Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnék közelebb kerülni...

Hogyan tudnék közelebb kerülni Istenhez?

Figyelt kérdés

Vallásosan neveltek, közösségbe jártam, igyekeztem Isten akaratát keresni. Kijöttem egy évre külföldre, és bár itt is van közösségem, és minden vasárnap elmegyek misére, azt vettem észre, h alkudozom(mi a rossz mi nem), nem is imádkozom, és eltávolodtam Istentől. Szeretnék, nagyon szeretnék közel lenni hozzá, de nem megy…próbálok imádkozni, de azt érzem tök felesleges, a miséket nem tudom 100%ig átérezni, mert nem mindent értek(nyelv miatt), sokszor elbambulok. Szeretném szeretni Istent, de azt érzem gyenge vagyok hozzá. Van aki megélt hasonlót? H sikerült túllépnie rajta? Köszönöm!!

20L


2011. máj. 25. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Én értem meg hasonlót 22L, de tulléptem természetes.. És rájötem miért voltam olyan helyzetbe. -Azért mert a szellemi eledel nem volt elég , nagyon gyenge volt(olyan mintha egy kis moslékot ennél -persze hogy nincs erőd olyankor) AZt tettem hogy kértem Istent hogy segítsen. Elmondtam a problémám ugy mint ahogy teis itt tetted , és kértem hogy szóljon hozzám az Ö Seznt Szelleme által a bibliábol mikor olvasok. És akkor a Sz. SZellem elkezdett rámutatni dolgokra amint kerestem az Ö akaratát.

Persze az is számít hogy ne Máriához szobrokhoz, stb. imádkozz, mert az nem hallgattatik meg .. Jézus nevében az Atyához kell imádkozni, és Ö segíteni fog.

Küldök neked tanítást Paul Washer- től de a anetten keress rá többre is. :

http://www.youtube.com/watch?v=ISv26njt93k&feature=related

Sok szeretettel..

2011. máj. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2011. máj. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Istenhez nem úgy kerülsz közelebb, hogy imádkozol és templomba jársz. Ez hülyeség. Nem imádkozok és nem járok templomba (az utolsót tervezem).

Istenhez a tetteid és az önmagad iránti őszinte megbocsájtás visz közelebb, nem holmi Miatyánk...

2011. máj. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Ezt hívják identitás-válságnak. Persze, típusfüggő, de az ember életében bőven kialakulnak ilyen helyzetek. A külső körülmények változásával a benső világod is alapjaiban inog meg és átértékelődik. Azt tanácsolom, ne öntsd ki a vízzel a gyereket is, hanem jól vizsgáld meg azt a világot, ami eddig benned élt. Ha ezt megtetted (amiben nagy segítség a Biblia olvasása) találsz ott valami lényegi, alapvető, igazán fontos mondanivalót: na azt mindenképet tartsd meg, a többit értékeld át. És végül: próbálj olyan közösséget találni, ahol istentisztelet van, de érted és átérzed az énekeket és a prédikációt is (mert van ilyen, csak keresni kell). Én református vagyok (26 éves), és bűven volt/van hasonló jellegű válságban részem. Ezek - ha a lényeg mellett kitartasz - megtisztítják a hitedet minden sallangtól. Ne add fel!

2011. máj. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

először is.

mi Isten akarata?

kifwjtwnéd, hogy ez számodra mit jelent?

2011. máj. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább biblián keresztül keresd Istent, és ne a templomban, mert ott nincs. A teljes írás Isten beszéde. Mindenkit a beszédén keresztül lehet megismerni. Istent is. A szív bőségéből szól a száj. Jó szívben jó kincsek vannak. A bibliában találsz kincseket ha szorgalmasan keresel.
2011. máj. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!