Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan válaszolnátok meg ezt...

Hogyan válaszolnátok meg ezt a kérdést teológiai szempontból?

Figyelt kérdés

Nem vagyok ateista, csak amikor megláttam ezt a kérdést, akkor elgondolkodtam a válaszon és nem tudtam logikusan reagálni rá.

Tehát, ha Isten mindenható, akkor tud-e teremteni egy olyan nehéz követ, amit Ő maga sem tud felemelni.

(Természetesen a kő behelyettesíthető bármely olyan feladattal, aminek a megoldahatósága "lehetetlen")


Ha nem képes megteremteni, akkor nem mindenható.

Ha képes megteremteni, akkor nem tudja felemelni, tehát szintén nem mindenható, hiszen nem képes felemelni.


Tudom, a kérdés "értelmetlen és haszontalan". Isten nem foglalkozik ilyen dolgokkal, de ha ezt a kérdést felteszi valaki, aki igenis kötekedni akar mindenáron, akkor mit válaszolhatok egy ehhez hasonló felvetésre?


2010. dec. 10. 19:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az a legegyszerűbb,hogy kötekedők kérdésére nem válaszolsz.
2010. dec. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
100%
alapvető probléma ezzel, hogy Istennek nincs fizikai megnyilvánulása, így értelmetlen azt elképzelni, hogy "felemel egy követ."
2010. dec. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
akkor vegyük úgy, hogy egy fába bever egy kihúzhatatlan szöget, amit senki sem tud kihúzni. vagy egy olyan labirintust amit senki sem tud megoldani
2010. dec. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Első:

Igazad van, de a kérdés akkor is adott.


Második:

A fizikai megnyilvánulás hiányát a Biblia több helyen is cáfolja, de ettől függetlenűl, ahogy a kérdésben is írtam, nem feltétlenűl kell, hogy egy kő megteremtése legyen a cél. Ez csak egy példa lett volna, ami behelyettesíthető, bármilyen olyan nehéz feladat megalkotásával, aminek a megoldását Ő maga sem tudja elvégezni.


Az, az opció, hogy értelmetlen a feladat, most nem "játszik".


Mindkettőtöknek köszönöm a választ!

2010. dec. 10. 19:38
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Én mindent-tudó vagyok.Kitudok -e találni olyat, amit nem tudok,nem ismerek?

Nem, mivel az univerzum, a világmindenség minden információja a birtokomban van.Többet nem lehet tudni,ismerni.

Na és akkor jön a kérdés:Ha mindent-tudó vagyok akkor olyat is kéne tudnom, hogy kitalálok valamit, amit nem tudok.

De ilyet nem lehet.Nem azért mert nem tudok mindent, hanem azért mert mindent tudok,ismerek.És mivel mindent tudok, ismerek teljes mértékben , olyan nincs amit ne tudnék.Tehát amit nem tudok az nem is létezik,semmi, egyszerűen nincs.

És most egy másik kérdés:Lehetnek ismereteim valamiről, ami nem létezik?

Nem.És Istennél is ugyanez levezethető.Mindenható,tehát mindent képes megtenni, megteremteni stb....

2010. dec. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Ha akarna olyan követ teremteni amit nem tud felemelni simán teremethetne de semmi kedve, ha meg erre te azt mondod, hogy de akkor nem mindenható csinál belőle akkorát hogy fel tudja emelni könnyedén, tessék.
2010. dec. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Ja még annyit hozzátennék, hogy persze medvedisznóember sem létezik, mégis lehetnek róla ismereteink(még ha tévesek is) pl medve feje van ,ember teste és röfög.


A nem létező vagyis a semmis azt úgy értsd, hogy sem az értelemben sem a valóságban nem létezik.

2010. dec. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

20:04

Tetszik a logikai csavarod, és egy pillanatig azt hittem megkaptam a választ... Egy pillanatig!

De! És most térjünk vissza a példában szereplő kőhöz.

Mint mindenható, Tudok teremteni, akár követ is!

A kérdés az, hogy tudok-e akkorát, amit nem tudok felemelni.

Ettől függetlenűl nem rossz a magyarázatod, csak sajnos, mint az "ördög ügyvéde" úgy érzem, nem adott választ a kérdésre. (mindenesetre neked is ment a pont)

"A nem létező vagyis a semmis azt úgy értsd, hogy sem az értelemben sem a valóságban nem létezik."

Ez így igaz, de a kérdésem létező hiszen az értelemben szerepel.


20:08

Semmi kedve...

Nos ha iskolás lennék és azt mondanám a tanár néninek feleléskor, hogy tudom ám a kérdésre a választ, de semmi kedvem megmondani, akkor vajon, azt hogyan értékelné? Azt mondaná, hogy jó rendben, tudod a válasz, ötöst kapsz.

Szerintem nem annyira.

A kő méretének a redukálása szintén nem válasz a kérdésre. Igaz, a követ felemelné, de volt egy olyan állapota a kőnek, amin változtatnia kellet, mert az eredeti méretében / súlyában nem volt képes a feladat elvégzésére.

2010. dec. 10. 20:29
 9/24 anonim ***** válasza:
Úgy látszik te nem érted.
2010. dec. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Ez elképzelhető, hiszen nem vagyok mindenható. :-)

De amit én kivettem a hozzászólásodból, az az volt, hogy ha mindent tudok, akkor azon felül nincs, nem lehet már más.

Erre írtam az előző hozzászólást, miszerint a feladat még benne van ebben a intervallumban. Szerintem.

Hacsak nem azt akarod mondani, hogy lehet ugyan "köveket" teremteni, de csak akkorát, amit még a teremtő "elbír".

Ebben az esetben visszakanyarodtunk az eredeti kérdéshez.

2010. dec. 10. 20:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!