Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a vallásokról?...

Mit gondoltok a vallásokról? Az ember szabadon dönthet, hogy miben is hisz, de én most máról holnapra mondhatom azt, hogy most hinduista leszek, mert utánaolvastam és az áll legközelebb a hitemhez?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 16:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen. Bár az erős lenne, hogy egy kicsit utánaolvasol és már azt is mondod, hogy hinduista vagy, ahhoz nem árt némileg több utánajárás.
2011. máj. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

"Igen. Bár az erős lenne, hogy egy kicsit utánaolvasol és már azt is mondod, hogy hinduista vagy, ahhoz nem árt némileg több utánajárás."


naná, mert a hazai keresztények olyan marhára utánajárnak, hogy miben kezdenek hinni... ha így lenne, mindenhol hódítana minden hit, és Szaúd-Arábiában nem csak az iszlám lenne...

2011. máj. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Figyelj, én anno nem hittem Istenben se, aztán néhol megsegített, aztán megmutatta, ki a főnök. Azóta vagyok hívő.
2011. máj. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De ti mit gondoltok ezekről a különféle vallásokról?? végülis mindegyik ugyanoda lyukad ki.. nem? Ti miben hisztek? vagy ha nincsen "megnevezve" egy vallás, attól te nem vagy ateista nem? lehet saját is igaz?
2011. máj. 30. 17:27
 5/13 A kérdező kommentje:
Mondod, hogy azóta vagy hivő. Én is hasonlóan vagyok. De te akkor mit mondasz, milyen vallású vagy?
2011. máj. 30. 17:29
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a vallásba bele kell születni. Ha a szüleid vallásos nevelésben részesítettek(mindegy milyen), nem fogsz átállni semelyik másikra sem. Persze vannak akik pl. római katolikusnak vallják magukat, de ez a keresztelésben, elsőáldozásban, jobb esetben bérmálkozásban ki is merül. Nem úgy nevelik a gyerekeiket, nem járnak templomba stb. Az ilyen gyerekek valószínű, ha nem szokták meg, nem fognak önként misére járni, betartani a parancsokat(pl h ne paráználkodj,stb). Szóval ezek a gyerekek, szerintem később önként választanak vallást, már ha választanak egyáltalán. Vagy maradnak passzív katolikusok, vagy ateisták lesznek, számtalan eset van, nem lehet azért általánosítani, de nekem ez a véleményem.

Viszont hallottam már olyat is,h ateisták, áttértek valamilyen vallásra, szerintem ez nagyon szép dolog, mert ők igazán önként választották Krisztust. Most nem azt mondom,h nekem ez a terhemre van, mert én magamat jó kereszténynek tartom, csak hát az azért mégis dícséretes,h valaki önként(de akár Isteni sugallat is lehet xD)Istent választja.

2011. máj. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én? A keresztények istenéhez fohászkodtam, így tehát kereszténynek tekintem magam, de ezen belül nem osztályzom. Nem hiszek a pápaságban és a cölibátusban, ugyanakkor nem fogadom el a niggert se, aki a református vagy melyik egyház feje.
2011. máj. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Van köztetek valaki, akihez inkább az ilyen keleti vallás áll közelebb?
2011. máj. 30. 17:48
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nekem abszurd, hogy ahány ember, annyi hit, és hogy a legtöbb általam ismert vallás egy pokolszerű helyre küldené a nem bennük hívőket. Ez által jutottam el arra, hogy egyik sem lehet igaz, és az ateizmusban van az igazság. Gondoljunk bele. Ha Isten létezik, akkor létezhetne ugyanakkora eséllyel mágia is, vagy jóslás, mégis azt látjuk, hogy nincs.
2011. máj. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Kérdező, az Isten egy, és mind a 7 milliárd ember ugyanazt az Istent tiszteli, csak másképpen nevezik őt, másképpen tisztelik, de mind a hétmilliárd ember ugyanazt az Istent imádja.

Ezt már százezerszer elmondtam embereknek, de csak nagyon kevesen értik meg.

Olyan ismerősöm is van, aki azt mondja, hogy Isten bennünk van, a szívünkben. Ő is hisz Istenben, csak másképp tiszteli, mint mondjuk egy akármilyen vallás mellett elkötelezett ember.

Kérdező, ha ez megnyugtat, van buddhista barátom, de ő sajnos nem jár ide a Gyik-re.

Egyébként hindúnak elég nehéz lenni Európában, legalábbis szerintem. Javaslom, hogy menjél el Indiába, és ott utazgassál, tanulmányozd a hindú vallást, és ha úgy döntesz, hogy hindú akarsz leni, akkor szerintem jobban jársz, ha Indiában maradsz, mert a hindú vallás gyakorlása itt Európában elég nehezen fog menni.

A buddhista haverom is panaszkodik, hogy nem tudja úgy csinálni a dolgokat, ahogy kéne, de nem tud Tibetbe, vagy más buddhista államba költözni.

Üdv: egy baháí csaj

2011. máj. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!