Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minden vallásnak egyformán...

Minden vallásnak egyformán igaza van? Valamelyek igazabbak-e a többinél? Mikor mondhatjuk ezt?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 24. 21:45
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
75%

Akkor, ha az egyiknek a híve vagy.

Én úgy hiszem, hogy az embernek azt kell követnie, amiben valóban hisz. (Túl egy általános erkölcsi szabályzaton, ami tartalmaz olyanokat, mint pl. ne ölj!)

Ha Istenben hiszel, szívből, akkor az az igazi vallás. Ha Allahban, akkor az, ha Brahmában, akkor az, ha a rózsaszín láthatatlan egyszarvúban, akkor az.

Szerintem minden isten ugyanaz, csak máshogy nevezik.

Valaki nagyon szépen megfogalmazta, hogy mindenki egy hegyet néz, csak más szögből látja.


Egy keresztény

2011. ápr. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
de mi ez az általános erkölcsi szabályzat?
2011. ápr. 24. 21:55
 3/33 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy létezik egy univerzális igazság, de azt a mi szemszögünkből nem láthatjuk, tehát marad mindenkinek a saját szubjektív igazsága, ahogy vélekedik dolgokról. Innentől kezdve azt kijelenteni, hogy az én igazságom, világnézetem közelebb áll az egyetlen felsőbbrendű igazsághoz (ami nem is biztos, hogy létezik, de ha létezik is, nem tudhatjuk, hogy mi az), egy nagy adag önteltséget és korlátozottságot jelent. Tehát olyat állítani, hogy egy vallásnak igaza lenne, vagy főleg olyat, hogy egyiknek jobban, mint a többinek, nem lehet. Olyat lehet, hogy valaki számára az egyik közelebb áll, számára az az igazabb, mint a többi.


Olyat viszont lehet mondani, hogy az én nézeteimbe egy másik ember viselkedése, nézetei nem férnek bele, károsnak satöbbinek tartom, ezért ellenzem, vagy ha odáig fajul a dolog, össze is balhézok vele. Csak fontos ilyenkor észben tartani, hogy nem egy felsőbb abszolút igazság nevében cselekszem, és nem azt képviselem tévedhetetlenül, hanem a saját nézeteimet, a saját igazamat védem és képviselem.

2011. ápr. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

"de mi ez az általános erkölcsi szabályzat?"


Röviden összefoglalva: Ne tégy olyat másokkal, amit nem szeretnél, hogy veled tegyenek!


"Lehet, hogy létezik egy univerzális igazság, de azt a mi szemszögünkből nem láthatjuk, tehát marad mindenkinek a saját szubjektív igazsága, ahogy vélekedik dolgokról. Innentől kezdve azt kijelenteni, hogy az én igazságom, világnézetem közelebb áll az egyetlen felsőbbrendű igazsághoz (ami nem is biztos, hogy létezik, de ha létezik is, nem tudhatjuk, hogy mi az), egy nagy adag önteltséget és korlátozottságot jelent."


Szerintem nem létezik univerzális igazság. Legalábbis ilyen síkon nem.

Max. az egyéni igazságok eredőjeként.


"Olyat viszont lehet mondani, hogy az én nézeteimbe egy másik ember viselkedése, nézetei nem férnek bele, károsnak satöbbinek tartom, ezért ellenzem, vagy ha odáig fajul a dolog, össze is balhézok vele. Csak fontos ilyenkor észben tartani, hogy nem egy felsőbb abszolút igazság nevében cselekszem, és nem azt képviselem tévedhetetlenül, hanem a saját nézeteimet, a saját igazamat védem és képviselem."


Ez szerintem nem mindig igaz, de az esetek többségében valóban ez a helyzet.

Például a "ne ölj!" törvénye mindenkire érvényes. Vallástól függetlenül. Senkinek nincs joga elvenni egy másik ember életét, semmilyen ürüggyel.

És ez nem az én véleményem, nem az én világnézetem. Ez egy általános igazság.

2011. ápr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 Falko ***** válasza:

Azt kell mondjam egyik vallás igaza igazabb a másikénál:)

A legtöbb általam eddig megismert vallásnak, egyháznak megtudtam találni azokat az élettel kapcsolatos felismeréseit, illetve teológiai eredményeit, amelyek jók, értelmesek és szépek. Ezek mértéke alapján persze van, ahová húz a szívem, de attól az egyháztól is hiányolom a tényleges eredményeket.

Hogy milyen eredményeket?

Nos azt az eredményt, hogy az ott ücsörgő emberek értelmesebbek és jobbak legyenek, mint voltak.

Amíg az egyházak nem erre helyezik át az energiáikat, addig tökéletesen mindegy, hogy melyik az "igazabb".

Végső soron úgy is mindenki úgy fog eljutni a mennybe, ahogy akar, elvégre több út is vezethet oda, miképp persze máshová is el lehet jutni több úton, ha az ember úgy él.

2011. ápr. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

"Például a "ne ölj!" törvénye mindenkire érvényes. Vallástól függetlenül. Senkinek nincs joga elvenni egy másik ember életét, semmilyen ürüggyel. "


ezzel például egy korabeli kereszteslovag vagy keményebb iszlamista vitatkozna. Vagy csomó ókori vallás hívei, ahol emberáldozatok voltak. Vagy mondjuk azok, akik hisznek a vendettában. Sőt, akár a halálbüntetés hívei is. Most nem is beszélve mondjuk a különböző portyázó, fosztogató népcsoportokról a történelem folyamán, ahol szemrebbenés nélkül gyilkolásztak akár nem katonákat is, és pl. az ő vallásuk és erkölcsi felfogásuk szerint ez hősies dolog volt (pl. a vikingek).

Számukra a 'ne ölj' nem volt általános igazság.

2011. ápr. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a legtalálóbb:


[link]

2011. ápr. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
0%

Figyelj, itt eléggé félrevezettek. Nem lehet minden vallásnak igaza, mert teljesen mást mondanak. Különben is, a kereszténység az igazság, és a többi az, ami csupán vallás.

PL. kezdjük az iszlámmal. Az a hülye mohamed a Bibliából vett át teljes részleteket a korán megírásakor, a neveket ügyesen megváltoztatva. ÉS azt mondta magáról, hogy próféta. Félrevezetett egy csomó embert.

A hinduknak pedig tudod mi a vallás? Az élet egy végtelen körforgás, mindig újjászületsz, és attól függ mi leszel, hogy mi voltál. A tehén egy szent állat, és ha az úttest közepén fekszik le, akkor áll a forgalom.

A buddhizmus? Céljuk kilépni az előbb említett körforgásból, és eljutni a boldog megsemmisülésbe. Ez milyen cél már? Sok buddhista tért már meg. (keresztény lett)


A kereszténységet gondolom ismered. Ha csak kívülről szemléled még akkor is az a leghihetőbb, de nem ezért van ez. Isten tényleg művel csodákat és segít az embereken. Amikor Jézus meghalt sötétség lepte el a Földet. Erre mit mondanak? Napfogyatkozás volt? Menjenek már...

A kínai vallásokról mint a taoizmus meg ilyesmi, nem is beszélnék.

2011. ápr. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
0%
Kedves utolsó! Ezért gyűlölöm a keresztényeket! Hogy lehet valaki ennyire fanatikusan hülye?????
2011. ápr. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
0%

"Ez milyen cél már? Sok buddhista tért már meg. (keresztény lett)"


És legalább annyi keresztény tért át buddhistának. Annyira buta vagy h az már fáj. Egyszerre felháborító és szánalmas!

2011. ápr. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!