Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit lehet tenni, ha nincs...

Mit lehet tenni, ha nincs alkalmas személy a családban/ismerősök között keresztszülőnek?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 19. 14:44
1 2
 1/13 napietus ***** válasza:
jól körülnéztetek? valaki csak van...tágabb rokonságban esetleg?
2011. ápr. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sajnos elég kicsi a rokonságunk, jegyesem családja református, ezért onnan nem lehet. Csak katolikus, megkeresztelt, meggyónt és áldozott lehet, az én keresztszüleimre gondoltam először, de nem érzem olyan jónak a kapcsolatunkat mostanában.:(
2011. ápr. 19. 15:22
 3/13 napietus ***** válasza:

én úgy lettem Keresztanyu, hogy a másodunokatesómék hasonló cipőben jártak, mint Ti :) addig enm is igen beszéltünk, meg is lepett a kérésük, de nagyon örültem neki, és azóta a "komaság" összehozott minket, minden hétvégén találkozunk (hol ők jönnek, hol mi megyünk). ezért írtam, hogy érdemes távolabb is körülnézni.


ha a keresztszüleidet mégiscsak felkérnéd, vagy legalább említenéd nekik a dolgot, lehet, hogy javulna a kapcsolatotok is.

2011. ápr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen ebben biztosan igazad van. Csak nem is szeretném őket, mert most nagyon megharagudtam rájuk, meg egyáltalán nem is hiszem, hogy vallásosak, még csak templomba se járnak soha.
2011. ápr. 19. 15:31
 5/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Az én keresztszüleim sem jártak templomba sohasem, és hanyagolták a vallást.

Ha ez nem így lett volna, és rendesen foglalkoztak volna velem, akkor nem tartanék ott, ahol most, nem keresgélném a helyemet, és valószínűleg akkor vallást sem váltanék.

Üdv: Anna

2011. ápr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Üdv!


Azt megkérdezhetem, hogy milyen vallásról váltasz és mire?:S

2011. ápr. 19. 17:48
 7/13 titak ***** válasza:

Annácska a Bahá'i közösség felé kacsintgat, és utálja az olyan "buta" embereket akik ide járnak drága idejüket (és másokét) pazarolni.


A kérdésre:

Miért ne lehetne a jegyesed családjából valaki keresztszülő? Én is református vagyok, párom katolikus, és a testvérei gyerekeinek - akik katolikusok - mi vagyunk a keresztszülei.

Ez csak a keresztelő papon múlik.

2011. ápr. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hát a mi templomunkban ezt tuti, hogy nem fogják.

Az csak valami nagyon reformer pap lehetett.

Ez előírás, hogy a keresztszülő csak katolikus lehet.

2011. ápr. 21. 15:09
 9/13 titak ***** válasza:

A keresztelés nincs helyhez kötve.

Keress a közelben másik templomot fiatalabb pappal.

Nekünk a pap akkoriban azt mondta: "mindegy milyen felekezethez tartozik, ha meg van keresztelve akkor már kereszténynek számít. Nem az a lényeg,hogy mi van a templom tetején, hanem az Isten és Jézus iránti hitvallása."

2011. ápr. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De ebben a templomban házasodtak a szüleim, nagyszüleim, dédszüleim, stb. Ez a legszebb templom a megyében... És igazából nem is nagyon értek egyet a pappal.:/
2011. ápr. 21. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!