Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Léteznek még keresztény fiatalok?

Léteznek még keresztény fiatalok?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok hogy mennyit járnak templomba, hanem akiknek fontosak a hagyományos keresztény értékek, nem fűvel-fával fekszenek össze, stb.,...vagyis hogy elutasítják a liberális értékrendet...


Elsősorban a 18-30 közötti korosztályra gondolok, mert ebből a korosztályból úgy a 98%-a röhög ezeken...én igazából egy keresztény fiatalt sem nagyon ismerek...és még egyszer mondom nem az érdekel hogy mennyit jár a templomba, mert azt egy álszent is tudja, hanem hogy valóban fontosak e bizonyos erkölcsi értékek...

Akiket ismerek, és ilyenek, azok meg mind öregek...


Léteznek egyáltalán ilyen fiatalok? Ha nem, akkor miért nem?


(És légyszi normális válaszokat, nem hittérítés céljából jöttem ide, csak választ kapni - és természetesen én sem kérek az ellen-hittérítésből)


2011. máj. 4. 18:25
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem sokat segitene a keresztenysegen ugy altalaban, ha haladna a korral. Regebben elhiszem, hogy bejott, hogy ami le van irva a Bibliaban azt szo szerint ertelmezzuk, mert az emberek egyszeruek voltak. A mai ember az ilyesmit mar nem hiszi el, es az egyhazak hibaja, hogy a Biblia szo szerinti ertelmezeset erolteti. Ha az abban leirt bolcsessegekre koncentralna, arra hogy a Bibliban leirtaknak mi az erkolcsi es egyeb esszenciaja, es hogy ez miert fontos, sokkal tobb ember tudna hinni benne. De ma ott tartunk, hogy a katolikus egyhaz csak tavaly ismerte el az ovszer hasznalatanak lehetoseget. Ilyen maradi gondolkodasmoddal a fiatalokat nem tudjak megszolitani.
2011. máj. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

Itt vagyok. 20/F

A hagyományokkal nem tudom mi van, de személyes kapcsolatom van Istennel, ha ez megteszi. Még sok ilyen fiatal van, tanúsíthatom! Szerintem kb ezer fiatalból egy.

2011. máj. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

[link]


ilyen egyszerű. de kajakra. :DD

2011. máj. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 Bretso ***** válasza:

Nem fekszem össze fűvel-fával (egészen konkrétan barátnőm volt az első, és 2,5 éve együtt vagyunk), nem drogozom, nem is alkoholizálok. Ellenben a paráználkodás szentségtelen bűnébe rendszeresen, és boldogan esem bele. Nem ítélem el a liberális értékrendet, aki így tesz az minimum megkérdőjelezhető gondolatvilággal rendelkezik. Megint más kérdés, hogy a magyarországi liberalizmus néven reklámozott mocsoktól hányni tudnék. Alapvetően próbálok a lehető legerkölcsösebben élni. Ellenben se vallásos, se hívő nem vagyok.


20/F

2011. máj. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

nem iszom/dohányzom/drogozom/fűvel fával se fekszek össze

DE nem is vagyok valami nagy keresztény

szerintem ezeknek nem sok közük van a hagyományos keresztény értékekhez , szimplán emberi értékeknek kéne lenni

szóval ha még beleférek , akkor igen léteznek , csak elég nehéz megtalálni a hasonló embereket

2011. máj. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
A Magyarság gyökerei sokkal réggebbre vezethetők vissza mint a kereszténység, egy a sok dolog közül amit majmolunk... volt is belőle annak idején rengeteg problémája az igazi Magyaroknak hogy olyan dolgot kényszerítenek rájuk amihez semmi közük!!! Szerintem ma már lehetne normálisabb felfogás igaz mindenki abban hisz amiben akar de a kereszténység nem Magyar találmány az tuti!!! az ótvar baromságos voltam =)
2011. máj. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
Nem kell beülni öregek közé, én 2 olyan tinédzser / ifjúsági csoportba járok ami tagja egy gyülekezetnek. Pünkösdi gyülekezetben tinédzser csoport 10-12 fő ezen kívül a gyüliben van még ifjúsági csoport az is kb 10-12 tagú. Másik gyüliben is egy 8-10 tagú csoportba járok és itt csak fiatalok vannak. Egyébként elég sok keresztény fiatal van,de nem a katolikusok között kell keresni,ott nincs túl sok ott tényleg több az öreg :D Karizmatikus gyülekezetekben kell körül nézni(Pünkösdi,baptista stb.)
2011. máj. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

létezünk :)szoktam keresztény ifjúsági konferenciákra járni, ahol nagyon sokan össze tudunk gyűlni(ezek országosak). Nem csak templomba járó vagyok, hanem igazán hiszek, és Jézust követem. A gyülekezetünkben kb. 20-25 fiatal jár rendszeresen ifi bibliaórára szombatonként.(kb 15-30éves korosztály)

23/L

Tudom hogy ez nem volt a kérdésben, de hadd oszlassak el még egy tévhitet: ha valaki hívő, az nem azt jelenti, hogy szódásszemüveget hord, yoo zsíros a haja,pattanásos, és egyszerűen azért, hisz, mer senki más már nem foglalkozik vele. Nem! Mi is ugyanúgy nézünk ki, mint bárki más.

2011. máj. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

20:21-es vagyok

Katolikus gyülekezetekben tényleg alig vannak, én baptista vagyok, ajánlom nézd meg a baptistaifi.hu -t

2011. máj. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 Ozmium42 ***** válasza:
Katolikus vagyok, szoktam imádkozni, régebben jártam templomba, most akadályozva vagyok. De nyáron majd fogok megint. F/19
2011. máj. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!