Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szólsz ezekhez a története...

Mit szólsz ezekhez a történetekhez, vallási szempontból?

Figyelt kérdés

Abdullah bin Szelem meséli el ezt a történetet, aki egy zsidó fő rabbi, és vallástudós volt. Így szólt: "Mikor megérkezett hozzám Mohamed híre, felismertem a jellemzőiről, a nevéről, és az időről, amit tudtuk, hogy akkor kel eljönnie. Titokban tartottam ezt, és nem beszéltem erről senkinek, egészen addig, amíg meg nem érkezett Mohamed Medínába, és le nem telepedet. Ekkor jött egy férfi, aki hozta a hírt, hogy Mohamed megérkezett Medínába, és én pont egy datolyapálma tetején volta, és dolgoztam, a termésen, mi közben nagynéném a fa aljában ücsörgöt. Mikor meghallottam a hírt, egy hatalmasat kiabáltam(Allahu Akbar!), örömömben, mire nagynéném felszól, hogy azt a hírt kaptad volna, hogy Mózes érkezett volna meg, akkor sem kiabáltál volna nagyobbat! Erre én azt válaszoltam neki, hogy az Istenre esküszöm, Ő bizony Mózes "testvére"(mint próféta), és ugyan azzal a hittel jött(ugyan az az Isten küldte). Ekkor megkérdezte a nagynéném, hogy Ő az a próféta, akiről tudjuk, hogy jönnie kell, és az Ítélet napjához közel, fog eljönni? Így válaszoltam, Igen. Azt mondta nagynéném, Hát Ő az! Majd ezek után elmentem Mohamedhez, és felvettem az Iszlámot, majd visszamentem a családomhoz, és megmondtam nekik, hogy legyenek, muszlimok, és ők is azok lettek.

Majd ezek után titkoltam a zsidók előtt a hitem, és elmentem Mohamedhez, és elmondtam neki, hogy a zsidók(ő is közülük való eredetileg), hazug nép, és én azt szeretném tőled, hogy bújtass el engem az egyik lakásba, majd kérdezd meg őket, hogy mit gondolnak rólam, mi előtt kiderülne, hogy muszlim lettem. Mert bizony, ha megtudják, hogy muszlim lettem, meghazudtolnak, és szidalmazni fognak. Mohamed elbújtatta Abdullah bin Szelem-et, és meghívta a zsidókat magához látogatóba, akikkel beszélgetett, majd Mohamed megkérdezte őket, hogy mit gondoltok Abdullah bin Szelem-ről? Azt válaszolták, hogy közölünk való uraság, főrabbi, és vallástudós. Ekkor kimentem(Abdullah bin Szelem ) elébük, és így szóltam: "Ó zsidók! Féljétek az Istenetek, és fogadjátok el Őt prófétátoknak, mert az Istenre esküszöm, bizony ti tudjátok, hogy Ő az Isten küldötte, megtaláljátok Őt a Tórában leírva, a nevét, a jellemzőit, és ezt ti is tudjátok! Én bizony tanúsítom, hogy az Isten küldötte(jelentősége, hogy ő volt a rabbi), és hiszek benne, és igaznak tartom, és felismertem."

Így válaszoltak: "Hazudsz!", majd elkezdték szidalmazni!

Majd mondtam Mohamednek, hogy hát nem megmondtam, hogy ők hazug, bűnös nép?!

----

"Huyayy ibn Akhtab", aki a Banu Nadir zsidó törzs feje volt Medínában.

"Szafijje meséli el a történetet, aki Huyayy ibn Akhtab lánya. - A legszeretettebb gyermeke voltam az apámnak, és a nagybátyámnak, Abu Yeszir-nak. Amikor megérkezett a hír, hogy Mohamed megjött Yethribbe, apám(Huyayy ibn Akhtab), és nagybátyám(Abu Yeszir), elmentek, hogy kikémkedjék. Csak este, a naplementével tértek vissza, és rettenetesen meg voltak törve. Mikor bementek a házba, kihallgattam őket, és nem vettek észre, mert annyira megvoltak törve, és szomorúak voltak. Majd halottam nagybátyámat(Abu Yeszirt), így szól apámhoz(Huyayy ibn Akhtab):

- Ő az, a várt Messiás?

Huyayy ibn Akhtab: - Igen! Az Istenre esküszöm!

Abu Yeszir: - Felismerted, biztos vagy benne?

Huyayy ibn Akhtab: - Igen!

Abu Yeszir: - És mit érzel most iránta?

Huyayy ibn Akhtab: - Az Istenre esküszöm, hogy ellenségem, amíg élek!"


(ez milyen Tóra lehetett? Nem rasszista kérdés!)


forrás:

[link]


2011. máj. 19. 13:05
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Az Isten, egyetlen és oszthatatlan! Ez a monoteizmus, erről szólnak a szentírások. Aki az Istent felosztja, vagy "antropomorfizálja", ELHAGYTA az egyistenhitet... és minden bálványimádó a pokolra kerül!
2011. máj. 24. 08:56
 22/26 anonim ***** válasza:

Kérdező,ez remek hozzáállás, így tudod hirdetni az igazságot. Most aztán minden keresztény a fejéhez kap és rohan a mecsetbe, hogy átálljon a te vallásodra....


Figyelj, az a legnagyobb baja az iszlámnak, hogy a többség úgy hirdeti, ahogy te. A pokollal fenyegetőzöl? Jó. Akkor most nézzük a dolgot úgy, hogy az eredeti ószövetség a zsidóké. Ők ugyanúgy monoteisták. (Most ne menjünk bele abba, hogy nem érted a kereszténység lényegét, mert az is monoteista.)Ti milyen alapon változtattátok meg az ő szentírásukat, hirdetitek azt hogy az eredeti a rossz és ti tudjátok mi a tuti? Jézusról a tanítványok beszámolója kicsit jobb,mint sokkal később Mohamedé, aki köszönő viszonyban sem volt Jézussal vagy a korabeli zsidó kultúrával.

2011. máj. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

"Figyelj, az a legnagyobb baja az iszlámnak, hogy a többség úgy hirdeti, ahogy te. A pokollal fenyegetőzöl?"


Senki nem fenyegetőzik a pokollal. Ez egy tény, mióta Ádám a földre lépett!


"Jó. Akkor most nézzük a dolgot úgy, hogy az eredeti ószövetség a zsidóké."


Már eleve rosszul közelíted meg az egészet. Ugyan is az lehet, hogy az Ószövetséget zsidó rabbik írták(nem Mózes), de amiről írnak benne az nem mind zsidó prófétákról szól. Első zsidó próféta Mózes!! Aki előtte élt az nem volt zsidó. Tehát amiről a zsidók beszélnek, az nem mind a zsidóktól származik!


"Ők ugyanúgy monoteisták."

Ez nem elég. El kell fogadni a prófétát, aki a te korodban él! Ha nem akkor engedetlen vagy. A Sátán is "egyistenhívő", de engedetlen, ezért hitetlen!


"(Most ne menjünk bele abba, hogy nem érted a kereszténység lényegét, mert az is monoteista.)"


Semmilyen szinten nem monoteista!

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


"Ti milyen alapon változtattátok meg az ő szentírásukat, hirdetitek azt hogy az eredeti a rossz és ti tudjátok mi a tuti?"


Mi nem teszünk ilyet! Az Isten mondta, hogy a saját szavát megváltoztatták!


"Jézusról a tanítványok beszámolója kicsit jobb,mint sokkal később Mohamedé, aki köszönő viszonyban sem volt Jézussal vagy a korabeli zsidó kultúrával."


:D


Akkor nem is vehette át tőlük, mint ahogy azt próbálják, beadni! Tehát csak isteni kinyilatkoztatásra tudhatott annyit, mint amit mondott!

2011. máj. 24. 13:53
 24/26 anonim ***** válasza:

"Senki nem fenyegetőzik a pokollal. Ez egy tény, mióta Ádám a földre lépett!"

Te fenyegetőzöl vele. Én nem a pokol tényét vitatom itt, (bár elég homályos a pontos értelmezése, igazából az ószövetség nem is igen ír róla) hanem azt állítom hogy senkihez nem fogod tudni eljuttatni Allah nagyságát és szeretetét, ha a pokollal fenyegeted őket. Ez egész egyszerűen nem működik.



"Már eleve rosszul közelíted meg az egészet. Ugyan is az lehet, hogy az Ószövetséget zsidó rabbik írták(nem Mózes), de amiről írnak benne az nem mind zsidó prófétákról szól. Első zsidó próféta Mózes!! Aki előtte élt az nem volt zsidó. Tehát amiről a zsidók beszélnek, az nem mind a zsidóktól származik!"


Miután Mózestől kezdve lett lejegyezve az ószövetség (most tekintsünk el attól, hogy valószínűleg nem Mózes írta le az egész Tórát)ezért lejegyezve zsidó könyv. Persze, hogy Ábrahám nem volt zsidó, az ő leszármazottainak egy része lett az. De én nem is azt mondtam hogy csak a zsidókról szól, hanem hogy a zsidóké.


"Ők ugyanúgy monoteisták.

Ez nem elég. El kell fogadni a prófétát, aki a te korodban él! Ha nem akkor engedetlen vagy. A Sátán is "egyistenhívő", de engedetlen, ezért hitetlen!"


Jézus után nem volt több próféta. Jézus halálával a templom kárpitja kettérepedt, Isten szelleme, a vigasztaló pedig eljött és a prófétálás az egyik kegyelmi ajándéka ennek a szellemnek. De ez csak ajándék, igazi próféta már nincsen, hiszen Jézusban beteljesedett az írás.


"(Most ne menjünk bele abba, hogy nem érted a kereszténység lényegét, mert az is monoteista.)"

Semmilyen szinten nem monoteista!"


Mint említettem, nem érted a kereszténység lényegét, de nem baj, a keresztények jó része is így van ezzel. Ezért van a kegyelem.



"Ti milyen alapon változtattátok meg az ő szentírásukat, hirdetitek azt hogy az eredeti a rossz és ti tudjátok mi a tuti?"

Mi nem teszünk ilyet! Az Isten mondta, hogy a saját szavát megváltoztatták!"


Tényleg? Érdekes, hogy Jézus nem ezt mondta....Sőt, a sok próféta sem, akik már a Tóra lejegyzése után tevékenykedtek. Ha valóban hiba lett volna benne, azt időben korrigálták volna.


"Akkor nem is vehette át tőlük, mint ahogy azt próbálják, beadni! Tehát csak isteni kinyilatkoztatásra tudhatott annyit, mint amit mondott!"


Senki sem próbálja azt "beadni" hogy a tanítványoktól vette át. akkor nem értelmezte volna ennyire félre. A kereszténység akkoriban már elterjedt,találkozott keresztényekkel, voltak már keresztény iratok is.


Egyébként Mohamed létezése sem bizonyított,az sem hogy a tanítások tőle származnak. Csak isteni kinyilatkoztatás lehetett? Hm.

2011. jún. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

"Te fenyegetőzöl vele."

Az érti fenyegetőzésnek, akinek van oka félni tőle. Én nem fenyegetőzöm, hanem az isteni figyelmeztetést emlegetem.


"Én nem a pokol tényét vitatom itt, (bár elég homályos a pontos értelmezése, igazából az ószövetség nem is igen ír róla) hanem azt állítom hogy senkihez nem fogod tudni eljuttatni Allah nagyságát és szeretetét, ha a pokollal fenyegeted őket. Ez egész egyszerűen nem működik."

Köszönöm a tanácsot, de a pokol léte szerves része a kinyilatkoztatásoknak. Nem tabu téma, hogy aki nem az Iszlámra hal meg, az a pokolba kerül!


"Miután Mózestől kezdve lett lejegyezve az ószövetség (most tekintsünk el attól, hogy valószínűleg nem Mózes írta le az egész Tórát)ezért lejegyezve zsidó könyv."

Ez sem igaz, mert ábrahám is kapott kinyilatkoztatást, és azt is lejegyezték táblákra, sőt Noé is kapott kinyilatkoztatást, és azt is lejegyezték, és ezeket használták fel a Tórában, és rakták bele! Ezért a tóra magában foglalja nem zsidókhoz küldött könyveket is, amit a rabbik másoltak át! Ezért nem az övéké. Főleg hogy Isten szava található benne, ami minden ember számára útmutató!


"Jézus után nem volt több próféta."

Neked ezt tanítják, de a jó hír hogy volt, és az Isten általa eltörölte az ő szeretett Jézusáról azt a hazugságot, amit ráhazudtak, és Jézus soha nem mondott. Aki igazán szereti Jézust, annak most ez egy lehetőség, hogy meg ismerje a valóságában.


"Mint említettem, nem érted a kereszténység lényegét, de nem baj, a keresztények jó része is így van ezzel. Ezért van a kegyelem."

Ki érti a szentháromságot? Nem egy "misztérium? Milyen vallás az aminek a fő pillére érthetetlen, és nem szerepel egyértelműen a szentírásban?


"Tényleg? Érdekes, hogy Jézus nem ezt mondta"

Persze hogy nem! Mert akik utána jöttek, azok mondták róla, hogy Isten!


"A kereszténység akkoriban már elterjedt,találkozott keresztényekkel, voltak már keresztény iratok is."

:)

Se Mekkában, sem Medínában nem voltak keresztények, és Mohamed nem tudott írni, s olvasni, pont azért(isteni bölcsességből), hogy később ne tudják az mondani(mint te), hogy átvette!


De nyugodtan alátámaszthatod bizonyítékokkal, hogy átvette, a keresztényektől!

Kitől, és hol, és mikor?

2011. jún. 2. 22:36
 26/26 anonim ***** válasza:

Még Mohamed létezésének a tényét sem lehet alátámasztani, nemhogy azt, ki kitől mit vett át. Nézd, feleslegesen vitatkozunk, mert én nem akarlak téged megtéríteni, te pedig nem tudsz nekem elviekben értékes üzenetet közvetíteni. Nekem volt személyes megtapasztalásom Istennel, Jézussal, ez nekem elég. A kegyelem is elég.


Vállalom a felelősséget a döntésemért, mert én az igazságot keresem és ezt semmilyen vallásért meg kongó, üres teologizálásért oda nem adnám.


további szép napot.

2011. jún. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!