Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet beállni apácának?...

Hogy lehet beállni apácának? Milyen szerzetesrendek vannak?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vallásos, ateista vagyok. Viszont egyre nehezebben bírom a világ gyűrődéseit, és még csak 25 vagyok. Amúgy lány. Azon kívül csalódtam egy fiúban, és nem érdekelnek a férfiak különösebben már, viszont szeretném magamban elfojtani a párválasztás iránti igényemet. Nyugodt életet szeretnék, ezt az egész világot nem tudom elviselni. Öngyilkosságra még nem vagyok képes.

Valaki gondolkozott már ilyen okokból az apácaságon?


2011. máj. 10. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Ateistaként nem fognak felvenni, ott minden nap misére kell menni, és több órát imádkozni, bármelyik rendbe is lépnél be.
2011. máj. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az ebből a szempontból lényegtelen. Meg lehet azt tanulni. Mit csinálnak a szerzetesek?
2011. máj. 10. 22:49
 3/10 A kérdező kommentje:
A lényeges az elvonulás. A többi lényegtelen.
2011. máj. 10. 22:50
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

Azt javaslom, hogy menj be a legközelebbi templomba, és ott add elő a bánatodat. Nézd meg, mikor van mise, mise után a sekrestyében (ahova elmegy a pap a végén) tudsz beszélni a pappal. Valószínűleg meg fogja mondani, hogy hova menj. Elvileg - bár lehet, hogy tévedek - lehet az apácákkal élni úgy, hogy nem teszel fogadalmat az örökös ottmaradásra. Az első pár évben talán még nem is tehetsz ilyen hivatalos fogadalmat.


Mindemellett azt is javaslom, hogy keress fel egy pszichológust is. Ha az apácaság mellett döntesz, ha nem, mindenképp jó, ha megalapozott a döntésed.

2011. máj. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Ez egy buta,dacból és hirtelen érzelmi felindulásból kiírt kérdés.Pedig te egy értelmes,csak lelki problémáktól gyötrődő lány lehetsz akinek éppen "világvége" hangulata van.


Úgy is lehet nyugodt életed hogy nem állsz be semmilyen az emberi alaptermészettel ellentétes elveket valló szervezetbe.


Tippeim hogy hogyan:


-Tanulj olyan szakmát ami hosszabbtávon le tud kötni és érdekel is,mert akkor a munkád is élvezni fogod.


-Törekedj jó kapcsolatot ápolni a közeli családtagjaiddal.


-Keress olyan barátokat,haverokat akik nem vernek át,nem néznek le,nem pofáznak ki a hátad mögött.Ilyen barátokra szert lehet tenni ha mondjuk elmész egy helyi keresztény gyülekezetbe(nem szektába)és ott próbálsz meg kapcsolatokat kialakítani.


-Keress egy olyan hobbit amiben el tudsz merülni,legyen az sport,pecázás,kirándulás,könyvolvasás,politizálás..stb.


-Próbálj meg úgy társat találni magadnak hogy először barátkozz a fiúval,igyekezz jól meg és kiismerni.És csak egy hosszabb idő után engedd magadhoz közelebb,miután teljesen meggyőződtél róla hogy tiszta jellem és meg tudsz bízni benne.


Ha ezeket a szempontokat figyelembe veszed már is egyenesbe tudod hozni az életed.


20/F

2011. máj. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem dacból írtam ki, már régóta gondolkozom rajta. A jellemem kiváló apácává tenne, és lehet, hogy nyugalomra találnék...
2011. máj. 11. 07:55
 7/10 hollófernyiges ***** válasza:
Hát ha neked az a jó hogy megkeseredett vénasszonyok rajtad élik ki a frusztrációikat, akkor csak csináld.
2011. máj. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"Ha tejallergiád van, ne igyál tejet, mert kihányod." Ez az idézet tökéletes metaforája annak, amit te akarsz.
2011. máj. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyon csodálkoznék ha lenne olyan rend ahol az Istenben való hit ne lenne szükséges a felvételhez.

Szerintem ha komolyan gondolod ezt az egészet, akkor kérd Istent hogy adjon Neked hitet. A hitet is Isten adja mint minden mást.

2011. máj. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A bérmaanyám szerzetes, ezért (is) közelről ismerek sok közösséget. Konkrét példákat is tudok, hogy ilyen hozzáállással első percben elküldik az embert, ha pedig nem nyíltan vall színt, akkor sem kell sok, hogy vagy a közösség küldje el, vagy ő menjen el.

Tudod, ahhoz, hogy valaki apáca legyen, a közösség beleegyezése kell, de azt csak nagyon megalapozott esetben nyeri el az ember.

A kolostor nem valamiféle "bunker" a világ elleni védelemre, akkor inkább költözz valami magányos erdei házikóba. A kolostori élet sokszor legalább annyira kemény, olykor pedig keményebb, mint a világi. Nem véletlen van, hogy nem sokan választják.

Ateistaként pedig bocs, de semmi keresnivalód ott.

A tejallergiás hasonlat nagyon jó...

2011. máj. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!