Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A HGY történelmi egyházzá...

A HGY történelmi egyházzá nyilvánításával mivé alakul az egyház?

Figyelt kérdés
Ugyanaz várható,mint a többi egyháznál,hogy bort iszik és vizet prédikál?
2011. jún. 2. 16:50
1 2
 1/12 yuda ***** válasza:
74%

Semmivé nem alakul- ugyanazt fogja csinálni mint ezelőtt. Miért alakulna mássá?

Egyszer az életben hallgassatok már meg egy vidám vasárnap-ot elfogulatlanul és kifejezett rosszindulat kell, hogy abba beleköss.

2011. jún. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%

Annyi a különbség,hogy több támogatást kap majd az államtól.

Egyszer meghallgattam egy Vidám Vasárnap elejét,de elegem lett belőle. Az egyik leglehetetlenebb gyülekezet.

2011. jún. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Én már több vidám vasárnapot megnéztem...Nem volt bennem rosszindulat, de nem tetszett. Az előadónak tudni kellene t beszélni gördülékenyen, s nem nyekeregni. Felkészületlen, rögtönöz,s akkor mond butaságokat. Én több vallásban is hallgattam szónokokat beszédet tartani, azok jobbra sikerültek. A HIT gyülekezetnek ezenfelül vannak olyan tanításai, amit a Bibliában nem láttam alátámasztottnak.
2011. jún. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Előző,mondj példát olyan tanításra ami nincs benne a Bibliában. Nem vagyok hit gyülis,csak kíváncsi vagyok. Köszi
2011. jún. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia kedves utolsó!


Igaz nem tőlem kérdezted...de talán tudok segíteni:


[link]

Ennek egy része, ha szeretnéd leírom külön is, de szerintem ki lehet bogarászni.


[link]

" nem tartalmaz tévedést"


"A nyulat, mert kérődző ugyan, de nem hasadt a körme; tisztátalan ez néktek." (3Móz11,6)


Nem tudom hogy álltatok a biológiával de szerintem a nyúl se nem kérődző se nem patás... tehát mégsem tévedhetetlen a Biblia.


(Egyébként hívő vagyok)

2011. jún. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 yuda ***** válasza:

Kedves utolsó- bár te sem hozzám intézted a leveled, és igazából- de félre ne érts, azt gondolom, kevéssé, vagy felületesen ismered a bibliát, mert olyan alapos teológiai és szisztematikus biblia tanulmányozás kell ezek megértéséhez, amivel legtöbbször más vallások alig, vagy nem is rendelkeznek.


Teszem azt kiírhatnál akár csak egy mondatot és szerintem meglenne az a bibliában, legfeljebb te nem is gondoltad :D

Komolyan, nem provokállak, de azt hiszem alulmaradnál.

2011. jún. 3. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%

"Sátán leghatalmasabb szolgái a halál és a pokol sötét angyala."


1. Ez hol van a Bibliában? Link!

2. Az Úr a halál, és az élet birtokosa. Ő adja az életet, és veszi el. Ezt az Ő hűséges angyalai által. Senki nem hal meg, csak ha az Isten elküldi hozzá a halál angyalát, aki elviszi a testéből a lelkét. Ha ez nem így lenne, akkor az Isten nem lenne mindenható, és a halál angyala szabadon gyilkolászna, és már nem lennének élők a földön, mert sokkal több értelme van annak, hogy az emberiséget kiírtja, még az előtt, hogy megtérjen Jézushoz!

Másrészt a halál angyala, nem félelmetes, kegyetlen angyal, hanem egy jóságos, és hűséges angyal, aki ezt a feladatot kapta. A H.GY. ezt is kiforgatta, és mitologizálta, és egy mendemondát talált ki köré, mert ez olyan jól hangzik, hogy "A Haláááál Angyalaaaa!" Buhahahaha...! Ezt is az amerikai Hollywoodi hatásra tették. Biztos kaszával is képzelik el!

3. Az Isten teremtette a poklot, és minden amit Isten teremtett, azt birtokolja is! Ha ez nem így lenne, akkor nem lenne Ő az Isten. A pokolnak több angyala van, akik Isten hűséges szolgái, és ezt a nemesi feladatot kapták.

Ezt is kiforgatta a H.GY. és egy hádészszerű, lényt gyurmáztak, hogy legyen kitől rettegniük a híveknek!

2011. jún. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 yuda ***** válasza:
64%

Utolsónak: na erről beszélek látod. Van az a szint, ahová egyszerűen értelmetlen lemenni még vitatkozni is

Fogalmad sincs miről beszélsz, de láthatóan nem zavar

Addig nincs is ezzel gond, amig nem tömegeket tanítasz

Ezen az oldalon pedig demokrácia van, minden okos és ostoba gondolatot meg lehet osztani :D

2011. jún. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Csak megsúgom, hogy nem felületesen ismerem a Bibliát, és érdekelne, hogy hol találom meg a Bibliában azokat az utalásokat... szeretném ha ezt leírnád nekem. ;)


Azon felül pedig N.S. nagyon sok kifejezetten keresztény ellenes kijelentést tesz... már amennyit hallottam... Pl.hogy a zsidó népnek kifejezetten nagy szerepe van a végidőkben. Ezt hol találom meg a Bibliában? Tudtommal inkább a keresztényeknek van nagy szerepe,nem? Talán keresztény hitre kéne téríteni az embereket...

Rengeteg kijelentésének nincs bibliai, inkább pénz alapja van.


Azt pedig végképp nem értem, hogy miért Izraelt kell dicsőíteni... (pontosabban: Sajnos értem...)

2011. jún. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A Biblia tökéletes. Szerinted Isten írna egy tökéletlen művet,mikor Ő tökéletes? Nem. Nálatok mit tanítanak erről?Vagy hogy van ez?

"16.

A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre,

17.

Hogy tökéletes legyen az Isten embere, minden jó cselekedetre felkészített." - Ha tökéletlen a mű akkor,hogy lehetne tőle tökéletes az ember?


A nyúlról:


"A kérődző nyúlról beszél mindkét helyen az írás, viszont ma általában nem ismert ilyen fajtája a nyulaknak. (Mózes III. 11:6.v. és Mózes. V. 14:7.). Fr. Prévost tudós, a Vadállatok élete folyóiratból / 1965. okt., 36. oldal/, "Egy dolog biztos és hihetetlen: a kérődző nyúl! Egyes vadon élő nyulak között megfigyelhető, hogy az állat a táplálékot kis, zöld golyók formájában kiüríti, de újra visszaveszi, mielőtt az a földre eshetne. Ezeknek a golyóknak a felszívása fontos táplálékforrást jelent. Itt nem scatophagiáról /ürülékevés/ van szó, ahogy azt rögtön gondolnánk, hanem egy sajátságos kérődzési módról.""


"Sátán leghatalmasabb szolgái a halál és a pokol sötét angyala."


Mt 25,41

Akkor szól majd az ő bal keze felől állókhoz is: Távozzatok tőlem, ti átkozottak, az örök tűzre, a mely az ördögöknek és az ő angyalainak készíttetett. - Itt van,vannak angyalai a sátánnak.

2011. jún. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!