Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Kik és hogyan...

Jehova tanúi! Kik és hogyan dönthetik el, hogy kik lesznek a 144000 "felvitetett" emberek között? Hogy döntik el, ki az, aki megához veheti a kenyeret és a bort az emlékünnepen, mert azok a 144000 között lévő "kiválasztottak"?

Figyelt kérdés

Nem arról szól az írás, hogy Krisztus ítél? Nem a cselekedetek által ítéli az embereket?

Például:


"Mikor pedig eljő az embernek Fia az ő dicsőségében, és ő vele mind a szent angyalok, akkor beül majd az ő dicsőségének királyiszékébe.

És elébe gyűjtetnek mind a népek, és elválasztja őket egymástól, miként a pásztor elválasztja a juhokat a kecskéktől.

És a juhokat jobb keze felől, a kecskéket pedig bal keze felől állítja.

Akkor ezt mondja a király a jobb keze felől állóknak: Jertek, én Atyámnak áldottai, örököljétek ez országot, a mely számotokra készíttetett a világ megalapítása óta.

Mert éheztem, és ennem adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem;

Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám.

Akkor felelnek majd néki az igazak, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, és tápláltunk volna? vagy szomjúhoztál, és innod adtunk volna?

És mikor láttuk, hogy jövevény voltál, és befogadtunk volna? vagy mezítelen voltál, és felruháztunk volna?

Mikor láttuk, hogy beteg vagy fogoly voltál, és hozzád mentünk volna?

És felelvén a király, azt mondja majd nékik: Bizony mondom néktek, a mennyiben megcselekedtétek egygyel az én legkisebb atyámfiai közül, én velem cselekedtétek meg.

Akkor szól majd az ő bal keze felől állókhoz is: Távozzatok tőlem, ti átkozottak, az örök tűzre, a mely az ördögöknek és az ő angyalainak készíttetett.

Mert éheztem, és nem adtatok ennem; szomjúhoztam, és nem adtatok innom;

Jövevény voltam, és nem fogadtatok be engem; mezítelen voltam, és nem ruháztatok meg engem; beteg és fogoly voltam, és nem látogattatok meg engem.

Akkor ezek is felelnek majd néki, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, vagy szomjúhoztál, vagy hogy jövevény, vagy mezítelen, vagy beteg, vagy fogoly voltál, és nem szolgáltunk volna néked?

Akkor felel majd nékik, mondván: Bizony mondom néktek, a mennyiben nem cselekedtétek meg egygyel eme legkisebbek közül, én velem sem cselekedtétek meg.

És ezek elmennek majd az örök gyötrelemre; az igazak pedig az örök életre."


2011. ápr. 17. 16:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
én egyszer mondtam a jehovistáknak, hogy nem érdemes küzdeni, az a szám már régen megvan a keresztelt de utána meghalt kisdedekből. Sőt, már azoknál is szelektálni kell. Azóta nem jöttek vissza hozzám,lehet,hogy a válaszon gondolkoznak.
2011. ápr. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
41%

Az 1935-ben kitalált "zseniális" kétkasztos kereszténységről nem kell bőséges cáfolatot adnom, a következő linkeken mindenki megtalálja a megfelelő érveket:

[link]

[link]

[link]

[link]


Angolul tudóknak:

* [link]

* [link] & * [link]

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

2011. ápr. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
43%
kedves kérdező. Jehova dönti el. bizony sokan azok közül, akik magukhoz veszik az emlékjegyeket, ítéletet esznek és isznak maguk ellen, ahogy a biblia fogalmaz. gondold el, milyen egyszerű lenne következtetni a vég idejére, ha a tényleges számot látnánk. már csak 1000, már csak 800, stb, ellenben a felkentek száma évről évre növekszik, ami lehetetlen, ergó sokan egóból veszik magukhoz az emlékjegyeket. a csecsemős válaszolónak: valószínűleg elkerülte figyelmedet az a tény, hogy Jézus nagykorúsága után (30 év) keresztelkedett meg, és a csecsemőkeresztelést egy érdekes vallás találta ki. a biblia szerint szabad akaratból kell megkeresztelkedni, ami a csecsemőknél kizárt, belőllük nem lesznek felkentek, viszont feltámadnak.
2011. ápr. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
19%
a linkelős kommentelőnek: a bibliában pedig a 144 000 valódi jelentését, amit bárki felfoghet, hisz nem bonyolult.
2011. ápr. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
37%

Igen, néhányan szerintem azt gondolták, hogy a 144 000-hez tartozókat valami "Watchtower maffia" a saját kényük-kedvük szerint választja ki. Hát csalódniuk kell, mert mindenki a saját belátása és felelőssége alapján fogyaszt az emlékjegyekből. Valóban, a számuk az elmúlt években nőtt, vagyis ez a bizonyíték arra, amit mondtam fent.


Hogy ki hova tartozónak vallja magát, a saját felelőssége. Akinek jó kapcsolata van Jehovával, jó döntést fog hozni.

2011. ápr. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

"Más juhaim is vannak nékem, a melyek nem ebből az akolból valók: azokat is elő kell hoznom, és hallgatnak majd az én szómra; és lészen egy akol és egy pásztor."


Kiemelném a végét, mint ahogy a JT az elejét!


A más juhaim is vannak azt jelenti, hogy más egyházi gyülekezet és felekezet tagjai, akik Isten parancsolatait követik.


"Mert az ő paráznasága haragjának borából ivott valamennyi nép, és a földnek királyai ő vele paráználkodtak, és a földnek kalmárai az ő dobzódásának erejéből meggazdagodtak.

És hallék más szózatot a mennyből, a mely ezt mondja vala: Fussatok ki belőle én népem, hogy ne legyetek részesek az ő bűneiben, és ne kapjatok az ő csapásaiból:"


"Fussatok ki belőle én népem!"


És a végén ezekből az emberekből lesz egy akól akinek egy pásztora van, lesz!


Sehol mégcsak utalás sincs arról, hogy némelyek a menyben lesznek, némelyek a földön!


Pláne arról, hogy ember dönthetné el, hogy hova akar kerülni!


Krisztusnak adatott minden hatalom! Ő fog ítélni!

"Méltó vagy, hogy elvedd a könyvet és megnyisd annak pecséteit: mert megölettél, és megváltottál minket Istennek a te véred által, minden ágazatból és nyelvből és népből és nemzetből,"


Játszi könnyedséggel fogja szétválasztani : "Mikor pedig eljő az embernek Fia az ő dicsőségében, és ő vele mind a szent angyalok, akkor beül majd az ő dicsőségének királyiszékébe.

És elébe gyűjtetnek mind a népek, és elválasztja őket egymástól, miként a pásztor elválasztja a juhokat a kecskéktől.

És a juhokat jobb keze felől, a kecskéket pedig bal keze felől állítja.

Akkor ezt mondja a király a jobb keze felől állóknak: Jertek, én Atyámnak áldottai, örököljétek ez országot, a mely számotokra készíttetett a világ megalapítása óta.

2011. ápr. 18. 22:25
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

"A más juhaim is vannak azt jelenti, hogy más egyházi gyülekezet és felekezet tagjai, akik Isten parancsolatait követik."


A Biblia egyáltalán nem helyesli és óva int a szakadásoktól, bár előre jelzi, hogy be fognak következni. Tehát ne gondold, hogy az idézett versed a "más felekezetekről" szól.


"Sehol mégcsak utalás sincs arról, hogy némelyek a menyben lesznek, némelyek a földön!"


Pl. Máté 5:5.


"Pláne arról, hogy ember dönthetné el, hogy hova akar kerülni!"


Úgy tudom, hogy kaptál hiteles választ két Tanútól is, akkor mégis miért hazudtolod meg őket? Mondta valaki, hogy ők döntik el?


Igen Krisztus fog ítélni, de itt nem ítélkezésről van szó, hanem reménységről! Azok a felkentek, akik helyeselt állapotban vannak Isten előtt, hasonló módon tudják a reménységük irányát, mint azt, hogy férfiak, vagy nők.

2011. ápr. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

"Úgy tudom, hogy kaptál hiteles választ két Tanútól is, akkor mégis miért hazudtolod meg őket? Mondta valaki, hogy ők döntik el?"


Igen, a válasz pont erről szólt! : "mindenki a saját belátása és felelőssége alapján fogyaszt az emlékjegyekből"


Számomra ez a válasz pont azt jelenti, hogy aki "fogyaszt az emlékjegyekből" az azért tesz ezt, mert úgy gondolja, hogy, biztosra veszi azt, hogy "Krisztussal lesznek a menyországban".


Hogy nagyon finoman fogalmazzak, ellégé magabizosak!


A Máté 5:5. nem magyarázat két kasztos rendszerre!

A Máté 5:5. a megtérés és megszentelődés folyamatát írja le!


"Igen Krisztus fog ítélni, de itt nem ítélkezésről van szó, hanem reménységről!"


El kell, hogy keserítselek! De igen! Krisztus Ítélni fog!: "ítélni fog élőket és holtakat az ő eljövetelekor"


Többek között ezt is félremagyarázzátok!


Visszatérve arra a kérdésre és válaszra, hogy JT között vannak akik úgy gondolják, hogy ők eldönthetik, hogy Krisztussal lesznek, ez elég merész gondolat!


Én bűnös ember, még arra sem vagyok méltó, hogy az én Atyám meghallgassa az én imámat!

Én csak imádkozhatok azért, hogy aggya meg nekem a Jó Isten, hogy úgy tudjam élni az életemet, hogy le ne térjek arról a keskeny útról se jobra, se balra. Hogyha Krisztus eljön az ő Atyjának dicsőségében, az ő angyalaival akkor meg tudjak állni, megláthassam őt!

Aggyon nekem az én Mennyei Atyám elég erőt és hitet!

Hogyan is gondolhatám én azt, hogy én biztosan "ott leszek"!

2011. ápr. 19. 13:16
 9/18 anonim ***** válasza:
37%

"Igen, a válasz pont erről szólt! : "mindenki a saját belátása és felelőssége alapján fogyaszt az emlékjegyekből"


Számomra ez a válasz pont azt jelenti, hogy aki "fogyaszt az emlékjegyekből" az azért tesz ezt, mert úgy gondolja, hogy, biztosra veszi azt, hogy "Krisztussal lesznek a menyországban"."


Látod mit tesz, ha kiragadsz egy mondatot a szövegkörnyezetéből és egyoldalúan értelmezed az írottakat? De sebaj, nem vagy jártas ebben, érthető.


Azt is írtam utána: "Hogy ki hova tartozónak vallja magát, a saját felelőssége. Akinek jó kapcsolata van Jehovával, jó döntést fog hozni."


Azt írtam, hogy "saját belátása és felelőssége" mindenkinek, mit jelent ez? Azt, hogy szabad akaratod van. De végső soron úgyis Jehova választ, vagyis Ő fogja jóváhagyni mindenki megmentését. Ezért az utolsó mondatom választ ad a kérdésedre.


""Igen Krisztus fog ítélni, de itt nem ítélkezésről van szó, hanem reménységről!"


El kell, hogy keserítselek! De igen! Krisztus Ítélni fog!: "ítélni fog élőket és holtakat az ő eljövetelekor""


Nem ugyanezt írtam? De a kérdésed arról szólt, hogy ki dönti el, nyilván NAPJAINKBAN? Vagy nem ezt kérdezted? Ez a későbbi ítélettel nincs közvetlen kapcsolatban. Egyelőre csak a reménységről van szó!


"Boldogok a szelídek, mert ők öröklik a földet".

Ezzel szemben a 3-as és a 10-es versek a "mennyek országát" írják. A földi örök élet ígéretét még sok helyen írja a Biblia. De nem ez volt a kérdés.



"Visszatérve arra a kérdésre és válaszra, hogy JT között vannak akik úgy gondolják, hogy ők eldönthetik, hogy Krisztussal lesznek, ez elég merész gondolat"


Nagyon félremagyarázod a dolgokat! Jehova dönt. Bármelyik hívő, bármely egyházban "reménykedik" a megmentésében, vagy ahogy ti mondjátok, az "üdvösségben", ha Istennek tetsző életet él. Ez a felkenteknek szóló remény is ilyen, csak sokkal nyilvánvalóbb annak, akit Isten "elhívott". Ez nem csak homályos reménység, hanem abból a tudatból táplálkozik, hogy ismeri az illető a Biblia valódi igazságát és az Élő Istennek alázattal szolgál. De nyilván való, hogy csak azoké lesz végül a megmentés, akik végig kitartanak az igazságban.


"Én bűnös ember, még arra sem vagyok méltó, hogy az én Atyám meghallgassa az én imámat!"


Na ez viszont nem bölcs gondolat! Bármit követtél is el, ha őszintén megbánod, akkor Isten is megbocsát. De ehhez először hozzá kell fordulni őszinte szívű imában.


"Hogyan is gondolhatám én azt, hogy én biztosan "ott leszek"!"


Ki adta be neked ezt az ostoba mesét?! Fent már leírtam: senki sem lehet "biztos" abban, hogy megmenekül! A "reménység" nem egyenlő a biztos megmentéssel!



Tehát alapvető félreértésről van itt szó.

2011. ápr. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Akkor csak azt az egyet kérdezem, hogy ha ezt írtad:"senki sem lehet "biztos" abban, hogy megmenekül! A "reménység" nem egyenlő a biztos megmentéssel!"


Miért veszi valaki magához az "emlékjegyeket", és valaki miért nem a JT közül?


A végső ítéletről volt szó, amiben csak reménykedhet az ember, hogy "jó" ítéletet fog kapni!

2011. ápr. 19. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!