Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Helyes dolog kamaszkorban...

Helyes dolog kamaszkorban pettingelni?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok,a barátom fél évvel idősebb. Én keresztény nevelést kaptam,a szüleimk szigorúan vesznek mindent. Azonban én már 5 hónapja együtt vagyok a barátommal. A szex még odébb van,azzal szeretnék még sokat várni,de nem a nászéjszakán akarom elveszteni a szüzességem. Viszont a pettingelésben én nem látok rosszat,eddig csak ruhán keresztül simogattuk egymást,és ő el is élvezett. Rossz dolog ez? Mi a véleményetek,mennyit engedhetünk meg? Elsősorban erre a kérdésre szeretnék választ,és nem arról vitát,hogy ez a vallásosság hülyeség-e. Köszönöm!
2011. máj. 7. 10:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Figyelj... most ha elég érettnek érzed magad úgyse fog titeket senki sem meggátolni a pettingben... És örülök hogy ennyi idősen még nem akarsz b.szni, azzal tényleg ráérsz még bőven :)
2011. máj. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

A keresztény vallások általában tiltják a házasságon kívüli nemi életet. Ha nagyon szigorúan vesszük, akkor a petting is a nemi élet része!

Ha lazábban nézzük a dolgot, akkor igazából a tiltás azért van, hogy a születendő gyermek családban nőjön fel, ne az árvaházban. A petting nem gyermeknemzésre való, hiába szexuális érintkezés, és ha odafigyeléssel csináljátok akkor nem is lesz belőle gyermekáldás, és nagyon sok mindenre felkészít a későbbi nemi élettel kapcsolatban!

2011. máj. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Az már csak egy lépés a szextől. Két hónap alatt megunjátok és tovább szeretnétek menni... Szóval én még azzal is várnék.
2011. máj. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%
Helyes dolog, és az is helyes, hogy lefeküdni még nem akartok. Azt viszont sajnálom, hogy a szüleid teletömték a fejed ilyen... inkább nem folytatom.
2011. máj. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
6%
Szia! A biológiai érettség nem egyenlő a személyiséged érettségével. Nem helyes ha kamaszként a testi vágyakat gerjesztgetitek,melyek romlásba és veszedelembe merítik az embereket,ha házasságon kívül csinálják. A bujálkodó élvén meghalt! Úgyhogy nemtudom milyen vallásúak a szüleid,de mondd el nekik,mert ha Istennel járnak,akkor segítenek neked megmenekülni a kárhozattól. Aki megvallja és elhagyja bűneit,az irgalmasságot nyer. Isten megbocsát ha megtérsz teljes szívedből. A bűnpártolókra meg ne hallgass,mert nekik is meg kéne térni.
2011. máj. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,úgy néz ki,hogy hiába akarjuk,semmi nem fog többet történni,ugyanis nem engednek át a barátomhoz...Mindenesetre én nem így fogom nevelni a gyerekeimet,velem éppen most utáltatják meg az egész kereszténységet...
2011. máj. 7. 11:46
 7/19 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, fogadd együttérzésem. Teljesen logikusan, és helyesen gondolkodsz, és ha ezt a szüleid nem értik meg, az az ő veszteségük. A tiltás sosem vezet jóra, velem is sikerült annak idején megutáltatni a kereszténységet, de ma már hálás vagyok érte, mert boldog ateistaként élem az életemet, bár soha nem hittem teljesen, illogikusnak láttam már annak idején is az egészet. A szexszel még tényleg várj, de a petting ilyen korban már teljesen normális és egészséges tevékenység, ha odafigyeléssel történik, semmi baj nem lehet vele.
2011. máj. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

A válasz írója 38%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:30---> Már megbocsáss, de te tök hül.ye vagy!


Kérdező, nyugodtan pettingeljetek, habár tényleg tovább lépés lehet belőle.

2011. máj. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem helyes szerintem. Szerinted mire gondol a barátod amikor ezt csináljátok? :D Már gondolatban is bűn a paráznaság.
2011. máj. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nagyon heylesen gondolkodsz kedves kérdező :). Szerintem nem bűn, sőt inkább jó dolog, hogy megszeretnétek ismerni egymás testét. Kezdjetek bele, de csak óvatosan. :)

Nem bűn ez :)

2011. máj. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!