Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a református felfogás a...

Mi a református felfogás a házasságról, válásról, újraházasodásról, együttélésről?

Figyelt kérdés
2011. jún. 6. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
ugyanaz, mint a katolikusoké. Amit Isten egybekötött ember el nem választja.Örök hűséget nem fogadhatsz kétszer.
2011. jún. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pedig egy református templomban esküdhet valaki kétszer, ismerek ilyen embereket.
2011. jún. 6. 10:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Ismerek ref. lelkésznőt akinek a harmadik férje van mióta lelkész. De sztem ehhez nincs közünk, nehéz lehet amúgy is a válás és hasonlók, nem kell még tetejébe egy sor vallásos ítélkezés. Szerintem ilyenkor szeretettel támogatni és kész.
2011. jún. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hivatalosan hasonló a hozzáállás, mint a katolikusoké. Azonban a reformátusok a házasságot nem tartják szentségnek (csak a keresztséget meg az úrvacsorát), ezért a valóságban jóval liberálisabban állnak hozzá. Hallottam olyan családsegítős nagyhírű és bölcs ref. lelkészt előadássorozatot tartani a házasságról, aki sok-sok ember előtt nyíltan azt tanítja, hogy van olyan, amikor már csak a válás segít.

Az a helyzet, hogy katolikus körökben is van, amikor úgy megromlik egy kapcsolat, hogy nem segít más, mint a különválás, de ez nem felel meg a válásnak, érvényes házasság esetén csak különélésnek, mert mivel amit Isten egybeköt, ember ne válassza szét. Tehát házasok és nem válhatnak el, ergo nem is élhetnek mással, mert az házasságtörés, de ha nagyon nem bírják együtt, lakjanak külön, egyedül. Ez a HIVATALOS katolikus álláspont, más kérdés, hogy a "hívek" közül sokan mit élnek.


Reformátusoknál hivatalosan az van, hogy templomi esketésben részesedhet az, akinek még nem volt házassága. És ez a privilégium él, ha a másik félnek már volt is. Ismerek olyan párt, akiknél az asszonykának a 3. házassága volt, de lehetett templomi esküvő, mert a férfi első házassága volt, így neki "jár", hogy az Úr asztala elé vihesse aráját...


Dióhéjban ennyi, ha válaszom alapján van kérdésed, tedd fel nyugodtan.

Üdv: egy katol. teológus-hallgató, aki aktívan volt 22 évet református.

2011. jún. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Ismerek ref. lelkésznőt akinek a harmadik férje van mióta lelkész. De sztem ehhez nincs közünk, nehéz lehet amúgy is a válás és hasonlók, nem kell még tetejébe egy sor vallásos ítélkezés. Szerintem ilyenkor szeretettel támogatni és kész."


Mer miért nincs hozzá közünk? Neki kéne pédát mutatni. Ez az igazi bort iszik és vizet prédikák.

2011. jún. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!