Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi van akkor ha a biblia...

Mi van akkor ha a biblia mégis igaz, és a halálod után örökre a pokolra kerülsz mert nem érdekel és elutasítod a kegyelmet?

Figyelt kérdés

Átéléseket ezzel kapcsolatban -ide kattintva találhatsz:


[link]


Ezekre a címekre menjél a fenti weboldalon belül :

Angelica Zambrano: A Menny királysága és a Pokol

Út a pokolba és vissza - Ronald Reagan bizonysága

Utazás a pokolba - Philip Mantofa

Villanásnyi örökkévalóság - halála után találkozott Jézussal

Feltámadás a halálból - megtörtént esemény


2011. máj. 7. 16:25
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
40%

Ha így történne, akkor azt gondolnám, hogy szívesebben szenvedek örökké a Pokolban, semmint egy olyan Isten szolgája legyek, aki nem a jóság és szeretet, hanem hit alapján "osztályozza" gyermekeit. Nem én kértem, hogy megszülessek, nem én akartam létezni és élni - ha már Isten akarta, hogy én legyek, akkor ne szenvedésre akarjon kárhoztatni, hanem boldoggá tenni. Mert egy egyszerű földi anya sem eldobja a gyermekét, ha az dacosan ellenáll neki, hanem újból és újból megpróbálja rávezetni a helyes útra.


Mellesleg: nem elutasítom a kegyelmet. Hogy utasítana el valaki valamit, ha még csak nem is hisz benne?

Nem tapasztaltam azt, hogy a Biblia igaz lenne - akkor mi alapján hinnék? De komolyan, kedves Kérdező, válaszolj: ha más vallásban tapasztaltam meg az igazat, más elvekben és hitben, miért élnék a Biblia szerint? Hisz mint látjuk, emberek milliárdjai tapasztalnak naponta teljesen mást...

2011. máj. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:

Igazából az örök kínokat Sátán éli meg, ami az ember önző és félő énje...de az igazi, vagyis az önzetlenül szerető énje az embernek, ami egy az Istennel...no az bizony a "mennybe" kerül...:)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 Dymo ***** válasza:
legalább nem kell majd fűteni :D
2011. máj. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
51%

Ja tényleg több olyan ember nézi a vallás kategóriát aki csak beszólogatni akar mint aki normálisan válaszolgatni akar ;) Vajon miért?Mert érdekli őket! :)


Egyébként megéri hinni,nem pazarlod el ezzel az életedet,sokkal könnyebb lesz már itt a Földön is hidd el,Isten segít ha szükséged van rá,gyógyít természetfeletti módon. És az a szeretet ami Istenből árad fantasztikus ;)

2011. máj. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
51%

Ha akarod az életed élvezni, mert jónak ismerted meg, akkor nem kell félned a haláltól, amit nem is ismersz még. A félelem mindig csak azután jön, ha már megismertük valamiről hogy rossz. Nem tartanád rossznak, és nem félnél a haláltól, ha nem tudnád a lényed legmélyén, hogy van valami a halál után, ami rosszá teszi, hogy féljed azt.


"Miképpen Sodoma és Gomora és a körültök lévő városok is, amelyek azokhoz hasonlóan paráználkodtak, és más test után jártak, például vannak előttünk, örök tűznek büntetését szenvedvén."

2011. máj. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:

Az, hogy akkor az egész világegyetem igazságtalan, és inkább szenvedjek a pokolban, ha Isten nem érti meg, hogy manapság nem lehet hinni az embereknek, és amire nincs bizonyíték, abban igen nehéz hinni!NEm utolsó sorban, ha tényleg ez van, akkor sok rendes ember van a pokolba, akiknek egyetlen hibájuk hogy nem tértek meg, és attól függetlenül saját szívük a jótettekre és helyes döntésekre vezérelte őket, akkor nem is olyan rossz lehet az a pokol..Ellenben az egész életüket "átmártírkodott" de rossz szívű vallásosokkal(mert ilyen is van elég) akik a rossz tetteket kiváltották néhány imával, majd véleményt nyilvánítottak más vallásúakról, mindezt úgy, hogy aztán azt is kiváltották pár miatyánkkal, ha azok csak azért mert hisznek Istenben, félnek a pokoltól, de több rossz van bennük néha mint egy nem hívőben, ha a menyország ilyen emberekkel van tele, akkor ez esetben nem is bánnám..De van egy kis hiba a gépezetben, és mindenki hihet bármit:

Az én gondolatom szerint ha mégis szét vannak választva a lelkek a túlvilágon, csak a rossz emberek mennek a pokolba,a jók pedig a mennybe, és tojnak arra, ki milyen vallásban keresztelkedett, ki miben hitt, a lényeg akkor is a cselekedeteken van, és semmi köze ahhoz, hogy valaki e csekény bizonyítékból hiszi e a bibliát, vagy sem, mert attól még lehet jó ember is, és rossz is!!!

Attól pedig nem lesz több hívő, ha ilyesztegetünk a pokollal embereket!Miféle dolog keserves kínokkal beleüldözni embereket a hitbe!az Isten azt is tudja, hogyha valaki csak azért hisz, mert fél a pokoltól, meg attól a sokat emlegetett Isten haragjától!!!Az nem feltétlen pozitív, ha csak azért mászik bele ebbe, hogy nehogy pokol legyen a vége!!!! Én nem mászok bele!Isten döntésére bízom magam, ha van, és próbálok a leghelyesebb úton maradni!! Ennyi amit teszek a saját túlvilági létem érdekében!Ajánlom másnak is!Mindenki tudja mi a jó, csak el kell képzelni, hogy amit teszünk, ha mi kapnánk, milyen lenne, és ez által cselekedni!

2011. máj. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
65%

Hehe a pokoltól való félelem is életre vezethet bárkit. Amúgy ezzel nem lehet beleüldözni senkit a hitbe, csak elrettenteni a rossztól. Senki nem tud úgy hinni Istenben, hogy nem szereti Őt, hanem csak fél tőle. Mivel a bibliai hit szeretet által munkálkodik. Mindenkiben akkora hit van, amekkora szeretet van benne. Tehát a pokolról fontos elmondani hogy nagyon rossz hely, de azt is hozzá kell tenni, hogy Jézus lement helyettünk oda a mi bűneink bűntetéseként. Aztán fel is jött onnan, mivel nem tudta fogvatartani Őt.

" Pokol! Hol a te diadalmad?"

2011. máj. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
34%

Nekem két kérdésem van.

1. Ki találta ki ezt a bődületes baromságot, amit kereszténységnek, iszlámnak, stb.-nek neveznek?

2. A többiek miért nem verték azonnal agyon?

2011. máj. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:

kedves 18 :32

" nem elutasítom a kegyelmet. Hogy utasítana el valaki valamit, ha még csak nem is hisz benne?"

Tegyuk fel hogy sulyed a hajó amin vagy; vannak mentőcsónakok amire felulhetsz, de te a hajón nem hiszed hogy tényleg sulyedésbe vagy vele egyutt, és a hajó egyszer kettészakad és meghalsz.. akkor igaz hogy te nem döntöttél semmit, de azzal hogy mind halaszgattad a dontést mégis elutasítottad a segítséget, mert az idő döntött heyetted, és az idő mindig ellened dolgozik.. -Igy van ez Istennel is.

2011. máj. 24. 15:12
 30/47 anonim ***** válasza:
48%

Rendben, akkor válaszolj a másik kérdésemre, amit figyelmen kívül hagytál:

"Nem tapasztaltam azt, hogy a Biblia igaz lenne - akkor mi alapján hinnék?"


És ne mondd, hogy olvasgassam a Bibliát, mert valószínűleg több részletet tudok fejből, mint te, ne hivatkozz történelmi tényekre, mert mint valláskutatással is foglakozó, erről is többet tudok, még azt se mondd, hogy nézzek körül és lássam a biblia igazságát - mert nem látom. Én egy teljesen más vallást tartok logikusnak és igaznak, akkor?

2011. máj. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!