Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény egyházak miért...

A keresztény egyházak miért nem követik Jézus tanait a tetteikben is?

Figyelt kérdés
Jézus zsidó volt,( bemártózásáig ebben a hitben élt, sőt utána is)és mint tudjuk tanított, a meggyőződése szerinti élettapasztalataiból addó szeretetre próbálta rávenni az embereket. Akik ma rá hivatkoznak és egyházat alapítottak, nevét zengik, miért nem követik tanait?
2007. jan. 20. 04:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Mert az nem lenne nyereséges vállalkozás. Az egyház pedig egy nagy vállalat, mondhatni multinacionális cég.

Ez a cég pedig nem éppen non-profit jellegű jótékonysági egylet. Ez abból is látszik, hogy miközben a harmadik világban aranyozott kupolájú bazilikákat építgetnek, addig az ott élő lakosság éhen pusztul.

2007. febr. 2. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%
Én keresztény vagyok, és meég nem láttam azokat az aranyozott kupolákat. Viszont Esztergomban már jártam. Mindenkinek ajánlom. Amennyi kincs ott van... De nem csak az egyháznak van ennyi kincse, de minden országban a múzeumoket meg lehet nézni. Ja és az egyház adományokból tartja fenn magát.
2007. jún. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert a vezetőik (és jórészt az egyszerű papok is) harácsoló és hataloméhes emberek. Komoly harcokat vívnak még egymás közt is a hatalomért, és ezügyben nem ismernek kegyelmet. Kétezer éve próbálnak minél nagyobb hatalomra szert tenni, és egyelőre nem adják fel. Az pedig, hogy csak adományokból élnének, nem igaz. Magyarországon például évente komoly (több milliárdos összegű) állami támogatást is kapnak. 2003-ban az adók 1%-án felül is kb. 40 milliárd forintot. Ez egyértelmű harácsolás.


[link]

2007. júl. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Szomorú voltam, amikor olvastam a válaszokat.. Sajnos bizonyos szempontból igazat kellett adnom nekik. Napjainkban valóban multiként működik sok nagyegyház... Én a magam részéről (és hiszem, hogy nem csak én!) igyekszem úgy élni, mint Jézus, követni tanait, és vállalni hitemet.
2007. júl. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Az első századi keresztényeknél minden úgy működött ahogyan az a nagykönyvben meg van írva. Azóta már kismillió különböző(!) vallás van, ami mind kereszténynek vallja magát. A sok közül azt az egyetlen egyet kéne megtalálni amelyik úgy működik ahogy azt az első századi keresztények példája mutatja. Ez mindenkinek a saját felelőssége.

de azt nem mondom meg h milyen vallású vagyok mert abból csak veszekedés lenne, és ezt írásban lebonyolítani elég macerás.

2007. nov. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Egy egyház nem csak a vezetőkből áll, hanem a tagjaiból is. Ezek pedig mind egy-egy ország állampolgárai. Az, hogy egy országnak milyenek az állampolgárai, nagyrészt a szülői példa és nevelés határozza meg. Nagyon sok igaz hitű egyházi embert ismerek, még papokat is. És ismerek olyanokat is, akik nem ilyenek. Az általánosítás nagyon veszélyes. Jézust nem csak 12 apostol vette körül, hanem még sok tanítvány is. A 12 apostol volt a vezető réteg. És közülük az egyik árulta el magát Jézust. Pedig csak 12-en voltak! Ma a keresztény egyházak létszáma ezt bőven meghaladja. Tehát aki azt mondja, hogy az egyházak nem követik Jézust, ezt az összes keresztényre értik. Erősen kétlem, hogy minden keresztényt meg lehet ismerni. A kérdés úgy lenne helyesen, hogy miért vannak olyan tagjai az egyházaknak, akik nem veszik komolyan a hitüket? Ez viszont már egy másik téma.
2008. jan. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
14%
Nem az egyház üdvözít, hanem a Jézus Krisztusba vetett hit. Aki szereti az Urat, úgy is él. Aki csak vallásoskodik, az meg csak szeretne úgy élni, de nem tud. Lásd: képmutató farizeusok kontra Jézus tanítványai. Egyébként én személy szerint ismerek egy egyházat, aki a Bibliai értékekre fektette le az alapjait: a Hit Gyülekezet (lásd: Vidám Vasárnap).
2008. febr. 2. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
Személy szerint én is: a Római Katolikus Egyház (még ha furán is hangzik manapság, hogy valaki ott is megtalálhatja Istent)
2008. júl. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%

Van olyan ember, nem is egy, aki követi. Csak annak aki mindezt rendszeresen és láthatatlanul teszi, nincs akkora hírértéke, mint a botrányoknak.


Egy hívő

2008. júl. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Jézus élt egy életet, amit ebből KÖVETHETŐNEK tartottak, azt leírták a Bibliában. Ez nem jelenti azt, hogy Jézus nem tett olyat, ami az egyéni lélek önmegvalósításához elengedhetetlenül szükséges. Inkább kimaradt a Bibliából szerintem. A vallás egy komoly tudomány. Ha végig minden lépcsőfok szépen meg van határozva, szabályozva és tudást ad a gyakrolati megvalósítása, akkor pont azt a megvalósítást kapjuk, amit Jézus is véghezvitt. Kellenének azok a részek is, amik hiányoznak....


MINDEN vallás azt produkálja, az mutatja, ami a tanításai szerint, azokat követve megvalósítható. Ezt leginkább a felső papi rétegnek kell bebizonyítani, ha nincs bizonyítás, elvárás sem lehet a hívek felé. A hívek automatikusan azt követik, amit az egyházvezetőiktől látnak. Így nyugodtan lehet általánosítani, mert ha egy vallásfilozófia tökéletes, akkor megvalósításának a folyamata is ezt tükrözi a gyakorlatban....


Ha sok olyan híve van, amely nem tudja követni, az annak az oka, hogy rosszul vannak behatárolva, vagy megadva bizonyos lelki szintek elérésével kapcsolatos tanítások, szabályok.

2008. szept. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!