Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Kik és hogyan...

Jehova tanúi! Kik és hogyan dönthetik el, hogy kik lesznek a 144000 "felvitetett" emberek között? Hogy döntik el, ki az, aki megához veheti a kenyeret és a bort az emlékünnepen, mert azok a 144000 között lévő "kiválasztottak"?

Figyelt kérdés

Nem arról szól az írás, hogy Krisztus ítél? Nem a cselekedetek által ítéli az embereket?

Például:


"Mikor pedig eljő az embernek Fia az ő dicsőségében, és ő vele mind a szent angyalok, akkor beül majd az ő dicsőségének királyiszékébe.

És elébe gyűjtetnek mind a népek, és elválasztja őket egymástól, miként a pásztor elválasztja a juhokat a kecskéktől.

És a juhokat jobb keze felől, a kecskéket pedig bal keze felől állítja.

Akkor ezt mondja a király a jobb keze felől állóknak: Jertek, én Atyámnak áldottai, örököljétek ez országot, a mely számotokra készíttetett a világ megalapítása óta.

Mert éheztem, és ennem adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem;

Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám.

Akkor felelnek majd néki az igazak, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, és tápláltunk volna? vagy szomjúhoztál, és innod adtunk volna?

És mikor láttuk, hogy jövevény voltál, és befogadtunk volna? vagy mezítelen voltál, és felruháztunk volna?

Mikor láttuk, hogy beteg vagy fogoly voltál, és hozzád mentünk volna?

És felelvén a király, azt mondja majd nékik: Bizony mondom néktek, a mennyiben megcselekedtétek egygyel az én legkisebb atyámfiai közül, én velem cselekedtétek meg.

Akkor szól majd az ő bal keze felől állókhoz is: Távozzatok tőlem, ti átkozottak, az örök tűzre, a mely az ördögöknek és az ő angyalainak készíttetett.

Mert éheztem, és nem adtatok ennem; szomjúhoztam, és nem adtatok innom;

Jövevény voltam, és nem fogadtatok be engem; mezítelen voltam, és nem ruháztatok meg engem; beteg és fogoly voltam, és nem látogattatok meg engem.

Akkor ezek is felelnek majd néki, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, vagy szomjúhoztál, vagy hogy jövevény, vagy mezítelen, vagy beteg, vagy fogoly voltál, és nem szolgáltunk volna néked?

Akkor felel majd nékik, mondván: Bizony mondom néktek, a mennyiben nem cselekedtétek meg egygyel eme legkisebbek közül, én velem sem cselekedtétek meg.

És ezek elmennek majd az örök gyötrelemre; az igazak pedig az örök életre."


2011. ápr. 17. 16:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ez az egész egy tévtanítás, ami kizárja az egyszerű híveket az Úrvacsora szentségéből.


A János 6, 22-66 ig bőségesen elmagyarázza hogy Jézus az életnek a kenyere. "Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, örök élete van annak, és én feltámasztom azt az utolsó napon."

Sehol nem írja azt hogy csak a 144000 eheti az élet kenyerét.

2011. ápr. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy vannak rajtam kívül is akik ilyen tisztán látják a dolgokat!
2011. ápr. 19. 21:11
 13/18 anonim ***** válasza:
34%

Minden jó ember az égbe megy?


Csel 2:34: „Dávid [akire a Biblia úgy utal, mint ’Jehova szíve szerint való férfira’] valójában nem ment fel az egekbe.”


Máté 11:11: „Bizony mondom nektek, az asszonyoktól születettek között nem támadt nagyobb Keresztelő Jánosnál, de az egek királyságában a kisebb is nagyobb nála.” (Tehát János a halálakor nem ment az égbe.)


Zsolt 37:9, 11, 29: „a gonosztevők kivágatnak, de akik Jehovában reménykednek, öröklik a földet. A szelídek pedig öröklik a földet, és gyönyörködnek majd a béke bőségében. Az igazságosak öröklik a földet, és örökké rajta lakoznak.”


Ha Ádám nem vétkezik, végül is az égbe ment volna?


1Móz 1:26: „Majd ezt mondta Isten: »Alkossunk embert a mi képmásunkra és hasonlatosságunkra, és uralkodjon a tenger halain, az egek repdeső teremtményein, a háziállatokon, az egész földön, és minden földi csúszó és mászó állaton.«”


Isten szándéka szerint tehát Ádámnak a földdel és az állatokkal kellett volna foglalkoznia. Szó sem esett arról, hogy az égbe megy.


1Móz 2:16, 17 - Jehova eredeti szándéka nem az volt, hogy az ember egy napon meghaljon. Isten itt idézett parancsa rámutat arra, hogy óva intette az embert attól a cselekvésmódtól, mely halálhoz vezet. A halál tehát nem a jobb, égi élet kapuja, hanem az engedetlenség büntetése volt. Az engedelmesség jutalma a folyamatos, örök élet lett volna a Paradicsomban, amelyet Isten az embernek adott. Lásd még: Ézsaiás 45:18.


Az égbe kell-e jutni ahhoz, hogy valaki igazán boldog legyen a jövőben?


Zsolt 37:11: „A szelídek pedig öröklik a földet, és gyönyörködnek majd a béke bőségében.”


Jel 21:1–4: „új eget és új földet láttam... harsány hangot hallottam a trón felől, mely ezt mondta: »Íme! Az Isten sátora az emberekkel van, és ő velük fog lakozni, azok pedig az ő népei lesznek. És maga az Isten lesz velük. És letöröl minden könnyet a szemükről, és nem lesz többé halál, sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé. A korábbi dolgok elmúltak.«”


Mik 4:3, 4: „Nemzet nemzet ellen kardot nem emel, és hadakozást többé nem tanulnak. Mindenki saját szőlője és fügefája alatt ül majd, és senki sem lesz, aki megrettenti őket; mert a seregek Jehovájának szája szólt.”


Megnyitotta-e Jézus a saját halálát megelőző időszakban elhunyt személyek előtt az ég kapuját?


Mit jelent az 1Péter 3:19, 20? „Ebben az állapotban [a feltámadását követően, szellemben] el is ment [Jézus], és prédikált a börtönben levő szellemeknek, akik engedetlenek voltak egykor, amikor az Isten türelme várt Noé napjaiban, míg készült a bárka, amelyben kevés ember, azaz nyolc lélek [„lélek”, ÚRB, Kár.; „nyolcan”, Kat.] vitetett át biztonságban a vízen.”


Vajon a ’börtönben levő szellemek’ azoknak az embereknek a lelkei voltak, akik nem hallgattak Noé prédikálására az Özönvíz előtt, s akik előtt most megnyílt az égbe vezető út? A 2Péter 2:4 és a Júdás 6 összehasonlítása az 1Mózes 6:2–4-gyel megmutatja, hogy ezek a szellemek Isten angyalfiai voltak, akik Noé napjaiban testet öltöttek, és feleségeket vettek maguknak. Az 1Péter 3:19, 20-ban a ’szellemek’ szó a görögben a pneu′ma·szin, míg a ’léleknek’ fordított szó a pszü·khai′. A ’szellemek’ nem a testből eltávozott lelkek, hanem az engedetlen angyalok voltak; az ugyanitt említett ’lelkek’ élő emberek voltak, mégpedig Noé és a családja. A „börtönben levő szellemeknek” prédikált üzenet ezért ítéletüzenet kellett hogy legyen.


Mi az 1Péter 4:6 jelentése? „Valójában ezért hirdettetett a jó hír a halottaknak is, hogy megítéltessenek test szerint az emberek nézőpontjából, de éljenek szellem szerint az Isten nézőpontjából.” (A Krisztus előtt meghalt emberek voltak ezek a ’halottak’? Miként már rámutattunk, a halottak nem a ’börtönben levő szellemek’. Azok a szellemek engedetlen angyalok voltak. Betű szerinti halottaknak nem használt volna a prédikálás, mivel azok a Prédikátor 9:5 szerint „semmit sem tudnak”, és a Zsoltárok 146:4 hozzáfűzi, hogy a halállal az egyénnek „elvesznek gondolatai”. Az Efézus 2:1–7, 17 ezzel szemben olyanokra vonatkozik, akik szellemileg voltak halottak, de a jó hír elfogadásának eredményeként szellemileg életre keltek.

2011. ápr. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

Minden kereszténynek égi életet ígér az „Újszövetség”?


Ján 14:2, 3: „ Az én Atyám házában sok lakóhely van. Ha nem így volna, megmondtam volna nektek, mert elmegyek, hogy helyet készítsek nektek. És ha elmegyek, és helyet készítek nektek, ismét eljövök, és magamhoz fogadlak titeket, hogy ahol én vagyok, ti is ott legyetek.”


Jézus itt rámutat arra, hogy hűséges apostolai, akikhez beszélt, idővel együtt lesznek vele az Atyja „házában”, vagyis az égben. De nem beszél arról, hogy hány további személy fog még az égbe jutni.


Ján 1:12, 13: „mindazoknak, akik befogadták [Jézust], hatalmat adott, hogy Isten gyermekeivé legyenek, mert hitet gyakoroltak a nevében; és ők nem vérből vagy test akaratából vagy férfi akaratából születtek, hanem Istentől.”


Figyeld meg, hogy a szövegkörnyezet a 11. versben Jézus ’övéire’, a zsidókra utal. Mindazok, akik elfogadták őt, amikor az első században eljött hozzájuk, Isten gyermekei lettek az égi élet kilátásával. Az igék a szövegben múlt időben állnak; így ez az írásszöveg nem vonatkozik minden azóta kereszténnyé lett emberre.


Róma 8:14, 16, 17: „akiket Isten szelleme vezet, azok mind Isten fiai. Maga a szellem tanúskodik a mi szellemünkkel együtt arról, hogy Isten gyermekei vagyunk. Ha tehát gyermekek vagyunk, akkor örökösök is: igen, örökösei Istennek, társörökösök pedig Krisztussal, feltéve, hogy vele együtt szenvedünk, hogy vele együtt meg is dicsőüljünk.”


Amikor e sorokat megírták, valóban igaz volt, hogy mindazok, akiket Isten szelleme vezet, Isten fiai lettek, és azt remélhették, hogy ők is megdicsőülnek Krisztussal együtt. De ez nem mindig volt így. A Lukács 1:15 azt mondja, hogy Keresztelő János telve lesz szent szellemmel, a Máté 11:11-ből azonban egyértelműen kiderül, hogy ő nem lesz részese az égi Királyság dicsőségének. Így az égi Királyság örököseinek összegyűjtése után is lesznek olyan emberek, akik Fiának követőiként szolgálják Istent, mégsem lesznek az égi dicsőség részesei.

2011. ápr. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

Milyen konkrét utalás van az „Újszövetségben” arra, hogy lesznek olyan keresztények, akiknek földi örök élet lesz a jutalmuk?


Máté 5:5: „Boldogok a szelídek, mivel örökölni fogják a földet.”


Máté 6:9, 10: „Égi Atyánk, szenteltessék meg a neved. Jöjjön el a királyságod. Legyen meg az akaratod, mint az égben, úgy a földön is.”


Mi Isten földre vonatkozó akarata? Mire utal az 1Mózes 1:28 és az Ézsaiás 45:18?


Máté 25:31–33, 40, 46: „Amikor az Emberfia megérkezik dicsőségében, és vele az angyalok mind, akkor leül az ő dicsőséges trónjára. És eléje gyűjtik az összes nemzetet, ő pedig különválasztja egymástól az embereket, mint ahogy a pásztor különválasztja a juhokat a kecskéktől. És a juhokat jobbjára fogja állítani, a kecskéket pedig baljára. És a király így felel majd nekik [a juhoknak]: »Bizony mondom nektek, amit megtettetek e testvéreim legkisebbjeinek egyikével, azt velem tettétek meg.« És [a kecskék] elmennek az örök levágatásra, az igazságosak [a juhok] pedig az örök életre.”


Figyeld meg, hogy ezek a ’juhok’ nem azonosak a Király testvéreivel, ’az égi elhívás részeseivel’ [Héb 2:10—3:1], de ezek a juhokhoz hasonló emberek abban az időben fognak élni, amikor Krisztus a trónjára ül; abban az időben, amikor a ’testvérei’ közül néhány még nehézségeket tapasztal a földön.


Ján 10:16: „más juhaim is vannak, amelyek nem ebből az akolból valók; őket is elő kell hoznom, és figyelni fognak a hangomra, és e g y nyáj lesznek e g y pásztorral.”


Kik ezek a ’más juhok’? A Jó Pásztor, Jézus Krisztus követői, de ők nem tartoznak az „új szövetség” nyájához, mely az égi élet reménységét táplálja. Viszont szoros kapcsolatban vannak az ahhoz a nyájhoz tartozókkal.


2Pét 3:13: „új egeket és új földet várunk az ő ígérete szerint, és ezekben igazságosság fog lakni.” (Lásd még: Jelenések 21:1–4.)


Jel 7:9, 10: „Ezek után [miután János apostol látta az „elpecsételtek” teljes számát, akiket „a földről vettek meg”, hogy Krisztussal legyenek az égi Sion-hegyen; lásd: Jelenések 7:3, 4; 14:1–3] láttam, és íme, egy nagy sokaság, melyet senki nem volt képes megszámolni, minden nemzetből, törzsből, népből és nyelvből; és a trón előtt és a Bárány előtt álltak, fehér köntösbe öltözve, és a kezükben pálmaágak voltak. És szüntelenül ezt kiáltják harsány hangon: »A megmentést a mi Istenünknek köszönhetjük, aki a trónon ül, és a Báránynak!«”


Hány ember számára helyez kilátásba égi életet a Biblia?


Luk 12:32: „Ne félj, kicsiny nyáj, mert a ti Atyátok helyesnek látta, hogy nektek adja a királyságot.”


Jel 14:1–3: „láttam, és íme, a Bárány [Jézus Krisztus] ott állt a Sion-hegyen [az égben; lásd: Héberek 12:22–24], és vele száznegyvennégyezren, akiknek a homlokukra van írva az ő neve és az ő Atyja neve . . . énekelnek, mintha új ének lenne, és senki sem volt képes megtanulni azt az éneket, csak a száznegyvennégyezer, akiket a földről vettek meg.”


Akik az égbe mennek, mit csinálnak majd ott?


Jel 20:6: „az Isten és a Krisztus papjai lesznek, és királyokként fognak uralkodni vele az ezer év alatt.” (Lásd még: Dániel 7:27.)


1Kor 6:2: „nem tudjátok, hogy a szentek a világot fogják ítélni?”


Jel 5:10: „királysággá és papokká tetted őket a mi Istenünknek, és királyokként fognak uralkodni a föld felett [„a földön”, Kár., Kat., ÚRB; „a föld felett”, Káldi].” (Ugyanez a görög szó és nyelvtani szerkezet található a Jelenések 11:6-ban. Itt a Káldi és a KNB azt írja, hogy „fölött”.)


Vajon kik lesznek azok, akiken "uralkodnak" majd? Önmagukon?

2011. ápr. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Csak egy betoldást engedj meg:


"Jel 14:1–3: „láttam, és íme, a Bárány [Jézus Krisztus] ott állt a Sion-hegyen [az égben; lásd: Héberek 12:22–24], és vele száznegyvennégyezren, akiknek a homlokukra van írva az ő neve és az ő Atyja neve . . . énekelnek, mintha új ének lenne, és senki sem volt képes megtanulni azt az éneket, csak a száznegyvennégyezer, akiket a földről vettek meg.”"


Van még ezzel kapcsolatban ilyen sor is:

"Ezek azok, a kik asszonyokkal nem fertőztették meg magokat; mert szűzek. Ezek azok, a kik követik a Bárányt, valahová megy. Ezek áron vétettek meg az emberek közül Istennek és a Báránynak zsengéiül."


Érdekes...


De nézzük az egy aklot, mert szerinted egy akol, pedig...


"És hallám a megpecsételtek számát: Száznegyvennégyezer, az Izráel fiainak minden nemzetségéből elpecsételve.

A Júda nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt vala; a Ruben nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt; a Gád nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt;

Az Áser nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt; a Nafthali nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt; a Manassé nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt;

A Simeon nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt; a Lévi nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt; az Izsakhár nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt;

A Zebulon nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt; a József nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt; a Benjámin nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt."


A kétkasztos rendszer mondvacsinált rendszer.

Az emlékünnepetek antikrisztusi tanítás.

2011. ápr. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

"Ezek azok, a kik asszonyokkal nem fertőztették meg magokat; mert szűzek. Ezek azok, a kik követik a Bárányt, valahová megy. Ezek áron vétettek meg az emberek közül Istennek és a Báránynak zsengéiül." (Jelenések 14:4)


Az, hogy a 144 000-ből álló osztály tagjai „szüzek”, nem jelenti azt, hogy szükségszerűen nem házas személyek. Pál apostol azt írta az égi elhívású keresztényeknek, hogy jóllehet a keresztény egyedülállóságnak vannak előnyei, bizonyos körülmények között jobb a házasság (1Korintusz 7:1, 2, 36, 37). A szüzesség szellemi értelemben jellemzi ennek az osztálynak a tagjait. Elkerülték a szellemi házasságtörést a világ politikájával és a hamis vallással (Jakab 4:4; Jelenések 17:5). Krisztus eljegyzett menyasszonyának tagjaiként megőrizték magukat tisztának és ’szeplő nélkülinek egy elferdült és elfajult nemzedék közepette’ (Filippi 2:15).


A Jelenések könyve egyébként is nagyrészt jelképekben beszél. A Biblia szelleméből pedig az is világos, hogy szó szerinti "asszonnyal lenni", önmagában nem "fertőzi" meg az embert, így nem a szó szerinti "szüzességről" van szó.


A Jelenések 7:4–8-hoz meg ez a kérdésem:

Vonatkozhat-e ez az utalás a szó szerinti, testi Izraelre? Nem, mert a Jelenések 7:4–8 eltér a szokásos törzsi felsorolástól (4Mózes 1:17, 47).

Ezekben a versekben ’Lévi törzse’ és ’József törzse’ is meg van említve. Ezek nem tartoztak a test szerinti Izrael 12 törzséhez. Érdekes módon azt látjuk, hogy bár ’minden törzsből el lesznek pecsételve’, Dán és Efraim törzséről mégsem esik szó. [Vesd össze: 4Mózes 1:4–16.] Itt tehát mindenképpen Isten szellemi Izraelére történik utalás, amelyről a Jelenések 14:1–3 feltárja, hogy Krisztussal együtt részesei lesznek az égi Királyságnak.)


Nyilvánvaló, hogy az itt található felsorolás nem azt a célt szolgálja, hogy a test szerinti zsidókat azonosítsa törzsenként, hanem hogy rámutasson a szellemi Izrael hasonló szervezeti felépítésére, amely egyensúlyban van. Ennek az új nemzetnek pontosan 144 000 tagból kell állnia, a 12 törzs mindegyikében 12 000 tag. Az Isten Izraelében egyetlen törzs sincs, amely kizárólagosan csak királyi vagy csak papi törzs lenne. A nemzet minden tagjának királyként kell uralkodnia, és a nemzet minden tagjának papként kell szolgálnia (Galácia 6:16; Jelenések 20:4, 6).

2011. ápr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Jó látni, hogy ennyire mélyen elmerültetek a kérdésben.


Kik döntik el:mindenki maga dönti el milyen reménységet hordoz a szívében és ezt mindenki más tiszteletben tartja.

Mint ahogyan te magad is eldöntötted kedves kérdező, hogy milyen remény van a szívedben.


Hogy döntik el:mindenki érzi az "elhivatottságát".

Enged meg saját példámat, én nem tudom magam elképzelni sem úgy mint egy olyan személy aki ítél másokat, sem mint aki a mennyországban lógatja a lábát. Számomra a valódi elhívatottságot a 37 zsoltár 29 verse tartalmazza.


Szép napot nektek!

2011. ápr. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!