Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok, nagy ünnepek...

Katolikusok, nagy ünnepek nyolcadaiban pénteken is vasárnap van, tehát nincs böjt?

Figyelt kérdés
Karácsony, húsvét, pünkösd. A zsolozsma végig az ünnepnapi dicséreteket mondatja, és pl. tegnap is dicsőséges olvasó volt (ahogy egész héten), akkor azt jelenti, hogy nincs böjt ilyenkor?
2011. ápr. 30. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Húú, barátom, nem vagyok egy lángész. Komolyan mondom, hogy nem értem a kérdést, de főleg az alatta lévő magyarázatot nem. Ha én így vagyok vele, szerintem talán előfordúlhat, hogy más sem érti, mi a kérdés. Egy kicsit megmagyaráznád, mit is akartál kérdezni?
2011. ápr. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen azt jelenti! :)
2011. ápr. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ú, bocsi. Na szóval. Minden pénteken böjt van ugyebár, nem szigorú, csak "sima" = nuku húsevés / vmi egyéb lemondással jócselekedettel kiváltható. Nagy ünnepek nyolcadai (tehát pünkösd, húsvét, karácsony és azután 8 nap) alatt a zsolozsma (imaórák liturgiája) végig az ünnepnapi zsoltárokat írja elő, ergo most pl. a húsvétvasárnapiakat. Tehát ilyenkor ünnep van 8 napig. Tehát ha ünnep van, akkor nincs böjt? Nincs böjt pénteken? Ahogy nagyböjt alatt is vasárnaponta nincsen böjt, mert a vasárnap Krisztus feltámadásának ünnepe.

Illetve jel még az is, hogy ahol imádkoznak rózsafüzért, ott legtöbb helyen most pénteken is a dicsőséges volt, ahogy a héten minden nap, nem pedig a fájdalmas, ami amúgy péntekente van, és Jézus halálára emlékeztet (ami miatt böjt a péntek).


Jobb lett? :S

2011. ápr. 30. 19:56
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves Második válaszoló, ha olvasod! Tényleg tudod? Bocs, hogy megkérdezem, csak annyian szoktak itt viccelődni. :) Köszi a választ amúgy, meg ha megerősítesz, azt is!
2011. máj. 2. 20:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen biztosan tudom! Onnan,h a nagyim mindig betartja,h pénteken nem eszik húst és múlt pénteken eljött hozzánk és anya spagettit főzött és ő mondta,h péntek van, ezért nem eszik, de aztán anya emlékeztette,h húsvét nyolcada van, és ilyenkor lehet! :)
2011. máj. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!! ^^
2011. máj. 3. 19:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit! :)
2011. máj. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!