Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem vallásos családban nevelke...

Nem vallásos családban nevelkedtem. De mostanában úgy érzem nagyon szeretném megismerni a vallást és megtalálni Istent. Tudom bután hangzik de tényleg nem tudom hogy kezdjem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 3. 10:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
52%
Fordulj hozzá bizalommal imában, nem kell hangosan, de a lényeg, hogy kérd Őt - még ha nem is vagy meggyőződve esetleg még a létezéséről -, hogy segítsen megismerni Önmagát veled. Isten intézkedni fog az érdekedben.
2011. júl. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
42%

Talán ha ezt tanulmányozod, megtalálod amit keresel!


[link]

2011. júl. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem egyáltalán nem hangzik bután.

Ha van olyan ismerősöd, aki azt a vallást gyakorolja, amelyik téged érdekel, akkor kérd az ő segítségét. Ő el tud vinni a gyülekezetbe, meg tudja mondani, hogy kihez tudsz fordulni segítségért - már ha ilyen intézményesített keretek között gondolkodsz.

2011. júl. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
32%

Gyülekezetben ne gondolkodj! Vasárnaponként térj be valamelyik templomba misére. Mindegy, hogy református vagy katolikus templomba mész, csak keresztény legyen.


A kis gyülekezetekkel az a fő baj, hogy nagyon szélsőségesen értelmezik a bibliát, és a hülyességüket rá akarják erőltetni a hívekre. Kizárólag történelmi egyházak jöhetnek szóba, ha nem akarod, hogy átvágjanak, vagy visszaéljenek a teljesen normális és érthető igényeddel, hogy megtaláld Istent.


A miséken hallgasd a prédikációkat, nagyon gyakran igen tanulságos és mély mondanivalójuk van. Ha úgy érzed, hogy megfogott a dolog, valemelyik mise után keresd meg a papot, és mondd el neki, hogy szeretnél megtérni.


A történelmi egyházaknál nem vernek át, nem húznak le, azt kapod, amire szükséged van.

2011. júl. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
41%
De egyház nélkül is imádkozhatsz Istenhez. Az egyház abban tud neked segíteni, hogy könnyebben a sajátoddá tedd ISten igéjét, Jézus tanításait. Ezek mind olyan dolgok, amik a nem keresztény emberek számára sem ártalmasak. Sőt!
2011. júl. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
40%

11:30

És akkor egy katolikus misén az ott jelenlévő híveket hogy neveznéd, ha nem gyülekezetnek?!

Én sem szektára gondoltam, amikor gyülekezetet írtam...

2011. júl. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
41%

11.30


Igazad van. Azért írtam ezt így le, mert a szekták is gyülekezeteknek nevezik magukat. Egy a lényeg, történelmi múlttal rendelkező gyülekezetekhez menjen csak! Katolikus és református gyülekezetek mindenhol vannak Magyarországon, nem lesz nehéz találnia egyet. :-)

2011. júl. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Azaz 11.39 :D
2011. júl. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
20%
Ne intézményes vallásban gondolkodj. Keresd magad.
2011. júl. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
55%

ha fiatalabb vagy, elmehetsz az ifjúsági alkalmakra a településeden, ott mindig szívesen látnak, és könnyebben meg is lehet érteni, hogy miről van szó, mert ott direkt a fiatal korosztályhoz szól. (13-22)

Sok sikert! :)

2011. júl. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!