Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, szerintetek...

Keresztények, szerintetek miért nem volt ez világos számomra?

Figyelt kérdés

Van egy fiú,aki eléggé kétértelműen közeledett felém,vagyis nem tudtam,hogy tényleg tetszem-e neki,vagy sem.Aztán a környezetem elkezdte mondogatni,hogy biztos tetszem neki, stb. Ennek ellenére én még távolságtartóbb lettem a fiúval, mert nem hittem ennek,de aztán egyre komolyabban vettem a dolgot, és hónapokig böjtöltem,hogy tegye ezt Isten világossá előttem: ha ő lesz a férjem,akkor lépjen,ha nem,akkor nem.Na és nem lépett egyértelműen, és már nagyon szenvedtem,de kiderült,hogy más lány tetszik neki(akinek egyébként nem tetszik a fiú).Egy éve történt ez,és kicsit nehéz volt feldolgozni,sokat gondolkoztam az elmúlt egy évben ezen,és az elején haragudtam is a fiúra,hogy miért így történt,aztán rájöttem,hogy ez a harag magam felé is irányul,mert talán nem figyeltem eléggé. Szerintetek ez a bűntudat rendben van így,hogy ennyire haragudtam?

Már megbocsátottam, és nem is akarok semmit ettől a fiútól, rájöttem, hogy az elején se tetszett annyira nagyon nagyon,csak beleültették a bogarat a fülembe.

Sokat fejlődtem szellemileg,mert megerősödött a kapcsolatom az Úrral.

Ez lehetett az oka?


Viszont annyira mély nyomott hagyott bennem a dolog, hogy még jobban meggondolom,hogy kire tekintsek potenciális partnerként.Ezzel a bizalmatlansággal viszont megnőtt az érdeklődők száma is, jobban megnéznek, kedvesebbek velem,kezdeményezőek.Világiak közül is sokan,és hát velük mit lehet kezdeni?

Pár hónap és 20 éves leszek, egészséges lenne megházasodni, nem érzem úgy,hogy kellemes élmény lenne egy házasságon kívül megkezdett szexuális élet.

Viszont a gyüliben a jegyesek sem úgy néznek ki,mint akik megtartanák a kellő távolságot az együttjárás idején,hogy ékes legyen,és hát magamon is tapasztalom,hogy gyorsan hátra kell lépnem, ha egy fiú megérint többször ismerkedés idején,mert ha nem vigyázok, akkor könnyen tovább haladhatnak a dolgok.


Kérlek,hogy segítsetek, hogyan kellene ehhez a témához állni?


2011. ápr. 20. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Isten nem kívánja, hogy elzárkózz, hanem hogy megtaláld a párod.

Ismerkedj. És engedd, hogy megérintsen a fiú. Onnan még hosszú út az ágyig. Csókolózz, öleld meg nyugodtan, ha eljön az ideje.Engedd a dolgokat tovább haladni, csak tarts egy határt. Jó messze legyen a határ, intimitás nélkül nincs jegyesség!,

# Csókoljon meg engem az õ szájának csókjaival; mert a te szerelmeid jobbak a bornál.

Én. 4,10.

2011. ápr. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én az idén májusban leszek 40 éves és még nem találtam meg a nagy Ő-t, habár én is a keresztény szellemben keresem. Jézus azt mondta, hogy "keressétek először Isten országát és akkor a hozzá szükséges eszközök megadatnak nektek". A keresztény tanítás szerint a házasság nem cél, hanem út az Isten felé, aki a végcél.
2011. ápr. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld teljesen elfelejteni,hogy mi történt. Isten is amikor megbocsájt egy bűnt nem emlékszik meg róla. Azt a mély nyomot meg kérd Istent hogy távolítsa el.
2011. ápr. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 yuda ***** válasza:
100%

Véleményem szerint, ha az Úrtól van a szerelem, akkor nem kell különös jelre, vagy kijelentésre várni, hanem egészségesen felfogni a dolgot: vagyis ha mindketten szerelmesek vagytok egymásba, az érzés kölcsönös akkor az Úrtól van, ha egyoldalú, akkor nem:) Bonyolult?


Az érintés dolgoban pedig egyetértek veled, szerintem jól látod...ha megengedsz valamit, utána mindig többet akar... :)

2011. ápr. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Tyler913 ***** válasza:

En hivo keresztyennek tartom magam,de sokkal liberalisabb vagyok szexualitas temajaban,mint Te.


Az a velemenyem,hogy tul komolyan veszed a dolgot.20 evesen meg egyaltalan nem biztos,hogy "egeszseges lenne" meghazasodni,plane,ha ennek fo motivacioja az,hogy vagysz a szexualis eletre.Ez az egyik nagy hatranya ennek a "tisztan a hazassagba" mozgalomnak: sokszor latni elsietett hazassagokat,nem atgondolt lepeseket.


Nem igazan ertek egyet a jelkeressel sem: ne sertodj meg,de szerintem ez poganykodas.

Ha "gyorsan hatra lepsz" ismerkedes idejen,akkor a legtobb esetben ott vege is lesz a dolognak,mert a fiu azt ugy ertelmezheti,hogy bizonytalan vagy onmagadban,esetleg nem tetszik Neked,stb.

Mit jelent az,hogy "megtartani a kello tavolsagot"? Az ember nem csak lelek,hanem test is,es ez hozzatartozik a parkapcsolatainkhoz.Evekig jegyben jarni ugy,hogy ket ember meg csak egyutt sem aludt,nem ismeri egymas testet...szamomra ez elkepzelhetetlen,kifacsart dolog.


23/F

2011. ápr. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez alapján amit leírtál nincsen semmi baj veled vagy a témához való hozzáállásoddal. Kérd a Szentlélektől a tisztaság ajándékát, és imádkozzál azért hogy jó társat adjon melléd az Úr.
2011. ápr. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Örülök neki hogy vannak még ilyenek a Földön, akik így gondolkodnak. :)

Szerintem sincs Veled semmi baj. Imádkozz a szerelemért, a jövendő párodért.

Én még nem voltam 17 amikor megismertem a páromat, akivel jövő nyáron tervezzük az esküvőt. Most én is 20 vagyok. Szerintünk lehet azért csókolózni, érinteni a másikat, ez Isten előtt is kedves. A határokat mi is megtartjuk. (bár néha nagyon nehéz, de az ima mindenben segít:) ) Szerencsénk, hogy mindketten így gondolkozunk. Vagyis inkább nem szerencse, hanem kegyelem!:)


Isten Áldjon!:)

2011. ápr. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szép válaszokat kaptál. Annyit fűznék hozzá, hogy azért is imádkozhatsz, hogy az Úr tartsa neked tisztán a jövendőbelid és adjon neki jelet, kijelentést a "kezdeményezéshez".
2011. ápr. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, és sok szerencsét, azaz kegyelmet!
2011. ápr. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!