Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem lehet böjt idején...

Gritty kérdése:

Miért nem lehet böjt idején húst enni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 23. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
me' ez a hülyéje a keresztény egyháznak
2011. ápr. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez nem az egyház hülyesége, hanem sok embert más módon nem lehetne rávenni a tél utáni méregtelenítésre, salaktalanításra. A hiten keresztül lehetett hatni sokakra.
2011. ápr. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mert sokaknak ez jelenti a lemondást, vannak olyan emberek, akik szinte minden nap esznek húst, azoknak bizonyára nehézséget okoz, viszont nekem, aki elég ritkán eszik húst nem okoz túl nagy gondot. Ezért én máshogy oldom meg, mondjuk tegnap arról mondtam le, h nem facebookozok, azt hiszem ez elég nagy áldozat volt de kibírtam! :) persze 3x ettünk, margarinos meg tejfölös kenyeret, ebédre meg hajában főtt krumplit! úgy érzem ezt az egy napot mindenki kibírná!
2011. ápr. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én, vegetáriánusként remekül viselem a böjtöt...évek óta! :)


Komolyra fordítva a szót, a bőjt "áldozatként" is értelmezhető (szerintem): olyan valamiről, - legyen az akár tett, tárgy, vagy bármi - mondasz le egy időre (böjt hosszától függően), amiről nehéz lemondanod. De ha sikerül, akkor igazi az "áldozat". Így a lényege az önfegyelem, megtartóztatás.


Például nekem vegetáriánusnak nem számít böjtnek/áldozatnak az, hogy nem eszem húst....de pl. az, hogy nem kapcsoltam be a számítógépet (miközben már elvonási tüneteim voltak!), az már inkább számítható "áldozatnak".


Egyébként nem vagyok keresztény. :)

2011. ápr. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mindig tartom én is a böjtöt, Volt már rá példa, hogy elfelejtkeztem magamról és mondjuk hentesárut ettem. Utána viszont eléggé lelki furdalásom volt. Én keresztény vagyok, de nem kimondottan aza templomba járós fajta. Hiszek istenben, de a papoknak nem. Sajnos erről sokat tehetnek...

A böjtöt ezután is tartani fogom, de most már pontosabban tudom, hogy miért -hála Nektek!

Mindenkinek Boldog Ünnepet kívánok és köszönöm a válaszokat.

Akinek esetleg még van más magyarázata, azt nagyon szívesen elolvasnám. Igazából pontosan arra lennék kíváncsi, hogy miért éppen a hús lett az önmegtartóztatás "eszköze".

2011. ápr. 23. 18:24
 6/9 anonim ***** válasza:
A katolikus böjt nem tudom miért abból áll,hogy csak húst nem esznek. Ha valaki a Bibliában böjtölt az nem csak húst nem evett,hanem semmit nem evett aznap.
2011. ápr. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez egyébként egy régi zsidó szokás. Náluk a hús nagyon fontos szerepet töltött be. A mi életünkben ez nem jár nagy lemondással (max. a háromszori étkezés és a csak egyszeri jóllakás)

Egyébként a Katolikus Egyház ajánlja különösen böjt idején az egyéb lemondásokat is. Ez segít felismerni emberi gyengeségeinket, vagy leszokni rossz szokásainkról, és így közelebb kerülhetünk Istenhez.

2011. ápr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi minden hónap első vasárnapján böjtölünk. Ez azt jelenti, hogy ilyenkor 24 órán keresztül nem iszunk és nem eszünk semmit. Ez a böjt segít abban, hogy a Mennyei Atyánkkal való kommunikáció sikeresebb legyen, szellemünk kitisztuljon. (Betegeknek, szoptatós vagy várandós anyáknak, kisgyermekeknek nem szabad ilyen teljes böjtöt tartaniuk, de egy étkezést ők is kihagyhatnak, ha szeretnék.)
2011. ápr. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert Jézus is böjtölt halála elött ebben az időben.
2011. máj. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!