Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meddig tart az EGÉSZ böjt?...

Meddig tart az EGÉSZ böjt? Pénteken vége lett, vagy még hétfőig tart? (40 nap. )

Figyelt kérdés
2010. ápr. 3. 02:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%
azt gondolom tudod hogy az egyházi parancs az, hogy a 40 nap alá eső péntekeken +hamvazó szerdán kell böjtölni. tehát ebből következik a válasz
2010. ápr. 3. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
4%
nagyböjt csak nagypénteken és hamvazószerdán van
2010. ápr. 3. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Az előző válaszolók nem jól tudják.

A nagyböjt hamvazószerdától nagyszombat estig tart.

Régen ezalatt az idő alatt egyáltalán nem ettek húst,és semmi zsírosat,hanem olajjal főztek.Ezért hívják a hamvazószerda előtti keddet húshagyó keddnek.

Később ez úgy módosult,hogy csak péntekenként nem ettek húst,egyébként a pénteki böjt egész évben kötelező volt.

A hamvazószerda és a nagypéntek szigorú böjti nap még ma is.Ez azt jelenti,hogy tilos a húsevés,és egy nap csak egyszer szabad jóllakni.Ez alól csak a kisgyerekek,öregek,és a betegek voltak felmentve,de húst ők sem fogyaszthattak.

A nagyszombati feltámadási körmenet után lehet húst enni.Ekkora már megfőzik a sonkát,kolbászt,tojást stb.

Ma már csak a két szigorúböjti napon tilos a húsevés.

2010. ápr. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
így van
2010. ápr. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

A válasz megírásának időpontja: ma 06:43


a második válaszoló vagyok. miért írtad, h nem jól tudom, ha ugyanazt írtad, amit én. én nem tértem ki arra, h régen mi volt, hanem hogy ma mi van.

2010. ápr. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A ma 06:43-as válaszoló írja jól, neki van igaza!
2010. ápr. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
06:43 válaszolva. Az igaz h nagypéntek és a hanvazószerda szigorú böjti nap, de a keresztények nagy része a nagyböjti időszakban minden pénteken megtartja a böjtöt, azaz a hústól való tartózkodást!
2010. ápr. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
eddig szinte minden válasz rossz. köztetek van egyáltalán keresztény vagy csak itt okoskodtok?
2010. ápr. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
28% lol
2010. ápr. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
sok herevetemült lepontoz, mert nem szeretik, aki leírja az igazat
2010. ápr. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!