Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény vallás mai...

A keresztény vallás mai fölfogása szerint is pokolra jutnak az öngyilkosok vagy azok akik nem veszik föl a kereszténységet?

Figyelt kérdés
Nem vagyok vallásos csak egy laikus. Arra lennék kíváncsi,hogy az Egyház mai álláspontja szerint is minden kis hülyeségért a pokolra lehet jutni vagy ezen már változtattak? Manapság már elismerik mások vallását avagy nem? Ilyesmi szemszögekből lennék kíváncsi a kereszténység mai álláspontjára.
2011. ápr. 22. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
aki nem úgy él ahogy ők, azok mind pokolra jutnak.
2011. ápr. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Téveszmék fellegvára minden vallás, sok ezer évvel ezelőtti embereknek készültek, butítás és kordában tartás céljából.
2011. ápr. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az öngyilkosok általában elkárhoznak, de azt senki nem tudhatja biztosan, hogy ki igen és ki nem. A Szentírás még Júdásra sem mondja ki egyértelműen, hogy pokolra került volna (de ki sem zárja)!

A más vallásúakról: az Egyház még a középkorban valóban elítélte a nem katolikusokat, kijelentve hogy az Egyházon kívül nincs üdvösség. Mára már "felnőtt" az Egyház ennek a kérdésnek a megítéléséhez. A hivatalos álláspont szerint nem jut feltétlenül mindenki a pokolra aki nem katolikus, azaz az üdvösségre sok út vezet, de a legrövidebb út az Egyházon keresztül vezet.

2011. ápr. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Elsősorban kimondottan olyanok válaszát várom akik nagyon jártas ebben a témában.


Kicsit részletezzük ezt az öngyilkosság dolgot.


-Mi van akkor ha valaki pl. rákos beteg és az orvosok egyértelműen bizonyítani tudlyák ,hogy csak max. 1-2 hónapja van hátra a delikvensnek. Folyamatosan gyógyszerezik ,hogy némileg elviselje a fájdalmat de úgy dönt ,hogy inkább befejezi mert ennek már semmi értelme sincs és szétlövi a fejét a pusztában.


-Aztán itt van egy történet még régen egy könyvben olvastam:

A várvédők az országukat védik a betolakodó barbároktól de óriási túlerőben vannak a támadók. A várkapitány egyértelműen megállapítja ,hogy a túlerő miatt biztos ,hogy nem nyerhetnek. Ezért azt csinálják ,hogy kinyitják a vár kapuit és amikor a támadók nagy része bent van akkor az egész vár lőporkészletét magukra robbantják mivel így sokkal több támadót tudnak megölni mint amúgy.


-Vagy mi a helyzet a mentális betegségekkel több olyan esetről tudok ,hogy valaki szinte egész életében súlyos krónikus depressziós volt mindenféle gyógyszert meg kezelést kipróbált de érdemben semmi sem hozott változást.

Ezért úgy dönt hogy hátralevő életében nem szeretne egy intézetben megrohadni és önkezűleg vet véget életének.


Tehát ezekkel azt szeretném kérdezni ,hogy a keresztény vallás mai elgondolása szerint Isten tesz e különbséget öngyilkosság és öngyilkosság között. Vagy teljesen mindegy ,hogy lett öngyilkos a delikvens az biztos a pokolra jut?



Egyéni vélemények/kirohanások nem érdekelnek csak is kizárólag a keresztény vallás mai szemszögéből nézve érdekel.

2011. ápr. 23. 11:09
 5/8 anonim válasza:

Én születésem óta mélyen vallásos katolikus családban nevelkedtem,12 évig folyamatosan jártam hittanórákra(és ezek tényleg a hitről szóltak,nem szórakoztunk) és hittanból érettségiztem,szóval ezen tudásom alapján szeretnék válaszolni,vagyis ez nem 100%!!!

Tudtum szerint a Biblia nem ítéli el az öngyilkosságot egyértelműen,ezért a katolikus egyház úgy tartja,hogy nem feltétlenül kerülnek az öngyilkosok a Pokolba,csak ha teljen öntudatuknál voltak és tisztában voltak tettük következményével!

A kereszténység fölvételéről pedig csak saját véleményt tudok írni,és szerintem az egyház tanítása is közel áll ehhez.Úgy gondolom nem azon múlik,hogy ki vette föl a keresztánységet és ki nem!Szerintem ha hisz valaki teljes szívéből Istenben és életét is Neki tesző módon éli,bár nem vette fel a vallást,üdvözülhet!De véleményem szerint akinek erre lehetősége van tegye meg!

Ám szerintem az lenne a leghelyesebb,ha felkeresnél egy ehhez értő és ebben jártas embert (pl.pap,teológus,hitoktató,stb)és nem laikusok szavára adnál!!!

2011. ápr. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ 13:25. Valami ilyesmire voltam kíváncsi.


-Az érdekelne még ,hogy most milyennek tartják a poklot? Még mindig valami olyasmi hely ahol állandó tűz ég és széttépik a lelkeket meg minden ilyesmi? Vagy már valami teljesen más?


-Mi a helyzet azokkal akik igaz nem sátánisták de Istent is gonosznak tartják? (Mert ha szétnézünk ,hogy mik történnek a világban nem lehetetlen ,hogy az.)



-Mi az Istennek tetsző és nem tetsző életmód?

2011. ápr. 26. 14:53
 7/8 sanyó9999 ***** válasza:
Azok a papok akik a sekrestyében is szorgalmatoskodnak egy ministráns fiu szája körűl ,és Krisztus helytartója leplet.
2011. nov. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia. A fenti kérdésedre szeretnék röviden reagálni és aztán majd a lentebbiekhez is. Ja igen amugy keresztyén vagyok (nem valásos, de remélem tisztázni fogom tudni előted ezta fogalmat). Az öngyilkosság miért rosz "bűn"? Mert az életet Isten adta és csak az Ő jogában van elvenni azt. Bár ez felveti a kérdést, hogy ha az embernek nincs jogában elveni az életet akkor mi vana meghosszabbításával? Nem vagyok mindentudó és nem is tartom magam annak, ugyhogy tévedhetek is, de mindamellett igyekszek neked értelmesen és egyszeruen fogalmazni :) De Isten azt mondja hogy nincs atól nagyobb szeretet, ha valaki életét adja egy másik emberért ( ez is egyfajta én meghalok hogy ő éljen "helyzet") és ez nem bűn, hanem a "legnagyobb szeretet", hisz Jézus is saját magát adta értunk hogy éljünk. Mi a helyzet azokkal akik nem keresztyének? Semmi baj nincs azzal! Isten azt mondja, hogy nem a vallás üdvözit, hanem egyedül Jézus, vagyis tökmindegy hogy milyen vallású vagy ha neked az Úr a te Istened és Jézus a te megváltód. Lehetsz te buddhista is akár, de ha Istenben hiszel (nem elég aban hini hogy Ő van, hanem hogy elfogadod hogy az Ő fia meghalt érted és ezért te hálás vagy Neki ez az a hit ami megment téged, hogy elfogadod Isten kegyelmét).

Most egy kicsit rátérnék a lentebbi kérdéseidre is.

Hát milyne a pokol? Fogalmam sincs vanak leírások róla, de ebbe nem szeretnék belemenni.

Isten nem rosz!!!!! Az ember igen! Miért rosz a világ? Mert az ember tönkreteszi (tönkretette). Ki kezd háborót? Isten vagy az ember? Ki nem ad az éhezőknek? Isten nekünk adta Földet hogy uralkodjunk rajta. Na it a mi uralkodásunk eredménye. Isten megsegit mindenben, mert Isten a szeretet! De az ember dönt hogy mit tesz és az emberi tettek kovetkezménye az ami most van és nem Isten "gonoszségénak".

Mi az Istennek tetsző életmód?

Isten minket azért teremtett hogy Vele örökké éljünk! Ezt a kapcsolatot ne mŐ hanem mi rontottuk el! Na de, Isten mindent megtett azért hogy ez ujra létrejöjjön az ember és Ő közötte mert mi bűnbeestünk, Ő pedig bár kegyelmes és igazságos és a büntetést valakinek mivel el kell szenvedni, ezért a saját Fiát bűntette meg helyettünk amivel teljesul Isten igazsága vagyis a bűn büntetése a halál. és mivel Jázust feltámasztotta ezért minket is fel hog támasztani, bár egyeseket az örök kárhozatra ami a második halál mig másokat a Vele való örök életre. Na de viszatérve a te kérdésedre, ez csak ez pici felvezető akart lenni. Istenek tetsző élet: Meg kell tanulnod úrja Istenel élni! Talán így tudnám a legszeben megfogalmazni a dolgot :) De amnugy rengeteget beszélgetnék veled mert értelmes kérdéseid vanak és szeretem a kiváncsi embereket és te jo dolgok felől kiváncsiskodol :) Üdv Krisztián :)

2015. márc. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!