Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szentháromság! Van vagy...

Szentháromság! Van vagy nincs? Ha van, akkor hogyan, ha nincs akkor ki Krisztus, és mi szállt rá, illetve az apostolokra Pünkösdkor?

Figyelt kérdés
2011. máj. 1. 22:05
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Én is teljesen egyet értek Péterrel!

Valójában kíváncsi voltam ki hogyan vélekedik erről. Különböző egyházak, gyülekezetek álláspontjára lettem volna kíváncsi, mert elég érdekes "hozzáállásokat" olvastam ezzel kapcsolatban.


Pl.: A Jt egyház erről alkotott véleménye olyan amit szerintem még ők maguk sem értenek, valják Jehovát, Krisztust, a Szent szellemet, de másik kommentjükben viszont megtagadják, akkor hogy is van ez???

2011. máj. 6. 13:32
 12/15 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

egy kis segítség!

2011. máj. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 pelgrim ***** válasza:

„Na, bocs, de ezt nem értem. … de amúgy fogalmam sincs, hogy mit írtál. Megmagyaráznád jobban, hogy hogyan értetted?”


Megpróbálom, talán sikerül:


„Annyit értek, hogy a háromság szerinted van csak agyon belemagyarázva teljesen máshogyan, ...”


Igen, ezt helyesen értetted.


„Krisztus mikor a földön volt, mi módon imádkozott az atyájához, aki a menyben van?”


Jézus azon a módon imádkozott, amelyen mi ma imádkozunk, a „Mi Atyánk ...” nevű ima ugyanis tőle származik. De tudnunk kell, hogy a Krisztus több mint Názáreti Jézus személyisége.


Jézus ezt belátva, és tudva azt is, hogy a Krisztus minden emberben jelen van mint az élet, és az életnek a vezető értelmessége, az ember isteni kiléte, elismerte a Krisztust, mint az Én Vagyok -ot („Én vagyok az út, az igazság és az élet ...stb.”) saját lényében (és minden más emberben). Továbbá kifejezésre hozta és megmutatta az emberiségnek.


Az embernek tehát van az anyagi teste, amit némileg ismerünk, amiről leginkább csak azt tudjuk, hogy halandó. Amellett van a személyisége, szedett-vedett tartalmával ami szintén halandó, és van az embernek isteni származása, szellemi, isteni kiléte ez örök.


Jézus, hogy tanítványai némileg érthessék, hogy láthassák a különbséget a test, a személyiség és az ember isteni kiléte vagy a Krisztus között, mikor saját személyéről beszélt akkor az „ember fia” kifejezést alkalmazta, mikor pedig az ember isteni kilétéről beszélt, akkor az „Én Vagyok ...” szavakat használta.


„Amikor Krisztus azt mondta, hogy elküldöm nektek a vigasztalót, akkor miért nem azt mondta, hogy eljövök, mint vigasztalótok, hogy küldhette volna el saját magát?”


Ez utóbbi volt az, amit vagy akit Jézus elküldött, ez utóbbit látták az apostolok egymás feje fölött mint lángnyelveket megjelenni. Ez az ember isteni kiléte képes ara hogy éber (ön-)tudatunkat bármilyen formában, megjelenésben elérje, megillesse erősítse.


Talán el tudod képzelni az apostolok lelkiállapotát, mikor először találkoztak a Mesterrel halála után, mikor meggyőződtek arról, hogy Jézus áll előttük, akit pár nappal azelőtt a római katonák megöltek. Jézus látta félelmüket, és belátta, hogy ha tanítványai megfutamodnak, akkor tanítása rövid idő után feledésbe megy, úgy már halála előtt megígérte a segítséget.


„Amikor megkeresztelkedett, hogy szállhatott volna rá, mint egy galamb saját maga, vagy atyja?”


Ez, Jézus isteni kiléte volt az, aki keresztelése alkalmával feje fölé szállt mint egy galamb.

2011. máj. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

A válasz írója 49%-ban hasznos válaszokat ad.


Köszönöm, hogy leírtad hogy gondolod, gondoljátok! Számomra elég érdekes megközelítés!


Annyit fűznék hozzá, hogy az igenetek legyen igen a nemetek nem, és minden ami azon felül van az a sátántól való!

2011. máj. 7. 18:02
 15/15 anonim válasza:

Szia! Én is azt mondom, hogy Péter csodálatosan megfogalmazta és összesitette mindazt amit tudnod kell! Olvasd át többször is és akkor értelmét fogod venni,habár ennél érthetőbben én sem tudta volna elomondani! Ha egy könnyebb olvasmányt szeretnél akkor tudom ajánlani a " Kutyhó " cimű könyvet, melyben pontosan ezt irja le, ahol a főszereplő találkozik Istennel, Jézussal, és a Szentlélekkel! Akik különbözőek, bár mégis akaraton vannak, Ők a Szentháromság. Valójában, a Biblia Iste szava és tanácsa az emberekhez, de mivel még nem tudod hol kezd el megismerni az Atyánkat igy szerintem kezd egy könnyű olvasmánnyal, mely majd megérinti szivedet, hogy jobban és jobban megismerd ki is Isten, Jézus, és a Szentlélek.


Sok sikert neked! Kivánom, hogy az Úr érintse meg a szivedet!

2011. nov. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!