Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten egyik fő erénye a...

Ha Isten egyik fő erénye a teljes megbocsátás, akkor miért nem mehetünk vissza a paradicsomba?

Figyelt kérdés
2011. máj. 8. 11:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem, megbocsátott, viszont a mi választásunk volt, hogy ettünk a tudás fájáról. És a kettő nem megy együtt, vagy a paradicsomban élünk, vagy a földi tudásnak élünk. És mi már ez utóbbit választottuk.
2011. máj. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

mehetünk...

erről szól a megtestesült Isten tanítása..

de egy szóval nem mondja senki sehol, hogy ez könnyű, hogy ez egy menetrendszerinti járattal történik,

hogy valakinek bérlete van erre


mondja viszont Jézus,a Krisztus: "Kövessetek engem"

"Senki sem mehet oda, csak énáltalam"

"Tanuljatok tőlem, mert szelíd vagyok és alázatosszívű"

--------------------------


Ne nézze kiki a maga hasznát, hanem mindenki a másokét is.

Annakokáért az az indulat legyen bennetek, mely volt a Krisztus Jézusban is,

A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő,

Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;

És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig.

-----------------

(Fil 2,4-8)

2011. máj. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki oda megy, ahova akar. Szabad az út!
2011. máj. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
előző: mély igazság! pontosan odamegy mindenki...
2011. máj. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Istennek három fontos tulajdonsága: az irgalmasság, a szeretet és az igazságosság.


1) Szerető: Isten minden embert egyformán szeret, mindegy mit tett

2) Igazságosság: Isten a bűnt nem tűri meg, nem teheti meg azt, hogy mindent besöpör a szőnyeg alá.

Na ugye a kettő üti egy mást.

Erre megoldás a:

3)Irgalamsság: Szeret minket, nem szeretné, ha bárki is elkárhozna, de bűnt sem tűri meg. Ezért megoldást készített arra, hogy a a bűnök ne álljanak közé és az ember közé. Ugye elküldte Jézust, aki mindenki bűnéért meghalt.

Megbocsájtás pedig annak jár, aki őszintén megbánta a bűneit, és nem követné el őket újra. Ők mehetnek be a mennybe


Remélem érthető voltam :)

2011. máj. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Wass Albertnek vagy kinek volt ez az idézete hogy

"Isten megbocsátja tetteinket, de meg nem történtté nem teheti őket."

Tehát az ember maga "választotta" a bűnt...

amúgy meg inkább az lenne a kérdés:

Visszaengedne-e minket, ha többé nem bűnöznénk, és ő is megbizonyosodna erről? (mármint Isten)

2011. máj. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
megbocsátotta-e azt a bűnt is amit még nem követtünk el?
2011. máj. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

13:58 azt biztos!

azt csak az ördög nem tudja megbocsátani! - azért is kisért, ha érez valami halvány szándékot, még el nem követettet

2011. máj. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mivel mindent Isten teremtett, így a bűn is az ő keze munkájának hozadéka. Ha neki derogál a bűn, miért nem tesz ellene? Olyanért büntetni az embereket, amiről tulajdonképpen nem tehetnek (nem ők kértek életet, esendő testet és szabályokat), üti Isten mindhárom fő tulajdonságát. Szóval erről ennyit.


Ő elvárja követőitől, hogy annak is bocsássanak meg, aki vétkezett ellenük, de nem bánja meg, az ellenségeiknek is bocsássanak meg és úgy egyáltalán mindenkinek, akár kell a megbocsátás az illetőnek, akár nem - csak sajt maga nem gyakorolja ezt a nagy kegyet...

2011. máj. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

ó, ma 15:51... ismered ezt a versrészletet?


Valaha én is úr akartam lenni;

ó bár jó szolga lehetnék!

De jaj, szolga csak egy van: az Isten,

s uraktól nyüzsög a végtelenség.


Weöres Sándor

2011. máj. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!