Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ölte meg Isten a kisgyer...

Miért ölte meg Isten a kisgyermekeket a bűnös emberekkel együtt? Ezt válaszoljátok meg ti vallásos emberek!

Figyelt kérdés
Régóta érdekel a Biblia. Olvasni is szoktam, és őszintén megmondom hogy érdekes könyv. Egy valamit azonban soha nem értettem és szeretnék megérteni nagyon. Nos, a lényeg hogy írja hogy Isten irgalmas, könyörületes és igazságos Isten. Ha valaki igazságos, akkor ugye bár nem öl meg ártatlan kisgyermekeket, és nem veszi egy kalap alá a bűnöst az ártatlannal. A Bibliában azonban sok helyen (Az ószövetségben) található meg hogy Isten városokat, népeket pusztított vagy pusztíttatott az izraelitákkal, esetleg angyalaival. Egy példa: Sodoma és Gomorra. Még van több példa is, de mindet nem akarom fölsorolni. A bökkenő itt következik: Megértem hogy Isten megölte a bűnösöket, de azt nem értem hogy miért kellett velük együtt az ártatlan kisgyerekeket megölni. Pl: Noé idejében a bűnös felnőttek meghaltak, de akkor a csecsemőket, újszülötteket miért vitte el az özönvíz? Vagy Sodomában miért pusztította el a tűzeső az újszülötteket? Ezek a dolgok mint ellentmondanak ezeknek, amiket Istenről ír a Biblia: Igazságosság, Szeretet, Könyörület...
2011. jún. 3. 14:25
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
57%

Azért, mert

1. a teremtett világ így működik. Egyébként az özönvíz után ki gondoskodott volna a csecsemők százezreiről?


2. a szeretetnek pontosan az a lényege, hogy nem válogat. A nap süt a jóra és a gonoszra is. És ha bekövetkezik egy tragédia, az is egyenlő arányban ér mindenkit. Jézust kivégezték, az apostolokat kivégezték. Talán el kellene gondolkodni arról hogy ez az egész dolog másról szól mint az életben maradásról.


3. A hívők tudják, hogy ezen a földön csak átmenetileg tartózkodunk. Itteni tartózkodásunk hossza lényegtelen.


4. Javaslom hogy ne azon tépelődj, miért pusztultak el népek a föld színéről, és hogy Isten mit is tehetett volna, inkább azon tépelődj, mit tehetsz most te a világért. A többit bízd Istenre,majd a végén mindent megértünk, amit meg kell.

2011. jún. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
43%

Azért, mivel Isten VÉGTELENÜL igazságos; Amennyi ajándékot adott Ádámnak ingyen, és elvesztette, és ennek az lett a következménye, hogy Isten minden leszármazottját e mércével méri: a bűnök áldozatba kerülnek.


Ez volt az Ószövetség idejében; most az Újszövetség időszakát nézzük: Krisztus húsvéti keresztáldozata végtelenül kiárad az egész világra (s az összes áldozatot helyettesíti), és így az ádámi kegyelmeknél sokkal többet is el tud az ember vele érni. Aki azonban nem él vele, elveszti, megtagadja, kukába dobja, még ezeknél is fájdalmasabb dolgok fognak velük történni a pokol gyötrelmeiben.


Csak úgy tud Isten egyszerre igazságos és könyörületes lenni, hogy saját maga, a Fiúisten tökéletes áldozata a bűnös embert tisztává nem teszi, így nem lesz érvényes valamennyi újjá szülöttnek (+ akik megismerni az Igét nem tudták) a kárhozat.

2011. jún. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:

"a Fiúisten tökéletes áldozata a bűnös embert tisztává nem teszi"


Pontosabban:


"a Fiúisten tökéletes áldozata a bűnös embert tisztává teszi"

2011. jún. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
65%

A kisbabák és kisgyerekek, akik még nem tudnak önálló döntést hozni arról, hogy követik-e az Urat vagy nem, haláluk után Istenhez kerülnek a Mennybe. Sodoma és Gomora lakói közül egy sem volt igaz (kivéve Lótot, de őt kimenekítette az Úr), tehát ha a gyerekek felnőnek és ugyanolyan bűnös életet élnek mint a szüleik, haláluk után elvesznek. Így megmenekültek. A földi élet csak átmeneti és nem attól kell félni, ami a testet megöli, hanem attól ami a lelket.

Azonkívül minden ember azért él a földön, mert Isten úgy akarta és a halálunk idejéről, módjáról sem mi döntünk. Ha olvastad a Bibliát, akkor azt is tudod, hogy Isten azt akarja, hogy minél többen megtérjenek és tudja is hogy ki fog megtérni élete során és ki nem. Senkitől nem veszi el az esélyt, különben Jézus megváltásának sem lenne semmi értelme. Az Úr az izagazakat sosem pusztítja el.

2011. jún. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
100%

Az életet Isten adja ajándékba. Amikor meghalunk ezt az ajándékot, az életet amit ideiglenesen kaptunk, visszaveszi. Ilyenkor nem kérdezhetjük azt hogy miért veszi vissza?

A másik ami eszembe jutott, hogy könnyen lehet hogy ha a túlvilágon látnánk egy Gomorában meghalt gyermek örömét, akkor nem kérdeznénk ilyet.

De egyébként én is kíváncsi vagyok a többiek véleményére.


Severin

2011. jún. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
96%

Érdekes, akkor amikor egy keresztény felszólal az abortusz ellen, ami évenként több kisgyerek életét követeli, mint egész magyarország lakossága, akkor megy a mentegetés, hogy "így jobb neki is, meg az én testem" stb. De ha Isten a saját teremtményével azt tesz amit jónak lát, megy a "mi az hogy nem én vagyok az univerzum középpontja" duma.

Kérdező, a kérdésedről süt az egocentrikusság és az önigazolási vágy. De Isten azt tesz amit akar a saját teremtményeivel, a szeretettel pedig felesleges dobálózni ha fogalmunk sincs róla.

2011. jún. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:

Elolvastam minden hozzászólást. Érdekes és hasznos dolgokat olvastam, de azért a pokollal mint örök kárhozat helyével nem értek egyet, sőt akik kutatják a Bibliát azok nyíltan megmondják hogy örök gyötrelem nincs, azok csak jelképes dolgok mint sok más is a Bibliában...


Viszont az első emberpárnak is azt mondta Isten hogy "Porból lették, és visszatérsz a porba", azaz miből lett? Hát porból, hová tér? A porba. Nem mondta nekik hogy a testetek a porba, a különálló lelketek meg máshová jut. Ráadásul mikor az élet leheletét belelehelte Ádámba, ezt mondta: "Így lett az ember élő lélekké.", azaz nem lehet külön lelkünk ha mi magunk vagyunk a lélek, ebből meg az következik hogy az élet lehelete, amit egyesek léleknek mondanak, csak egy olyan erő vagy ilyesmi ami éltet minket. Akik kutatják alaposan az írásokat azok azért ilyeneket tudnak belőle, sőt a Prédikátor könyvét olvasva is megtudjuk hogy a halál után nincs semmi: "Mert semmi cselekedet, okoskodás, tudomány és bölcsesség nincs a Seolban", ez pedig nyílvánvalóan bizonyítja hogy halálunk után már nem cselekszünk, pl: nem mozgunk , nem okoskodunk pl: nem gondolkodunk dolgokon és nem tervezünk és tudomány meg bölcsesség sincs a halál után. Ez bizonyítja hogy halálunk után öntudatlan állapotban vagyunk, és hát az emberi lélek ahogy mondjátok, ha kiszáll és elmegy a mennybe vagy a pokolba, akkor az ott cselekszik, gondolkodik, meg stb... Pedig ha úgy van ahogy mondjátok itt, akkor mi van ezekkel az egyértelmű bibliaversekkel?


Ezen kívül egy fontos dolog. Mivel - ismétlem - Isten igazságos, ezért annyi büntetést kell kiszabni a bűnökért neki amennyi jár az adott embernek. Ebből az a kőkemény dolog következik hogy akármennyi bűnt kövessen is el egy ember életében, akkor sem érdemel ökök büntetést és örökké tartó gyötrelmet. Nem tudom ezt Istenről elképzelni, a szeretet Istenéről.


Vagy talán van olyan közületek akinek ellop a fia valamit a boltból vagy verekedik egy másik gyerekkel, és az apja örökké ütni fogja érte, vagy minden nap élete végéig ad neki öt pofont meg belerúg egyet, csak mert elkövetett régen egy hülyeséget amit nem szabadott volna??? Ilyen kegyetlenek lennének az emberek? Még mi emberek sem vagyunk képesek ilyesmire, akkor Isten aki a biblia szerint MAGA A SZERETET, hogyan követhetne el ilyesmit?


Egyáltalán egy Szerető és Kedves Isten létrehoz egy olyan gyötrelmes, undorító, hatalmas félelmet keltő helyet mint a pokol?


Ezen kívül alaposan tanulmányozzátok a Bibliát...


Na de most maradjunk kérlek az eredeti kérdésnél... Nem akarlak titeket megbántani, de olyan valakik válaszát várnám akik alaposan tanulmányozták már a Bibliát, és tényleg ne haragudjatok rám, nem megbántani akartam titeket, de azt hiszem hogy ezek így vannak amiket leírtam. Persze nem mondom hogy nekem van igazam, lehetséges hogy én is rosszul értelmezem a Bibliát, de hát nem úgy látszik ezek alapján amiket leírtam.

2011. jún. 3. 19:37
 8/49 anonim ***** válasza:
59%

"Elolvastam minden hozzászólást. Érdekes és hasznos dolgokat olvastam, de azért a pokollal mint örök kárhozat helyével nem értek egyet, sőt akik kutatják a Bibliát azok nyíltan megmondják hogy örök gyötrelem nincs, azok csak jelképes dolgok mint sok más is a Bibliában..."


Azok a kutatók többsége jehovista, vagy adventista, vagy sándormatyásgróf. Másrészt, akinél nincsen meg az igazság Lelke, az a szövegben fog elszáradni. A Biblia a magot elveti, azonban ha az apostolok nem tartják kezükben a hívőt, akkor az a konkolyt kikaparja a Sátán. Az ilyen módszer a filológiai szakbarbarizmus. Holott a jó írástudó kincseiből újat, és régit hoz elő (Mt, 13, 52)


Az egyértelmű utalásokat a mennyre letagadják, a pokol biblai szerepét azonban degradálják. Még az alapvető evangélikus, református protestáns egyházak is elvetik azt a nézetet, hogy a Bibliát filológiai kutatások alá kell vetni, hogy annak textuális konkordanciája alapján eldöntsük, mi igaz, és mi nem. Erre Pál mondása a legigazabb: "a betű öl, lélek éltet".


A válasz itt van:

[link]

2011. jún. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
51%

meghalni nem egyenlő azzal, hogy elpusztulni végleg, a halál csak tapasztalat, ahogyan a születés is...az ember értelme/elméje/szelleme, ami egy az Istennel, az a bizonyos "lehelet", no az örök, és valójában ez az ember, s nem a test, amit használ...és új test kreálása során, újból bele van "fújva", szóval az egyének nem vesznek el, Isten új lehetőséget biztosít...:)


ez olyan, mint a futballmérkőzés, ha a 22 emberből 10 nem tartja be a szabályokat, és mondjuk összeverekszik, akkora bíró a komplett meccset lefújja, hiába voltak ártatlanok is...de legközelebb újrajátszhatják...:)


egyébként Isten rendszert tart fent, és az önző magatartásnak automatikus visszahatása van, ami természeti katasztrófákban nyer érvényt...


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:

Azt hiszem hogy ezek gyenge érvek. Egy Bibliaverset sem látok és AZOKNAK PONTOS MAGYARÁZATÁT sem. Ellenben én Bibliaverseket hoztam fel mint érvek...


Ja, egyébként nem vagyok ám vallásos, félre ne értsetek:) Meg vok keresztelve mint római katolikus, de nem követem egyik vallást sem. Csak szoktam olvasni a Bibliát:) És egyébként olyan szó nincs hogy "jehovisták", ők Jehova Tanúi.

2011. jún. 3. 22:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!