Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi van akkor ha a biblia...

Mi van akkor ha a biblia mégis igaz, és a halálod után örökre a pokolra kerülsz mert nem érdekel és elutasítod a kegyelmet?

Figyelt kérdés

Átéléseket ezzel kapcsolatban -ide kattintva találhatsz:


[link]


Ezekre a címekre menjél a fenti weboldalon belül :

Angelica Zambrano: A Menny királysága és a Pokol

Út a pokolba és vissza - Ronald Reagan bizonysága

Utazás a pokolba - Philip Mantofa

Villanásnyi örökkévalóság - halála után találkozott Jézussal

Feltámadás a halálból - megtörtént esemény


2011. máj. 7. 16:25
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


"Vágytál-e valaha Istenre és az Ö igazságára? "

Igen, én is voltam gyermek és igazságkereső, alapvetően én is többnyire a kereszténységgel ismerkedtem meg, mielőtt belevágtam valláskutatói tanulmányaimba, sőt, Jézust kifejezetten kedvelem, mint személyt - ennek ellenére ismét azt mondom: nem tapasztalom, hogy az élet a Bibliát igazolná.


"ha nem vágytál erre akkor sajnálom de elutasítottad az Ö kezét"

Miért, mióta az ember rendelkezik az érzelmeivel? Mióta én döntöm el, hogy mit akarok szeretni, utálni, mire akarok vágyni és mire áhítozom? Ha Isten nem ültette belém az iránta való vágyakozást, az honnan születne meg? Ha nem ültette belém, akkor miért rója fel nekem, hogy nincs meg bennem?

A bökkenő ott kezdődik, hogy sajnos nem tudjuk irányítani, hogy mit akarjunk, mert az egy önálló belső késztetés, amelyre a tudatunk nincs hatással....


"elkezded akarni az igazságot megtudni...//...minden csak attól fugg ha akarod-e vagy sem"


Minden ember törekszik az igazság megismerésére, de hacsak nem nevelik bele bigottan egy vallásba, akkor elfogulatlanul és több oldalt megvizsgálva teszi ezt. Magyarán nem a bibliai igazságot keresi - mert nem tudhatja senki, hogy az-e az igazság -, hanem az Alapvető Igazságot. Tehát sosem a kereséssel van baj, hanem azzal, hogy a keresés eredménye többségében ellentmond a te "állításodnak".


"Az igazat más elvekben biztosan nem tapasztalták meg"


Az a baj, hogy ezzel te a tényeknek mondasz ellent. Szép a hit, jó is és úgy egyáltalán, de amikor azt állítod, hogy több milliárd vallásos ember téved, és annak a kevés kereszténynek van csak igaza.... hát, akárhogy is, a tények nem téged támasztanak alá. A világnak kb. 32 %-a keresztény, de ezek többsége csak papíron, tehát a valódi vallásgyakorlók kb. 10 %-ot teszek ki, amit felülír az egyéb valláshoz tartozó vallásgyakorlók kb. 30 %-a.

Ezek alapján azt állítod, hogy mindenki téved azzal a tíz %-kal szemben? Mert azért melyik a logikusabb és reálisabb, ha elfogulatlanul nézed?

És ha egyszer én mégis megtapasztaltam egy másik igazságot, mi alapján dobnám el azt a tiédért, csak mert szerinted hülyeség?


"vannak olyanok akik ugy gondolják hogy jó az Ök hitük, de belül mégsincs békességuk"

Te úgy gondolod, hogy a hitem rossz (hamis), mégis megvan a belső békém. Ki merem jelenteni, hogy javarészt egy boldog és elégedett ember vagyok, mert szeretem az embereket és szeretem ezt a világot, és szeretem a vallásom is.


Tehát oda lyukadunk kis ismét, hogy az emberek akarják keresni az igazságot, csak te felejted el, hogy nem hittel születünk, tehát az igazság nem a biblia kereséséből áll, hanem többféle út megvizsgálásából.

2011. máj. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 A kérdező kommentje:

Mióta én döntöm el, hogy mit akarok szeretni, utálni, mire akarok vágyni és mire áhítozom? Ha Isten nem ültette belém az iránta való vágyakozást, az honnan születne meg?


Kedves válaszoló, ha te igy gondolod hogy Isten a hibás azért mert te nem akarsz vmit akkor tévedsz. Mert ha igy lenne akkor mi csak gépek lennénk, de Ö nem robotokat alkotott hanem önálló gondolkozásu embert. Ha Ö így akarta volna akkor robotokat alkotott volna és azokat irányította volna.. de nem! Ö ebben nem lelne kedvét, Ö ugy teremtett hogy a szabad akaratunkból szeressuk Őt és a szabad akaratunkból tegyünk meg dolgokat. Pont erről van szó -hogy szabadságra hívott el minket Isten, amely csak benne lehet megtalálni..


"Ha nem ültette belém, akkor miért rója fel nekem, hogy nincs meg bennem?"

Ö beléd ültette, csak te el is vetheted magadtól.. -szabad neked dönteni


"A bökkenő ott kezdődik, hogy sajnos nem tudjuk irányítani, hogy mit akarjunk, mert az egy önálló belső késztetés, amelyre a tudatunk nincs hatással...."

Azt eldönthetjük hogy mit/kit akarjunk igazán, és még azt is tudjuk ott belul (ha oda figyelunk)hogy mikor teszunk jól és mikor nem. Mert a Szent SZellem mindenkinek a szívét arra készteti hogy azt Isten felé vezesse, és mikor rossz uton vagyunk akkor akkor a lelkiismeretunk által szol ,de legtöbbszőr nem veszzuk figyelembe -ezért olyan kevesen találják meg az igazi Utat Istenhez -amely Jézus Krisztus.


"Minden ember törekszik az igazság megismerésére, de hacsak nem nevelik bele bigottan egy vallásba, akkor elfogulatlanul és több oldalt megvizsgálva teszi ezt. Magyarán nem a bibliai igazságot keresi - mert nem tudhatja senki, hogy az-e az igazság -, hanem az Alapvető Igazságot. "

A vallás az csak egy eszköz az igazság megismerésében, ezért az emberek nagyot tévednek mikor Igazságként jó vallást keresnek és nem magát Istent. Itt ez a kérdés hogy Isten igazságát akarjuk-e, vagy inkább a vallásos szertartásokal jól elvagyunk és a saját rendszerunkel.

A vallásos rendszerek sosem engedték meg, és sosem fogják megengedni, hogy Jézus legyen az emberek irányítója. Újra és újra kivetették, rágalmazták és tönkretették az Ő szolgáit.

Jézus szerint az igazság szabaddá teszi az embert. Mi alól teszi szabaddá? Jézus továbbment és azt mondta: "... mindaz, a ki bűnt cselekszik, szolgája a bűnnek ... Azért ha a Fiú megszabadít titeket, valósággal szabadok lesztek" (Jn 8: 34, 36).


Isten igazsága a bűn alól teszi szabaddá az embert. Nem érdekes, milyen elméletekben hiszünk, nem fontos, milyen vallási körhöz tartozunk mindaddig, amíg továbbra is vétkezünk - mert ez azt jelenti, hogy nem ismerjük Isten igazságát.

Ismerni Isten igazságát többet jelent, mint az igazság értelmi tudása mert Isten igazsága nem található egyetlen tantételben sem; az igazság egy személy, és ez a személy Jézus Krisztus. Ismerni az igazságot - Jézus Krisztussal való bensőséges kapcsolat és kölcsönhatás, mely oly teljes, hogy Jézus éli bennünk az Ő igazságos életét. "Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus" (Gal. 2: 20).

Jézus mondta: Én vagyok az út, az igazság és az élet;" (Jn 14:6) Jézus még mindig az Igazság. Egy rendszer, szervezet vagy egyház sem teszi az embert szabaddá.

Mégis a nagy többsége azoknak, akik keresztényeknek vallják magukat, szorgalmasan követi a zsidók lábnyomát. Saját egyházaikat istenítik. Úgy tekintenek ezekre a rendszerekre, mint a világosság és igazság forrására, és hevesen támadják azokat, akik meg merik kritizálni azt, vagy akik valóban megtalálták az "igazságot".

De mi a mi reményünk az üdvösségre?

El tudja venni vallásod a bűneidet? Tantételek összessége volt az, amely érted függött és vérzett a kereszten? Egy felekezet az, amely szeret téged oly szeretettel, amely erősebb, mint a halál? Nem! Jézus volt az, egy élő, gondolkodó és érző ember. Ezért az igaz kereszténység: ismerni Jézust; nem több és nem kevesebb. Nem tartozol hűséggel semmilyen emberi szervezetnek; ne kövesd azokat! Te teljesen Jézushoz kell tartozzál(ahoz hogy a bűn alól szabad lehess). Kövesd Őt!

Barátom, még mindig rab vagy, vagy már szabaddá váltál? Az egyházad nem tud téged szabaddá tenni; tantételeid nem tudnak szabadságot adni neked. Talán ezek a legnagyobb akadályai a szabadságodnak.. Van egy útja, és csak egy útja van az üdvösségnek:


"És megismeritek az igazságot (Jézus), és az igazság szabadokká tesz titeket." (Jn 8: 32)

"Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és a kit elküldtél, a Jézus Krisztust." (Jn 17: 3)


Azt hiszed, hogy ez lényegtelen dolog? Isten Szava elmondja, hogy az utolsó napokban az emberek "az egészséges tudományt el nem szenvedik ", hanem tanítókat találnak majd maguknak, "mert viszket a fülük", "és az igazságtól elfordítják az ő fülüket, de a mesékhez odafordulnak". (II. Tim. 4: 3,4) Isten határozott Szava: mivel ők nem szerették az igazságot, Isten hagyta, hogy a tévelygés erejét fogadják el, hogy "higyjenek a hazugságnak", és végeredményként: "kárhoztattassanak mindazok, a kik nem hittek az igazságnak" (II. Thess. 2: 10-12).


Barátom, az egyházak tele vannak hamis tanítókkal; emberekkel, akik csak azért prédikátorok, hogy megélhessenek; emberekkel, akik nyereséget keresnek, akiket megfizetnek, hogy végezzék a munkájukat. Ezeknek az embereknek azt kell tanítaniuk, amit mondanak nekik, hogy tanítsanak. Ők nem merik a Bibliát úgy tanítani, ahogy azt olvassuk, mert az állásukba kerülne. Tudod te is a szívedben, hogy ez az igazság. A legtöbb vallásban, barátom, a pénz az alapkérdés. Megengedheted magadnak, hogy feláldozd a lelkedet egy másik ember nyereségéért? Megengedheted magadnak, hogy elveszítsd az örök életet, mert egy másik ember a fizetését, presztízsét, hatalmát és büszkeségét védte?

Barátom, ez a te életed. Az örökkévalóság túlságosan fontos, minthogy hanyagul bánj vele. Isten tegyen minket szabaddá az emberek rendszereitől, hogy megtalálhassuk az igaz életet és Isten igazságát Jézus Krisztusban.

2011. máj. 31. 10:56
 43/47 anonim ***** válasza:

" Ha Ö így akarta volna akkor robotokat alkotott volna és azokat irányította volna.."


Robotokat programok irányítják.


Téged az ösztönök, a veleszületett képességek, a környezet, a szenvedés, a boldogság, az emlékek és a tapasztalatok.

Ezek közül melyik felett van hatalmad? Melyikben van meg a te szabad akaratod? Melyiket irányítod TE?


"de nem! Ö ebben nem lelne kedvét, Ö ugy teremtett hogy a szabad akaratunkból szeressuk Őt és a szabad akaratunkból tegyünk meg dolgokat. Pont erről van szó -hogy szabadságra hívott el minket Isten, amely csak benne lehet megtalálni.. "


Ha csak két lehetőség közül választhatok, amik ráadásul megvannak nyomatékosítva egy pozitív és egy negatív érzettel, az mégis mitől szabad?


Ha bevágnak egy hideg, dohos cellába leamputált végtagokkal és a napvégén mindig felajánlja egy őr, hogy a "szabad akaratommal" eldönthetem, hogy az üszkös vagy az egészség lábú rabtársam lábujjával oltom az éhségem, az mégis mennyire számít szabadnak?

2011. máj. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 A kérdező kommentje:

"Téged az ösztönök, a veleszületett képességek, a környezet, a szenvedés, a boldogság, az emlékek és a tapasztalatok.

Ezek közül melyik felett van hatalmad? Melyikben van meg a te szabad akaratod? Melyiket irányítod TE? "


Engem már nem ezek irányítanak ha nem a Szent Szellem mert :"akiket a Sz. Szellem vezérel azok az Istennek fiai"

Persze irányíthatnak azok is amiket fennebb írtál, de akkor is te döntöd el hogy kinek engedsz. Hogy engedsz-e annak a belső késztetésnek vagyis lelkiismeretnek ami a Szent Szellemtől van, vagy teszel ugy mint eddig a megtapasztalások , ösztönök stb. szerint. Épp itt van a hit: hogy habár ne látod, mégis tudod hogy mit kell tenned és teszel jó tetteket.. A biblia ellentétében soha sem fog vezetni a SZ. Szellem, hanem annak az igazságát fogod megtapasztalni ha hallgatsz rá. De előszőris Jézusnak meg kell enged hogy megbocsásson neked és akaratát kell akanod tenned.



Ha csak két lehetőség közül választhatok, amik ráadásul megvannak nyomatékosítva egy pozitív és egy negatív érzettel, az mégis mitől szabad?

A biblia a bűnnek a szabadságáról beszél. Mert ha szabad vagy e tehertől , akkor a negatív érzet lehull rólad..


Az utolsó kérdésednél nem jó az összehasonlítás: Isten nem ilyet ajánl neked. Isten ajánlata az Örök élet, = minden jó amit csak elképzelsz, még annál is több , a bűnt kivéve természetesen.. és ez mindörökre + igérte hogy mindig velünk lesz + sgítőt is kuldött nekunk a Sz. Szellem aki elvezet/megtanít moinden igazságra , megvígasztal, megyógyít + szükségeinket betölti az Ö gazdagsága szerint hogy legyen bőségesen az adakozásra/jó cselekedetre 2Kor 9:6-11

2011. máj. 31. 12:54
 45/47 A kérdező kommentje:

Bocsi ezt nem tettem idézőjelbe, amit te írtál:"

Ha csak két lehetőség közül választhatok, amik ráadásul megvannak nyomatékosítva egy pozitív és egy negatív érzettel, az mégis mitől szabad? "

2011. máj. 31. 12:57
 46/47 A kérdező kommentje:

Bocsi a helytelen írásért: sgítőt= segítőt

moinden= minden

2011. máj. 31. 12:59
 47/47 anonim ***** válasza:

Rendben kérdező, akkor ott tegyünk pontot a dolog végére, hogy felesleges olyan emberrel vitatkozni, aki figyelmen kívül hagyja a tényeket és önmagának is ellentmond.

Ugyanis bizonyított dolog, hogy az akaratunkat, vágyainkat nem mi irányítjuk. Vagy te képes vagy eldönteni, hogy kit akarsz szeretni, milyen álmokra akarsz vágyni? Ha igen, akkor te vagy Jézus, mert az esendő földi emberek esetében ezek veleszületett adottságok és környezeti hatások eredményei. De cáfold meg nyugodtan, csak ettől még ez az igazság.


Ha Isten mindenkibe beleültette volna az iránta való vágyakozást, akkor azt nem tudnánk eldobni magunktól, ha még a Szent Szellem is vezeti a keresést, akkor meg mindenki ugyanoda lyukadna ki. De ha belénk ültette, akkor meg hol a szabad akarat? Ha szabad akarat van, akkor miért dobná el bárki Istent, ha úgyis arra áhítozik a lelke.

Önellentmondásba keveredsz...

2011. máj. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!