Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt akár csak egy igazi...

Van itt akár csak egy igazi keresztény is? Aki megtartja Jézus mindezen tanításait?

Figyelt kérdés

Máté 5:11 - hagyd, hogy szidjanak, zaklassanak és hazudjanak rólad

Máté 5:16 - tudja mindenki, hogy jobbak vagytok náluk

Máté 5:28 - ne legyenek nemi vágyaitok

Máté 5:29-30 - szemkivájás, kézlevágás

Máté 5:32 - elvált nő elvétele paráznaság

Máté 5:39 - ne küzdjetek a gonosz ellen; ha megütnek, fordítsátok oda a másik orcátokat is

Máté 5:40 - ha elvesztesz egy pert, fizess még többet is a megítéltnél

Máté 5:44 - szeresd, áldd és cselekedj jót az ellenségeiddel és imádkozz értük

Máté 6:19-20 - ne takarékoskodj

Máté 6:34 - ne tervezz a jövőre

Lukács 6:30 - bármit ha kérnek tőled, add oda, amit pedig ellopnak tőled, azt ne is próbáld visszaszerezni

Lukács 12:33 - adjátok el mindeneteket, a pénzt pedig adjátok a szegényeknek

Lukács 14:26 - utáld meg mindenkidet, még saját magadat is

János 6:27 - ne dolgozzatok a megélhetésetekért


2011. máj. 30. 18:51
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
53%

én is keresztény vagyok és hiszek Istenben.de aki ezt megtartja , az öngyilkos lesz.ennyi baromságot nem tudom , hogy bírtak összeírni.le lehet emiatt pontozni, de nekem ez a véleményem.

de különben, szerintem nem , senki sem tartja be ezeket.(hál'Istennek)

2011. máj. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
8%
Megint provokál egy bűnöző jehovista, vagy egy bűnöző hites !!
2011. máj. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
49%
Aki ezeket betartja az nooormális??? Egy ateista.
2011. máj. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 szamóca.. ***** válasza:

egyetlen egy elvet tartok be: ne árts másoknak. ezt viszont a lehetőségeimhez mérten tűzön-vízen keresztül, és nekem ennyi elég.

egyébként nyilván a kérdés tényle provokatív jellegű volt. erre csak annyit tudok mondani, hogy a hit mindig a belsővé válás után kezdődik. mindegy miben hiszel, az igaz ha te igaznak gondolod, ezért ne próbálj más vallást vagy hitet bírálni, mert sosem lesz igazad a másik szemében.

2011. máj. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Tehát nincs.

Gondoltam.

Magyarázkodás, értelmezgetés, és persze az elmaradhatatlan személy elleni támadás, amiért valaki ezt meg merte kérdezni.


A baj csak az, hogy a vallásotok szent könyve szerint ezt mind maga a megváltótok tanította nektek és az elődeiteknek, és ha ti tényleg az ő követőinek valljátok magatokat, akkor ezeket is be kell tartanotok.


Ha nem tartjátok be, akkor nem keresztények vagytok, hanem egyéni hitet követtek.


Ami egyébként teljesen rendben van, és nincs is vele semmi baj, de akkor ne áltassátok magatokat és ne nevezzétek magatokat kereszténynek.


Most pedig nyugodtan mocskolhattok tovább. :D

2011. máj. 30. 20:02
 6/26 anonim ***** válasza:

Van,de egyébként ha többet vársz lesz még. Elég rosszul vannak értelmezve a Bibliai versek Jézus nem arra gondol mindenhol amit te leírtál.


Pl:Nem kell levágni a kezedet. Hanem ha tudod,hogy ha odanézel valamire az bűnbe visz,akkor ne nézz oda.

Nem kell megutálnod senkit,Jézusnak kell az első helyen lennie az életedben utána jöhetnek a többiek.

2011. máj. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
"Nem kell levágni a kezedet" helyett a vájd ki a szemedetre gondoltam ;)
2011. máj. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Értelmezés... mindig ezzel jöttök. Persze, lehet értelmezgetni, csak ez oda vezet, amit ma is látunk, hogy van hatszázötvenmillió keresztény szekta és felekezet, és mind meg van győződve róla, hogy ő értelmez helyesen, a többi meg hülye. A Biblia pedig amúgy is olyan, hogy mindent és mindennek az ellenkezőjét is bizonyíthasz vele.


Szóval lehet értelmezgetni, persze, de akkor annak ez a vége, és közben maga a Biblia és Jézus is elveszik valahol a Mátrixban.


Nem lenne sokkal egyszerűbb egyszerűen a jóságot, emberségességet, szeretetet, stb. propagálni vallási maszlag nélkül? Akkor nem kéne összevissza értelmezgetni mindent, és semmiségekról folytatni késhegyre menő vitákat, hanem valóban egy jobb világ megvalósításán munkálkodni.


De mindegy is, csak egy ötlet volt. :)

2011. máj. 30. 20:30
 9/26 szamóca.. ***** válasza:

nem valami olyasmi is van benne hogy megbocsájtás?:D

jó egybként én nem vagyok hívő.

DE mellesleg aszexuális vágy az van, az nem lehet hogy nincs. elfojtani lehet, de az nem ugyanaz. ezzel az erővel - már ha feltételezzük a teremtés létezését - isten szánt szándékkal olyanná tette az embert, hogy ne tudjon megfelelni a "követelményeknek"

2011. máj. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarázkodás, értelmezgetés, és persze az elmaradhatatlan személy elleni támadás, amiért valaki ezt meg merte kérdezni."

Én ezen a fórumon legalább annyi ad hominem "érvelést" olvasok ateistáktól, mint hívőktől. Olyat viszont ritkán olvasok, hogy valakit "mocskolnának" azért, mert feltett egy kérdést.

A kérdéseddel nem is volt baj, de ez utóbbi kommented azt mutatja, hogy eleve egy beszűkült nézőpontból szemléled ezt a kérdést, hibás véleményedhez foggal körömmel ragaszkodsz, és minden érvelés csak magyarázkodás és mocskolódás.


Ugyanis vannak dolgok, amik valóban magyarázatra szorulnak a Bibliából, ha csak részeket ragadsz ki és nem ismered az egészet.

Például a János 6, 27 NEM arról szól, hogy ne dolgozzatok a megélhetésetekért,hanem hogy a tevékenységeteknek ne a mulandó jutalom legyen a célja, a takarékoskodás és a tervezés pedig nem bűn, hanem az ezzel kapcsolatos aggodalmaskodás és az ezekbe vetett bizalom világiassá teszi a lelkületet, ami nem jó. Ezek tanácsok arról, hogyan élj, nem vallási alaptételek.


(Én például nem azért nem takarékoskodom, mert az áll a hegyi beszédben, hanem mert a tanári fizetésemből megélni is alig tudok, nemhogy félretenni. De emiatt nem bánkódom, az ezzel kapcsolatos gondjaimat Istenre tudom bízni. Talán világiasabb a lelkületem, mint kéne, de ha Jézus nem bánja és én sem, akkor ez végképp nem a te dolgod.)


"A baj csak az, hogy a vallásotok szent könyve szerint ezt mind maga a megváltótok tanította nektek és az elődeiteknek, és ha ti tényleg az ő követőinek valljátok magatokat, akkor ezeket is be kell tartanotok."


Ismétlem: ezek nem a kereszténység alaptételei. A szeresd Istent és szeresd felebarátodat a törvény summája, ennek értelmében a megbocsátás ennek alapkövetelménye. Azt már mindenki a maga lelkiismerete szerint dönti el, hogy mennyire és hogyan éli ezt meg a mindennapokban. Lehet, hogy nem jól dönt, de ez megint nem a te dolgod.


"Ha nem tartjátok be, akkor nem keresztények vagytok, hanem egyéni hitet követtek."

Aki hiszi, hogy Jézus a Krisztus és megkeresztelkedik és megpróbálja Őt követni,az keresztény. Lehet hogy ez neked nem tetszik, tudod ki a főnökünk, nála reklamálj.

2011. máj. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!