Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Léteznek még keresztény fiatalok?

Léteznek még keresztény fiatalok?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok hogy mennyit járnak templomba, hanem akiknek fontosak a hagyományos keresztény értékek, nem fűvel-fával fekszenek össze, stb.,...vagyis hogy elutasítják a liberális értékrendet...


Elsősorban a 18-30 közötti korosztályra gondolok, mert ebből a korosztályból úgy a 98%-a röhög ezeken...én igazából egy keresztény fiatalt sem nagyon ismerek...és még egyszer mondom nem az érdekel hogy mennyit jár a templomba, mert azt egy álszent is tudja, hanem hogy valóban fontosak e bizonyos erkölcsi értékek...

Akiket ismerek, és ilyenek, azok meg mind öregek...


Léteznek egyáltalán ilyen fiatalok? Ha nem, akkor miért nem?


(És légyszi normális válaszokat, nem hittérítés céljából jöttem ide, csak választ kapni - és természetesen én sem kérek az ellen-hittérítésből)


2011. máj. 4. 18:25
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
2%
szerencsére már nem nagyon :D bár ami van helyettük, az se sokkal jobb...
2011. máj. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
16%
hát nemnagyon szerintem se, max meg van keresztelve az illető meg esetleg karácsonyi misére elmegy aztán kész. a Magyaroknak amugysincs semmi köze a kereszténységhez ótvar nagy baromság...
2011. máj. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
18%

grrrrrrrrr de hülye kérdés...

"nem fűvel-fával fekszenek össze, stb.,...vagyis hogy elutasítják a liberális értékrendet... "

Az, hogy nem fekszek össze fűvel-fával, nem azt jelenti, hogy elutasítom a liberalizmust. A legjobb az aurea mediocritas:)

Te az erkölcsről beszélsz, ami nem egyenértékű a liberalizmussal. Nem fekszek le minden 2. pasival, de ettől még nem vagyok konzervatív.

Igen, nekem fontosan az erkölcsi értékek, mivel jobbnak tartom magam annál, hogy piával, drogokkal tönkretegyem magam, és ágyba bújjak mindenkivel. Inkább várok egy jó kapcsolatra. Szóval akkor jó keresztény vagyok?XD

Amúgy tényleg annak lettem nevelve - a magam módján az is vagyok - , csak minket nagyon vaskalaposan akartak a "jó útra" téríteni, aztán csak kisiklottam:)

2011. máj. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
60%

Én 15 évesen az vagyok (református egész konkrétan), de az általad említett 18 - 35 éves korosztálybeli keresztényeket is ismerek.

És pont ez az, hogy sokakat az riaszt el hogy mondjuk egyszer beül egy templomba és nyugdíjasklubban érzi magát...


"szerencsére már nem nagyon :D bár ami van helyettük, az se sokkal jobb..."


Elmagyaráznád hogy mi a bajod a keresztényekkel? Főleg ha "ami most van helyettük, az se sokkal jobb" ? Egy vallás/életút amely szeretet és békét hirdet... -.-

2011. máj. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
20%

nem érdekel, miket hirdet, és mi a célja, ha hazugságokon alapul, és totális agyrém az egész - ezért írtam a mondatom első felét.

a második felét meg azért, mert amikor a kereszténység volt a "divat", legalább a fiúk nem néztek ki úgy, mint a lányok (és fordítva), nem cigiztek, ittak, drogoztak a fiatalok, mert az a menő.

remélem, világos.


első voltam

2011. máj. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 habibi ***** válasza:
76%
18 éves vagyok, keresztény, járok templomba, erkölcsösen élek, betartom a tízparancsolatot és naponta többször imádkozom. Több tőlem idősebb embert ismerek, akik szintén vallásosan élnek, de nem keresztények
2011. máj. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim válasza:
47%

vannak.

hidd el vannak, csak sokan nem merik felvállalni vallási elkötelezettségüket.

mert ugye manapság már 16évesen is "ciki" szűznek lenni, gáz ha egy buliban nem fogyaszt egy tinédzser alkoholt, és az általános vélemény, hogy a vallás egy jó nagy baromság.


20éves kor felett úgy gondolom már ezek nem lényegesek, hogy más mit gondol, mit tart "gáznak". de munkahelyen se sokan tudnak úgy megnyílni a kollégák előtt h istenről, vagy a keresztény értékekről beszélgessenek.

persze ez az egyik csoport, azok akik többen vannak. és vannak akik nyíltan vállalják, akárkivel el tudnak beszélgetni, akár idegenekkel is.

ugye fiatalból ilyen nem sok van, de akad.

az a baj, hogy manapság kissé csukott szemmel járunk, azt vesszük észre amit észre akarunk, a társadalmi normákhoz mereven ragaszkodunk jobban mondva a társadalom elvárásainak akarunk mindenképpen megfelelni, és a hit az egy elég vitatott téma, aki mélyen vallásos, és hívő keresztényként viselkedik az nem tud soha teljesen asszimilálódni ebbe az elvilágiasodott társadalomba. mondom én ezt 18 éves hívő családból, magamat hívőnek tartó fejjel.

2011. máj. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Az értelmes válaszokat köszönöm


Ellenben 1-2 válaszoló nem értette meg, hogy nem hittérítés a cél és nem is azt várom....vagyis minek jöttök ide fikázni a kérdést vagy a kereszténységet? Nem voltam világos a kérdés megfogalmazásánál?

2011. máj. 4. 18:52
 9/33 A kérdező kommentje:

"Magyaroknak amugysincs semmi köze a kereszténységhez ótvar nagy baromság..."


Nyilván a keresztény Szt. Istvánnak, az Árpád-háziaknak, a Hunyadiaknak, a Zrínyieknek, Rákóczinak sincs semmi köze a magyarsághoz....?

2011. máj. 4. 18:55
 10/33 anonim ***** válasza:
30%

Huszonéves vagyok, erkölcsösen élek (igaz, együtt élek a barátnőmmel három éve, házasság nélkül, és milyen jókat szoktunk ám paráználkodni :) )


Templomba azért szoktam bemenni, mert tetszik, és ezzel számomra ki is merül a vallásosság. Viszont eléggé széles ismeretekkel rendelkezem a világról, de konzervatív értékrendet vallok. Számomra a vallásosság nem megvetendő, de szerintem erősen fölösleges.

2011. máj. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!