Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek? 12éves lányomhoz...

Mit tegyek? 12éves lányomhoz benyitottam, és láttam, hogy önkielégítést végez.

Figyelt kérdés
Nem szereteném, hogy bűnbe essen. Mit tehetnék? Hogyan beszélgessek vele? Nagyon megrémültem.
2011. máj. 20. 19:26
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
25%
Szóval ezzel okoskodsz a lelkiismeretednek? A tiltott gyümölcs is jó ízű volt,mégis meghalt Ádám.
2011. máj. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
59%
Viktor 06, ha egy embernek lenne ebből problémája, akkor azt mondanám, hogy szenteskedj, legfeljebb lesz még egy hülye, de az anyuka tönkre vághatja a lánya későbbi szexuális életét, ha bűntudatot ébreszt most, mert ad1 13 évesen védekezés nélkül fog szexelni vagy ad2 tegyük fel, öt-hat év múlva talál valakit, és annyira benne lesz a bűntudat, hogy nem szabad még beszélni sem "arról", és nem tud ellazulni sem, nem fogja élvezni egy jó ideig a szexet, később járhat majd pszichológushoz, mert a kielégületlenség miatt problémái lesznek, pl. ingerült lesz, stb. Nézzetek át egy picit a szex-szerelem kategóriájába, vajon lenne ennyi felvilágosulatlan hülye, ha a szülei időben beszélgetnének vele, nem innen szedné az információkat? A szülő feladata felvilágosítani a gyerekét. Az anyukának mondom, hogy természetes, amit a lánya csinál, nem szabad azt mondani, hogy bűn, amit csinál, mert nem így van. Inkább lassan el lehetne kezdeni a gyermek felvilágosítását, mert manapság nagyon hamar szembekerül a dolgokkal, NEM fog várni a házasságig, azt garantálom, jobb, ha felkészül, és felelősségteljesen 16-17 évesen kezd bele, mint 13-14 évesen felvilágosulatlanul.
2011. máj. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
45%
Viktor 06, te Orbán Viktor vagy?
2011. máj. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
27%
éppen várhat a házasságig,én ismerek néhány ilyen beálitottságu embert.
2011. máj. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
25%
"Kielégületlenség miatt ingerült lesz"??? Ezt hívják úgy hogy rabság és nem szabadság. Romlott kívánság,kéjvágy és bűn rabszolgasága. Kedves kérdező! Neked van üdvösséged? Hiszel Krisztusban? Megtértél már? Jézusról kellene beszélgetni vele,az Ő neve: SZABADÍTÓ! 12 évesen már a saját Krisztusba vetett hite is legyőzheti a bűnt. De lehet hogy a kéjvágyat is kötözni és űzni kell belőle. A kettő együtt a legjobb gyógyszer.
2011. máj. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 Tyler913 ***** válasza:
79%
Viktor,neked megvan a jogod,hogy a sajat eleted tonkretedd a hulyeseggel,mert ez a Te valasztasod.De egy 12 eves kislanyet nem kene tonkretenni,sem erre osztonozni az anyjat.
2011. máj. 22. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 Tyler913 ***** válasza:
68%

Eleg sok hozzaszolasodat olvastam mar ahhoz,hogy tudjam,egy szerencsetlen,sotet szektamokus vagy.Ez onmagaban nem baj,a Te valasztasod,jogod van azt gondolni,amit akarsz,es azt hinni,hogy Te mar csak tudod,mi az abszolut igazsag,mert eltoltott a "Szent Szellem" (ami Teged eltoltott,azt inkabb az emberi hulyeseg szellemenek neveznem,de mindegy).Megegyszer mondom,nekem mindegy,Te miben hiszel,felnottkent valaszthatsz.

De egy 12 eves kislanyra ne akard raeroltetni a pszichozisaidat.Ennyi.

2011. máj. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
60%

Így van, nem kell ráerőltetni a tanításaidat a lányodra te hülye. És valóbanegy szektamókus vagy te idióta. Valójában annyit kellene csinálnod hogy szépen elmagyarázod neki hogy a te hited szerint ez ezért és ezést bűn. Ha végighallgat és úgy dönt hogy innentől kezdve nem csinálja akkor ez van, de ha úgydönt hogy nem érdekli ez a tanítás akkor hagyd békén!!! Nem kell a hitedet ráerőltetni egy másik emberre, főleg nem egy kislányra.


Ha te olyan nagyon húde vallásos vagy, akkor mond meg nekem hogy Jézus hányszor erőltette rá a tanításait az emberekre????? Egyszer sem öreg, és nem volt erőszakos mint a te fajtád...


Hagyd békén a lányodat, és hagyd hogy ő válasszon mit akar. Ha saját maga meg akarja ismerni a Biblia tanítását akkor meg fogja, és ha úgydönt hogy felhagy ezzel a szokással akkor felhagy majd magától. Remélem hogy nem fog a te idióta szektádhoz tartozni, és jól fogja értelmezni a Bibliát, nem úgy mint te meg a szektád vagy mittudjamén milyen valláshoz tartozol.

2011. máj. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
35%
Mert lesz idő, mikor az egészséges tudományt el nem szenvedik, hanem a saját kívánságaik szerint gyűjtenek magoknak tanítókat, mert viszket a fülük.
2011. máj. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
0%

A Katolikus Egyház Katekizmusának 2352. kitétele értelmében a maszturbáció bűn. Tiltja a 6. parancs, valamint van rá több utalás az Ószövetségben is. A 3 szinoptikus Evangélium is leír egy történetet, ami alapján az egyházi vezetők elutasítják. A történet röviden a következő: A szadduceusok megkérdezték Jézust, hogy ha egy asszonynak hét férje volt, de egyiktől sem született gyereke, akkor a feltámadás után melyik férfié lesz az asszony. Mivel az asszony nem volt meddő (azt kihangsúlyozták volna), azért nem születhetett gyermeke, mert a közösülést megszakították. A Katekizmus szerzői ezt állították párhuzamba a maszturbációval (kielégült, de nem a gyermekáldás céljából).

Egyébként egyházi körökben is vita folyik erről, hogy milyen esetben mekkora bűn. Van a Katekizmusnak egy kiegészítése is, miszerint bizonyos esetekben a bűn súlyossága a minimumra csökken, olyanannyira, hogy az elhanyagolható. Elképzelhető, hogy előbb vagy utóbb (de inkább utóbb) a Katolikus Egyház sem fogja bűnnek tartani. Csakhogy mivel XVI. Benedek pápánk és a bíborosok jó része a konzervatív irányvonalat követi, arra még várnunk kell.

Egyébként, ha a lányod nem hiszi el, hogy bűn, akkor az ő számára nem lesz az. Természetéből kifolyólag bűnnek minősül, de mivel az ő lelkiismerete tiszta marad, nem kell meggyónnia és áldozhat is.

A maszturbációnak tényleg lehetnek lelkileg káros következményei, de a bűn súlyosságát tekintve valahol azon a szinten áll, mint amikor valaki fogyókúrázik, és megeszik ebédre egy hosszú, zsíros kolbászt. Valószínűsítem, hogy a lányod is vallásos, szóval tudja, hogy bűn, de innen kezdve az ő felelőssége eldönteni, hogy csinálja-e. Szerintem hagyd ezt rá, és foglalkozzatok valamilyen fontosabb dolgokkal!

2011. máj. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!