Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, mi a jó házasság...

Keresztények, mi a jó házasság titka?

Figyelt kérdés

A napokban tettem fel a következő kérdést a Családi kapcsolatok témakörben, és érdekelne kimondottan keresztények véleménye is:


Sokat gondolkozon mostanában azon, mitől mennek szét a házasságok, és biztosan jó-e az, ahogyan a többség -engem is beleértve - gondolkodik róla.

Olvasom itt a kapcsolati problémákat, hogy pitiáner dolgokon - tévéműsor, házimunka, szex, anyós - megy a vérre menő vita a felek között, a vége ordítás, sírás, esetleg pofon. Mi nagyon szeretjük egymást a férjemmel, mégis gyakran előfordul nálunk is (pofon nem, de a többi igen). Úgy tűnik, hogy az egész egyfajta hatalmi harc, egyik sem akar engedni, így mérgesedik el az egész kapcsolat, a gyerekek is frusztráltak, pimaszok.

Ismerek több erősen vallásos házaspárt, akik máshogy csinálják. Náluk megkérdőjelezhetetlen, hogy a család feje a férj. Nem jellemzőek a viták, indulatkitörések, a tettlegesség pláne nem, mivel a feleség szó nélkül csinálja, amit a férje mond neki. Igaz, ezekben a körökben elvárás, hogy a férj ne kezelje gyerekként a feleségét, hanem vitassa meg vele a fontos dolgokat, és elfogadhatatlan, hogy megüsse, de persze az intelligenciáján is múlik, mennyire teszi ezt meg valójában. A feleség "engedelmességéért" cserébe a férje támogatja, segíti, leveszi a válláról a fontos dolgok felelőségét. A gyerekeket sok törődéssel, de nagy szigorral nevelik, a testi fenyítés az élet szerves része. Mégis úgy látszik, ezek a gyerekek nyugodtabbak, jobb magaviseletűek, és többet is mosolyognak.

Mit gondoltok, tényleg így kéne élni? Vagy a látszat csal, és valójában tele lehetnek ezek az emberek is feszültséggel? Engem nem így neveltek, nem tudnám ezt csinálni, a férjem azt mondja, ő sem, azt azonban érzem, hogy a mostani helyzet sem az igaz. Szerintetek lehetséges évtizedekig tartó jó házasság ténylegesen egyenrangú felek között? Vagy szükségszerű, hogy az egyik alárendelje magát a másiknak, és a látszat ellenére ez a boldogság titka? Esetleg van olyan köztetek, aki ilyen házasságban él? (Kéretik az ilyet nem lepontozni, mert tényleg érdekel.)


Ha lehet, házasok válaszoljanak, akik nem elméleteket mondanak el, hanem a saját tapasztalatukat! Köszönöm!


2011. jún. 7. 10:32
1 2 3
 11/26 napietus ***** válasza:
Isten társául rendelte a férfinak az asszonyt. nem urául és nem szolgájául. és egyébként nem csak a férfié a felelősség. például ha ő olyan döntést hoz, ami bűnös, és az asszony elfogadva az uralmát követi őt a bűnbe, az Isten szemében nem helyes, és nem menti fel az asszonyt. ő is bűnös lesz ugyanúgy, ahogy a férje. fordítva szintén. mindenki felelős a saját tetteiért.
2011. jún. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

ha írnál példát, hogy mi az a mindennapi helyzet, amiben máshogy szeretnél, szeretnétek viselkedni, könnyebb lenne válaszolni.

amúgy biztos vagy benne, hogy aki elfogadja "urát és parancsolóját", az boldog abban a kapcsolatban, és nem csak beletörődik?

2011. jún. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Napiteus! "Vágyakozol a férjed után, ő pedig uralkodik rajtad."

"A férj feje a feleségnek, ahogy Krisztus is feje az Egyháznak."

"Szeresse hát mindegyiktek a feleségét, az asszony pedig tisztelje (Károli: félje) a férjét." Egyiküknél sem szeresse ÉS tisztelje.

Most hirtelen fejből ennyi jutott eszembe.


A másik meg, hogy amit mondtatok, hogy mindenki abban főnök, amihez ért, jól hangzik, de itt direkt írtam, hogy nem életbevágó kérdésekről van szó, hanem pl. tévéműsorról, mosogatásról, hétvége eltöltéséről, vagy éppen arról, hogy meddig maradjon a család egy rendezvényen. Ezekhez nem kell szakértelem. Ilyen esetekre értettem, hogy az van-e, amit a férj mond.

2011. jún. 7. 12:41
 14/26 anonim ***** válasza:

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:33



Igen, ezt elfelejtettem előbb írni, hogy ha bűnbe akarja vinni a feleséget, akkor nem kell követnie.


Éva evett először a gyümölcsből és ő adott Ádámnak is, és Isten Ádámot kérte számon. Ádám csak mosakodott és Évára terelte a szót. Tehát a férj felelős.

2011. jún. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

12.41!


Ha végigolvastad a kérdésem, abból kiderül, hogy egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy a felvázolt viszony jó, azért kérdeztem meg. :)

2011. jún. 7. 12:43
 16/26 anonim ***** válasza:

"Vágyakozol a férjed után, ő pedig uralkodik rajtad."


Ez egy prófécia, mi fog történni mindkettejükkel, amiért fellázadtak az eredeti isteni rend ellen, ami AZ EGYENLŐSÉGEN ALAPULT.


"A férj feje a feleségnek, ahogy Krisztus is feje az Egyháznak."


Pontosan.És Krisztus hogyan volt a feje az egyháznak? Úgy, hogy az életét adta érte. Úgy,hogy vezeti, támogatja és boldoggá teszi.


"Szeresse hát mindegyiktek a feleségét, az asszony pedig tisztelje (Károli: félje) a férjét." Egyiküknél sem szeresse ÉS tisztelje.

A szeretet és a tisztelet ugyan az. Ha valakit nem tisztelsz, azt nem szereted.


Tisztelettel,

házas, keresztény

2011. jún. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
46%

Kedves Kérdező!


Szeretnéd azt a választ kapni, hogy a vallásos/keresztény házasságok sem jók, sőt rosszabbak még a tiednél is? És nincs a világon jó házasság csak a jó házasság látszata van meg néhány családban? Ha valaki ezt válaszolná, akkor belenyugodnál a saját házasságod milyenségébe vagy tökéletlenségébe?

A kommentjeidből már ez kezd derengeni.

2011. jún. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%

Jézus ezt mondta: „»Szeresd Jehovát, a te Istenedet egész szíveddel, egész lelkeddel és egész elméddel.« Ez a legnagyobb és első parancsolat.” Mi a második legnagyobb parancsolat? Jézus így folytatta: „Szeresd felebarátodat [beleértve a hozzád legközelebb állókat, a családtagjaidat is], mint önmagadat” (Máté 22:37–39). Tehát a családi boldogság titka az Istennel ápolt jó kapcsolat, hiszen az Isten iránti szeretet arra indít, hogy szeressük egymást.


A férjek úgy tehetik boldoggá a feleségüket, ha követik Jézus példáját. Ő önfeláldozó szeretetet mutatott a jelképes felesége, a gyülekezet iránt (Efézus 5:25). Ezt mondta: ’Az Emberfia nem azért jött, hogy neki szolgáljanak, hanem hogy ő szolgáljon’ (Máté 20:28). Jézus sohasem volt parancsolgató vagy durva a gondjaira bízott emberekkel, inkább felüdítette őket (Máté 11:28). Ezért a férjeknek kedvesen kell gyakorolniuk a főségüket, ami az egész család javára válik.

A feleségek szintén tanulhatnak Jézustól. „A Krisztus feje . . . az Isten” – mondja a Biblia. És azt is kijelenti, hogy „az asszony feje pedig a férfi” (1Korintusz 11:3). Jézus nem tekintette méltóságán alulinak, hogy alárendelje magát Istennek. Mély tiszteletet érzett az Atyja iránt. Ezt mondta: „mindig azt teszem, ami kedvére van” (János 8:29). Egy feleség, aki az Isten iránti szeretetből és tiszteletből alárendeli magát a férje főségének, nagyban hozzájárul a család boldogságához.

2011. jún. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 napietus ***** válasza:

étköznapi dolgokban is megvannak a szerepkörök. a példáddal élve: mivel társ. kapcsolatok az enyém, így én döntöm el, milyen meghívást fogadunk el, kit hívunk meg, hol jelenünk meg együtt, és azt is, meddig maradunk. tv-zni nem nagyon szoktunk, általában csak meccset, azt meg együtt nézzük. többi műsort ha valamelyikünk meg akarja nézni, és pont akkor megy egy másik, amit a másik szeretne, akkor 2 különböző szobában tévézünk. tehát ez nem ütközőzóna.


a bibliai idézeteidet megválaszolták feljebb. ezért nem jó a Bibliából 1-1 mondatot kiragadni, mert akkor értelmét veszti, sőt, mint nálad is, ellentétes értelmet nyer.

2011. jún. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Kedves 13.06!


Nem szeretném ezt a választ kapni, hanem beszélgetek. Sajnálom, ha ez jött le. Írásban nincsenek hangsúlyok, nehezebb megértetni, mire is gondolok valójában, ezért fejtettem ki bővebben a kommentekben.

Igen a házasságom nem tökéletes, mert két tökéletlen ember alkotja. A felsorolt dolgok csak példák voltak, nem is mind jellemző ránk, tévét pl. egyáltalán nem nézünk. Csak egy jelenséget szerettem volna körüljárni, egészen pontosan arra lettem volna kíváncsi, hogy a házasfelek egyenrangúságát hogyan értelmezik a keresztények.

Az építő jellegű hozzászólásokat köszönöm.

2011. jún. 7. 13:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!