Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki Isten nevében öl,...

Ha valaki Isten nevében öl, az is a Mennyországba jut?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 17. 12:29
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ki jut oda,azt nem tudom,de szerintem ugyanolyan ölés Isten nevében ölni,mint bárki máséban.

Sőt talán még olyanabb

2011. ápr. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
48%
nem hiszem, majd ha isten ölni akar akkor majd ő elintézi. úgyse fél bemocskolni a kezét
2011. ápr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs hogy isten nevében öl. Az hogy ő annak gondolja az egy dolog. Attól még ugyanolyan ölés az ölés. Isten nem vár el ilyet.
2011. ápr. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
46%

Hehehe... látszik, hogy mennyien nem olvasták itt a Bibliát... Az Ószövetség másról sem szól, mint Isten nevében ölésről. Tömegmészárlásokat rendelt el az Öreg, és végzett saját kezűleg is. És mit is csinált az ő szíve szerint való, legnagyobb király, Dávid, akihez az összes többit mérték? Szintén tömegmészárolt(atott).


Szóval aki azt mondja, hogy Isten nevében ölve nincs Mennyország, meg hogy ő nem vár el ölést, az a Biblia ellen beszél. Pl. a mózesi törvények között is ott van, hogy ki mindenkit kell megölni: pl. feleselő gyerekeket, melegeket, és még sok más "deviáns elemet".


És nem, ez alól nem kibúvó az Újszövetség meg Jézus sem, mivel Jézus is kijelentette, hogy "egy jottányi sem" múlik el a törvényből, és aki megszegi a törvényt, az megnézheti magát.


Úgyhogy tényleg csodás egy könyv az a Biblia, meg a rá épülő vallások. :P

2011. ápr. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
akkor a keresztények nyíltan bevallják hogy hiszek a tömegmészárlásban?
2011. ápr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Ha csak azt nezzuk meg, hogy a szentek tobbsege nem a jambor eletmodja miatt lett szent, hanem mert akar fegyverrel harcolt az egyhazert, akkor persze.


De itt akkor kerdes az, hogy kinek az Istene? En nem kovetek egyetlen vallast sem, de az en fejemben elo Isten nem ker, hogy barkit is bantsak.

2011. ápr. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Márpedig az Ószövetségi törvények nem érvényesek,mert akkor a keresztények is szombatot tartanának, és a zsidó törvények szerint élnének. márpedig nem aszerint élnek. Tehát nem "jottányit sem" hanem nagyon is változott.

Az egész szellemisége az Ószövetségnek más mint az Újszöbetségnek. Én ki is dobnám a csudába. A keresztény vallásokhoz semmi köze

2011. ápr. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Hogyan is voltak a keresztes hadjáratok?
2011. ápr. 17. 13:56
 9/30 pelgrim ***** válasza:

A mennyország, mint ahogy itt már sokan leírták, nem hely, hanem a tudat állapota. Ha valaki öldöklésre vetemedik, legyen az akár Isten nevében (Isten nevét bitorolja), bizony nagyon nehezen szabadul meg a bűntudattól, ami nem más mint a tudat legszánalmasabb állapota, nem az az állapot amit a mennyek országának lehetne nevezni.


Igen, a Biblia csodás egy könyv, míg más, stílusára és tartalmára nézve sokkal kiválóbb könyvekről már régen megfeledkeztünk, a Biblia marad a könyvek könyve, de az nem a szedett-vedett tartalmának tulajdonítható.

2011. ápr. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Csak úgy érdekességképpen,ezt a kérdést én tettem fel,szerintem tanulságos,hát a rizsa az megy rendesen ahogy kell,meg van magyarázva,hogy jogos Isten nevében embert ölni,sőt nemes cselekedet.

2011. ápr. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!