Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudja- valaki, hogy a bibliába...

Tudja- valaki, hogy a bibliában hol található a "SZENTHÁROMSÁG", vagy "HÁROMSÁG" szó, vagy tantétel?

Figyelt kérdés
Eddig még nem sikerült megtalálnom.
2009. nov. 26. 04:57
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
17%
jogos a kérdés. NINCS ilyen kifejezés sem, és nincs ilyen tantétel sem. Jézus nem saját magához imádkozott, hanem az Atyjához. Ő maga mondta, hogy az Atya nagyobb nála. János 14:28; a szent szellem, vagy hétköznapibb nevén a szentlélek nem is személy, hanem valamiféle tevékeny erő, vagy energia
2009. nov. 26. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
92%

A legnehezebb dolog a Szentháromsággal kapcsolatos keresztény elképzelésben az, hogy nem lehet pontosan elmagyarázni. A Szentháromságot egy emberi lény képtelen teljesen megérteni, pláne megmagyarázni. Isten végtelenszer hatalmasabb nálunk, ezért nem várhatjuk el, hogy teljesen meg fogjuk érteni Őt. A Biblia azt tanítja, hogy az Atya Isten, hogy Jézus is Isten és hogy a Szentlélek is Isten. Azt is tanítja, hogy csak egy Isten van. Megérthetünk néhány dolgot a Szentháromság különböző személyei közötti kapcsolatról, de az egész felfoghatatlan emberi elmével. Ez persze nem azt jelenti, hogy az egész nem igaz, vagy nem a Biblián alapul.


Ne felejtsd el ennek a témának a tanulmányozáskor, hogy a “Szentháromság” szó nem szerepel az Igében. Ez egy kifejezés, ami megpróbálja Isten hármasságát kifejezni, azt a tényt, hogy Ő 3 egyszerre létező, örökkévaló személyiség. Értsd jól, ez NEM jelenti azt, hogy 3 Isten van. A Szentháromság 1 Isten aki 3 személyből áll. Semmi rossz nincs a “Szentháromság” szó használatában, még ha nincs is benne a Bibliában. Gyorsabb kimondani, mint azt, hogy 3 egyszerre létező, örökkévaló személyiség, akik 1 Istent alkotnak. Ha ez gondot jelent számodra, akkor fontold meg: a nagyapa szó sincs benne a Bibliában. Ugyanakkor tudjuk, hogy vannak nagyapák a Bibliában, például Ábrahám volt Jákób nagyapja. Tehát ne akadj fent a “Szentháromság” szón magán. Ami igazán számít az az, hogy amit a szó KÉPVISEL, az benne van az Igében. A bevezetés után íme néhány igevers a Szentháromságról:


1) Egy Isten van: 5 Mózes 6:4; 1 Korinthus 8:4; Galata 3:20; 1 Timóteus 2:5.


2) A Szentháromság három személyből áll: 1 Mózes 1:1; 1:26; 3:22; 11:7; Ézsaiás 6:8; 48:16; 61:1; Máté 3:16-17; 28:19; 2 Korinthus 13:14.

2009. nov. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
7%

8:03-mas, te tanultad a demagógiát, vagy magadtól jöttél rá a nyitjára?

Nagyapa, b*zdmeg! Félelmetes!

2009. nov. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Ha jól értem, akkor ez nem bibliai tanítás, hanem emberek tanítása?
2009. nov. 26. 09:52
 5/35 anonim ***** válasza:
81%

Ha jól értem, ez egy Jehova Tanús álkérdés...


Rosszul érted, az, hogy ez a szó maga nincs benne a Szentírásban, távolról sem jelenti azt, hogy nem tanítaná a Szentháromságot, mint ahogy tanítja is.

2009. nov. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
36%
Nem lepne meg, ha a "kérdező" és az 1. válaszoló ugyanaz lenne...
2009. nov. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Kedves 9:57 és 9:58 végre valaki, aki tudja hol található ez a szó és ez a tanítás a bibliában. Kérlek oszd meg velem, hogy megtalálhassam, és hihessek benne. Köszönöm. Egyébként miért van az, hogyha egy olyan kérdést tesznek fel, aminek a megválaszolásához nagyobb bibliai ismeret kell, mint az átlagos, (mint amilyen pl nekem nincs :-) ), akkor a válasz helyett jehova tanúi kezdik szidni?
2009. nov. 26. 12:08
 8/35 anonim ***** válasza:

1. nem írtam, hogy ez a szó benne lenn

2. ahhoz, hogy megtaláld, az egészet el kell olvasni, és érteni is kell, nem csak a betanult tanús paneleket ismételgetni

3. nem azért vádolom a tanúkat, mert ehhez mélyebb bibliaismeret kell, ami nekik nincs, hanem mert egyértelmű, hogy ezt a "kérdést" egy tanú tette fel, és az is egyértelmű, hogy ez egy álkérdés, azzal a céllal, hogy terjesszék a bibliaellenes tanításaikat

4. vajon a kérdező és az 1. válaszoló nem ugyanaz a személy?

2009. nov. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A "Szentháromság" fogalma egy szerencsétlen kifejezés a három isteni személy összefoglalására. A három isteni személy a Biblia tanítása, Máté evangéliumában maga Jézus Krisztus beszél erről:

Mt 28,19 "Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében."

Ha a szentlélek csak egy erő lenne, akkor így kellene hangoznia Jézus szavainak: "Az Atáynak és Fiúnak nevében, a Szent Lélek erejével", de nem így hangzik.

A három isteni személy már az Ószövetségben is megjelenik, említhetem a Teremtést példaképp, de konkrétan Ézsaiás könyve ír róla:

Ézs 63,9-10 "Minden szenvedésöket Ő is szenvedte (Atya), és orczájának angyala (Fiú) megszabadítá őket, szerelmében és kegyelmében váltotta Ő meg őket, fölvette és hordozta őket a régi idők minden napjaiban. Ők pedig engedetlenek voltak és megszomoríták szentségének lelkét (Szentlélek), és ő ellenségükké lett, hadakozott ellenük."

Sorolni lehetne még az Újszövetség igéit Krisztus és a Szentlélek istenvoltáról, de nem ez volt a kérdés.

Remélem tudtam segíteni!

Üsvözlettel: Péter

(Bibliaház Gödöllő)

2009. nov. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
tisztelt 13:24 elnézést, azt gondoltam tudod a válaszokat, azért reagálsz így. sajnálom, hogy nem. amenyiben tudsz valamilyen módot arra, hogy bebizonyítsam, hogy nem válaszoltam saját magamnak, kérlek írd le. hiszen nyilván nem hinnél nekem, ha azt mondanám, hogy nem, hisz azt feltételezed, illetve egyértelműen tudod, hogy jehova tanúja vagyok, ami nyilván eldönti, hogy hazudok. elnézést, ha a kérdésem felzaklatott. azt hittem, ezen az oldalon feltehetem a kérdéseimet. a többi hasznos választ adó személynek köszönöm az idejét, és az utánnajárását. "egy jehova tanúja"
2009. nov. 26. 13:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!