Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A tetoválás az bűnnek számít...

A tetoválás az bűnnek számít a vallásban?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogyha én tetováltatok egy keresztet a lapockámra, akkor az bűnnek számít a vallás szerint? Eléggé vallásos vagyok.
2011. máj. 29. 08:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Valóban szükséged van arra a tetkóra? Csak azért mert másnak is van?

Később sokan megbánják...

2011. máj. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én nem tudok ilyen bűnről:)

De én sem tanácsolom,könnyen megbánhatod.A vallásról alkotott felfogásod is megváltozhat idővel.

2011. máj. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%
"Testeteket a holt emberért meg ne hasogassátok, se égetéssel magatokat meg ne bélyegezzétek. Én vagyok az Úr." (3 Móz 19:28)
2011. máj. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 yuda ***** válasza:
utolsónál a pont- nem kell semmi maradandó égetés, sem lyukasztás senki testére és én is mondok igét: testetek, amit Istentől kaptatok, a bennetek levő Szentlélek temploma, és ezért nem a magatokéi vagytok
2011. máj. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Kopt keresztényeknél kiskorban a gyerekek csuklójának belső felére keresztet tetoválnak, ezért hogy soha ne tagadhassa le keresztény mivoltát...és ez is segítse a hitehagyás ellen a muzulmánok között.

A lapockádon levő keresztből milyen hasznod lenne ? Te magad sem látod, ruhával jól takarható...mások sem látják...

2011. máj. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Tyler913 ***** válasza:

Nem,nem bun a tetovalas.Az idezett bibliai szakasz a poganyos gyaszra illetve szertartasokra vonatkozik,amelyeket a kanaanitak uztek,ezeket nem szabadott az izraelitaknak atvenniuk.


A tetovalassal vallasi szempontbol semmi baj nincs,lehet,hogy a tested a Szentlelek temploma,de attol meg dekoralhatod.En jopar vallasos embert ismerek,sot,jo par lelkeszt/szeminaristat,akinek van tetkoja,en is csinaltatok majd nemsokara.

De abban igazuk van a tobbieknek,hogy gondold at,valoban akarod-e,nem fogod-e megbanni.Ezt szerintem ugy lehetne,hogy varj fel evet,miutan dontottel,es ha meg akkor is akarod,akkor csinaltasd meg.

2011. máj. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha tudsz angolul, olvasd el ezt:


[link]


14:24-es voltam

2011. máj. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Tyler913 ***** válasza:

Elolvastam a cikket,es az utolso mondat alapjan meg ez sem a tetovalas ellen beszel.

Amugy megjegyeznem,hogy ez: "Romans 14:23 reminds us that anything that does not come from faith is sin." gyakorlatilag barmire rahuzhato,ennyi erovel bun volt tegnap megneznem a BL-dontot,mert semmi koze a hithez.

Az,hogy a testunk templom,arra vonatkozik,hogy tiszteljuk a testunket.Ezt az elvet en nem latom serulni,ha egy szep tetovalassal diszitjuk magunkat.Plane akkor,ha a tetovalas temaja kapcsolodik a hitunkhoz.

2011. máj. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem elég egyértelmű az utolsó mondat:


"If our bodies belong to God, we should make sure we have His clear “permission” before we “mark them up” with tattoos or body piercings."


Tegyük fel, hogy bérlő vagy egy lakásban. Ekkor nyilván nem fogod telejen átalakítani azt. Nem fogsz falat bontani, stb..., mert nem a tiéd a lakás. Ugyanez a helyzet a testeddel is. Isten Igéje szerint nem tehetsz a testeddel akármit, mert Isten tulajdona az. Érdekes, de amikor arról beszél az Ige, hogy a testünk a Szent Szellem temploma, előtte pont a paráznaságról van szó és ezzel hozza összefüggésbe. Vagyis nem adhatjuk oda a testünket senkinek Isten engedélye nélkül. Ugyanez az elv érvényes szerintem a tetoválásra is. Ki kell kéred a "tulajdonos" engedélyét előtte. Azt hogy hogyan, az már egy más kérdés...

2011. máj. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ja, és az, hogy lelkészeknek, papoknak tetoválása van, semmit nem jelent, sajnos a többségüknek nem sok köze van Istenhez...


"A vallásos emberek tanulnak Istenről, az igazi keresztények pedig Ismerik Istent."

2011. máj. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!