteket

20L-21F


2011. máj. 30. 10:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
16%
Sehogy, hagyd békén. Ha akar, akkor elmegy.
2011. máj. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Mondd el ezt neki, amit írtál, hogy mi az előnye (jó lehet, hogy már mondtad neki), és hogy próbálja ki egyszer, milyen érzés. Hát ha már kipróbálta...és nem akar úgy sem menni, nem tudom mi a teendő..vagy hogy érdemes-e erőltetni..

Ez csak egy ötlet, nem is tudom, hogy van-e ilyen: van valamilyen nemzetközi találkozó? (ijfúsági, katolikus) és arra te is elmehetnél és ott legalább élőben találkozhatnátok is, és a hittel is foglalkoznátok együtt.

2011. máj. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Miert gondolod azt, hogy ennek az embernek nincs hite? A templomba es gyulekezetbe jaras meg nem jelenti azt, hogy van igazi hite!
2011. máj. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
mondd el neki ezeket a dolgokat, de ha nem tudod rávenni, akkor hagyd. ha sokat lovagolsz ezen az lesz majd hogy hazudni fog
2011. máj. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
szerintem ha van Isten, akkor így is szereti őt, nem kell rá erőltetni a hitedet, fogadd el úgy ahogy van
2011. máj. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
73%

Én is azt javasolnám, hogy hagyd rá. Ha van rá igénye, akkor elmegy magától. Az erőltetés, erőszakosság sokszor visszataszító, és ha nagyon erősködsz, akkor lehet hogy inkább lelép.

Én legalábbis elgondolkoznék azon, hogy érdemes-e egy kapcsolatot folytatni, ha nem fogadja el a párom a nézeteimet.

2011. máj. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha távkapcsolat, akkor gondolom, főképp neten tartjátok a kapcsolatot. Gondolom, meg szoktátok osztani egymással azt is, épp mi foglalkoztat. Olvass jó blogokat, gondolkozz Istenen, legyen Vele mély kapcsolatod - és küldj át linkeket, mit olvastál épp, milyen zenét hallgattál épp, ami Istenről szól, vagy akár csak az igazság kereséséről. Légy szelíd mint a galamb, ne erőltess semmit. Ha megfogta igazán mélyen ez az "Isten-dolog", akkor majd magától is szeretné már egy idő után közösségben gyakorolni. Ez tapasztalat. És ne légy türelmetlen, nem két hét alatt megy, mély ismereteket Istenről és a hitről elég sok időbe telik szerezni úgy, hogy az meg is érintsen.

Van egy srác, aki keresgéli az igazságot, és elég sokat szoktam vele neten kommunikálni, élőben alig találkoztunk. Nemrég valahol egy kommentben írta, hogy egy valaki, és én megettük reggelire a szelídségünkkel és nyitottságunkkal, ezért jutott odáig az Istenkeresése mellett, hogy katolizál. Pedig sem nekem, sem a másik valakinek nem volt célja ez, csak simán válaszoltunk a kérdéseire és megosztottuk, minket mi foglalkoztat. Isten embereken keresztül dolgozik, nem sűrűn "nyúl le az égből" közvetlenül. :)

Isten áldjon!


Ja, és főleg: imádkozz érte! Legyen a Te kapcsolatod Istennel nagyon mély, mert annak jó gyümölcsei vannak, amik el fogják gondolkodtatni azokat, akiket szeretsz.

2011. máj. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha ez ennyire fontos neked, akkor SZAKÍTS vele MOST!

A párkapcsolat nem misszió, ne hidd azt, hogy miattad meg fog változni. Ilyenekből lehet belefutni a legnagyobb szívásokba!

(ref vagyok)

2011. máj. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem az ifjúsági találkozókon lehet igazán ráérezni a keresztény közösségek ízére. De ezt így "távoktatás" jelleggel nem igazán lehet... Viszont augusztusban lesz Madridban az ifjúsági világtalálkozó, oda elmehetnétek együtt, ha megoldható.
2011. máj. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Közelebb vinni? Majd megy, ha akar, ahogy valaki már írta is. Ne erőltesd, azzal nem érsz el semmi jót. Esélyes a lepontozás, de szerintem egy párkapcsolatban téríteni eleve borzasztó. Legyél tekintettel az ő vallási/lelki állapotára, mert az, hogy neked ez fontos, az egy dolog. Itt kezdődik az önzőzés. Majd ő eldönti, kiben/miben szeretne hinni.
2011. máj. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!