Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, akinek megismerk...

Keresztények, akinek megismerkedésük idején világi volt a jövendőbeli házastársuk, hogyan tért meg?

Figyelt kérdés
Mesélnétek történeteket?
2011. ápr. 16. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Én csak egy keresztény-világi párról tudok, de miután a keresztény fiú megcsalta a világi lányt, majd még neki állt feljebb, és úgy meg is verte, hogy meg is repesztette egy bordáját, szét is mentek, a lány pedig onnantól kezdve fontolóra sem vett többé hívő fiút párkapcsolati téren.
2011. ápr. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sok ilyen "vegyespárost" ismerek,de egyet se,ahol megtért volna. Azért amikorra párok megismerkednek már általában van egy kialakult világnézetük.

De nagyon boldogan élnek akiket én ismerek. Tiszteletben tartva a másik világnézetét.

2011. ápr. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik rokonomnál fordult elő ilyen.

A lány református volt, a fiú teljesen világi életet élt, és udvarolni kezdett a lánynak. A lány nem állt vele szóba, csak ha megtér. A fiú megkérte, hogy tanítsa a hitre, hónapokig beszéltek a hitről, vigye templomba. A fiú megértette a hit lényegét, átérezte, majd eljegyezte, végül összeházasodtak.

Idén lesz 6 éve, hogy házasok, van két csodaszép gyerekük, nagyon boldogok.

A világi félnek is nyitnia kell, másként nem megy ez a dolog. De szerintem enélkül is működhet egy kapcsolat, ha tényleg megértik egymást.

2011. ápr. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nekem a házastársamat kellene megkérdezni, de azért szívesen elmondom, mert nálunk én voltam a világi. Sokat beszélgettünk, néha olvastam vele a Bibliát. Igazi áttörést egy Bibliai előadássorozat hozott. Jó témákat feszegetett. Mostaniakat, és hogy mit mondhat ezekről a Biblia. Gondoltam ez érdekes lehet. Mivel a párom angol anyanyelvű, az is "jól jött", hogy egy amerikai fickó tartotta. Én ott tértem meg. Annyi minden elhangzott, amit előtte is úgy, vagy hasonlóképpen gondoltam. És most még a Biblia is alátámasztotta. Persze, most már azt gondolom, hogy minden a Teremtő keze munkája volt, hogy annyi minden összepasszolt.


manju

2011. ápr. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nna. Itten találni ilyen történeteket: [link]

Itten meg egy cikket a Tomka atya könyvével kapcsolatban: [link]

2011. ápr. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Több ilyet is ismerek, hogyne. Úgy tértek meg -jó pár évvel ezelőtt-, hogy közelgett az esküvő, és a checklisten az étterem, a fényképész, meg a fodrász mellett rajta volt egy habosruhás, besütöttloknis, orgonás, sírónagymamás, aranyoltáros, rízsszórós, koszorúeldobós csilivili, tündibündi hókuszpókusz is. Csak hát ehhez a műsorhoz meg is kell keresztelkedni, úgyhogy nosza, kerestek egy modern papot, aki hipp-hopp megtartotta a jegyesoktatást, merítkezést, és hamarosan kipipálhatták ezt a pontot is. Az atyát a lagzin derekasan megetették, és fogadkoztak neki, mint a jó gyerekek, hogy persze, minden vasárnap ott lesznek a misén. Azóta sem jártak templomban :D
2011. ápr. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Kedves Kérdésfelvető!


Sok párt ismerek, akik esetében az egyik fél (általában a fiú) nem hívő volt, de elindította a hit felé a párjuk az együtt járásuk elején azzal,hogy tisztán (azaz testi érintést háttérbe szorítva) szeretné a kapcsolatát megélni. És ebben az elhatározásukban szilárdan kitartottak, bármennyire erős volt a testi vonzás. Egy idő után (ami lehet egy egész év is!!!) a másik fél keresni kezdte, hogy honnan van az az erőforrás, amiből merít a másik. Azonkívül a fizikai kapcsolat háttérbe szorításával pár "rákényszerül", hogy mennél többet kommunikáljon. Mindenről, a hitről is. Szerelmes évődések között pedig nem lehet mély beszélgetést folytatni a hitről, s őszintén szólva a nem hívő pár sincs motiválva arra, hogy a gyönyörhormonokat felszabadító testi közelség helyett ilyen témákról beszélgessen. Igen, a Tomka Ferenc: Biztos út című könyvében is vannak ilyen párokkal készült interjúk, akik beszélnek róla.

Én magam katolikus családból származom, a férjemet nem nevelték hitre. Az együttjárásunk alatt - amit tisztán éltünk- sokat beszélgettünk erről, mentünk Taizéi imaórákra. De semmit sem erőltettem. Hagytam, hogy maga keressen, kérdezzen, a saját tempójában haladjon. (Hosszú évekig tartott.)Sokat imádkoztam érte.

Most már közösen neveljük a gyerekeinket hitre.


(Egyébként a www.biztosut.blogspot.com-ot írom. Majd írok is erről előbb-utóbb talán. A sors furcsa fintora, hogy a könyvről írt recenziót, amit korábban ajánlanak, egyik közeli barátom írta : )

Ha tudsz angolul, ajánlom ezt az oldalt:

[link]

Arról szól, hogy hívő-nem hívő pároknál miként lehet előrelépni ebben.

2011. ápr. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!