Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus saját testi anyját...

Jézus saját testi anyját "megtagadta". Akkor miért tiszteljük Jézus anyjaként Máriát?

Figyelt kérdés

Márk 3.

31-35.

És megérkezének az ő testvérei és az ő anyja, és kívül megállva, beküldének hozzá, hivatván őt.

Körülötte pedig sokaság ül vala; és mondának néki: Ímé a te anyád és a te testvéreid ott künn keresnek téged.

Ő pedig felele nékik, mondván: Ki az én anyám vagy kik az én testvéreim?

Azután elnézvén köröskörül a körülötte ülőkön, monda: Ímé az én anyám és az én testvéreim.

Mert a ki az Isten akaratát cselekszi, az az én fitestvérem és nőtestvérem és az én anyám.


2011. ápr. 17. 13:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezzelő arra utal,hogy mindenki,aki Isten útját követi,az a "testvére".
2011. ápr. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem tagadta meg Jézus az édesanyját. Ez megint amolyan buta protestáns bibliamagyarázat, mellyel azt próbálják bemagyarázni, hogy Mária tisztelete helytelen dolog. Pedig több hely is van a Bibliában, mellyel a Máris tisztelet helyes voltát lehet alátámasztani. Ezeket miért nem idézted, kedves Kérdező?
2011. ápr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Máris = Mária
2011. ápr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Várom őket.
2011. ápr. 17. 14:44
 5/11 anonim ***** válasza:

"Asszony íme, a te Fiad, aztán így szólt a tanítványhoz, íme, a te Anyád!" – Jn 19,25-26


Jézus nem tagadta meg, hanem azt mondta, hogy Ő minden embernek Istene. Mária volt az első újszövetségi értelemben vett szent, ezt ne feledd, ő kapta a legnagyobb kegyelmet.

2011. ápr. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Na melyik ige mondja,hogy Máriát tiszteljük?
2011. ápr. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Na melyik ige mondja,hogy Máriát tiszteljük?"


Mert minden szentet tisztelni kell, mert azok Jézus kebelén nyugszanak, és ők látják Istent a folyamatos boldogságban. És Mária volt az első szent. Nem mellesleg Ővele fogunk egy örökkévalóságig élni.

2011. ápr. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Gyerekek, nem az volt a célom, hogy felekezetek egymásnak essenek, hanem hogy kulturáltan megvitassuk a dolgokat.

Például én nem vagyok Szent? Az Péter első levele szerint igen:

1:15-16.

Hanem a miképen szent az, a ki elhívott titeket, ti is szentek legyetek teljes életetekben;

Mert meg van írva: Szentek legyetek, mert én szent vagyok.

2011. ápr. 17. 15:06
 9/11 A kérdező kommentje:

"'Asszony íme, a te Fiad, aztán így szólt a tanítványhoz, íme, a te Anyád!' – Jn 19,25-26


Jézus nem tagadta meg, hanem azt mondta, hogy Ő minden embernek Istene. Mária volt az első újszövetségi értelemben vett szent, ezt ne feledd, ő kapta a legnagyobb kegyelmet."


Mármint hogy Mária Istene minden embernek? Kifejted, hogy ebből az igéből miért következik? Nekem az jön le belőle csupán, hogy Jézus gondoskodott a hátrahagyott szeretteiről, illetve ezzel mutatott rá, hogy nem számít a földi család, hanem egy család vagyunk mindannyian, akik Istent követik. Ugyanazt jelenti, mint az ige mint amit írtam a kérdésben.



"Mert minden szentet tisztelni kell, mert azok Jézus kebelén nyugszanak, és ők látják Istent a folyamatos boldogságban. És Mária volt az első szent. Nem mellesleg Ővele fogunk egy örökkévalóságig élni."


Ezt honnan idézted? És miért gondolod, hogy látják az Istent? Nem haltak meg ugyanúgy mint bárki más?

Tényleg nem provokálásból kérdezem, de elég tájékozatlan vagyok arról, mit vallanak a katolikusok, nincsen még ismerősöm se aki hithű katolikus lenne.

2011. ápr. 17. 15:14
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

"Mármint hogy Mária Istene minden embernek?"


Dehogy is!


"Nekem az jön le belőle csupán, hogy Jézus gondoskodott a hátrahagyott szeretteiről, illetve ezzel mutatott rá, hogy nem számít a földi család, hanem egy család vagyunk mindannyian, akik Istent követik. Ugyanazt jelenti, mint az ige mint amit írtam a kérdésben."


Pontosan. De a szenteknek is különböző az üdvösségük, hiszen mindent a Szentlélek kinek-kinek kiosztogatja.


"Ezt honnan idézted? És miért gondolod, hogy látják az Istent? Nem haltak meg ugyanúgy mint bárki más?

Tényleg nem provokálásból kérdezem, de elég tájékozatlan vagyok arról, mit vallanak a katolikusok, nincsen még ismerősöm se aki hithű katolikus lenne."


Megint hülyeséget mondtam. Az "Ővele" az nem Máriára vonatkozott volna, hanem Istenre, de így nem lenne értelem a mondandómnak. Azt akartam mondani, hogy ővelük fogunk élni az örökké valóságig.


"Jel 6.10

Nagy szóval kiáltották, mondván: "Urunk, te szent és igaz, meddig vársz még az ítélettel? Mikor állsz bosszút a vérünkért a föld lakóin?""


A szentek a mennyből kiáltják. Aki Jézussal van, az örökké él.


Majd később jobban kifejtem.

2011. ápr. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!