Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerinted létezik Isten ha...

Szerinted létezik Isten ha senki sem bizonyította be a létezését?

Figyelt kérdés

Tudom 100 millió ilyen kérdés van de :


Furcsának találom nagyon azt hogy az emberek nagy többsége hisz Istenben, egy olyan dologban, amire még sosem találtak egy bizonyítékot sem, amit a tudomány sem tud bebizonyítani, ami olyan dolog hogy van aki hisz benne van aki nem.

Tudom mindenkinek magán ügye hogy eldöntse, de a világon annyi vallás van meg annyi Isten hogy ezek után már nagyon kételkedem a létezésében. (Pl Allah, víz isten, tűz isten stb)


A bibliát sem tudják bebizonyítani hogy ki írta, miért írta, és hogy ezek a történetek honnan jöttek. Láttam egy ismeretterjesztő dok.filmet amiben azt tárgyalták hogy ha mindent számításba vesznek akkor szétválasztható-e a Vörös tenger. a válasz : NEM


Jézus már más téma, lehet hogy olyan ember létezett valaha, de nekem sikerült egy pszichológussal elbeszélgetnem erről: sok pszichológus szerint Jézus csak egy pszichológiailag beteg ember volt, ezért beszélt "Istenről és Mennyországról"

Engem is megdöbbentett h így vélik az egészet....



Mind1. a lényeg: Ha egyszer senki nem bizonyította isten és a különböző bibliai események történését akkor miért hisz benne mindenki? Vagy csak azért hisz sok ember Istenben mert egyszerűen félnek a haláltól?


Mit gondoltok a leírtak alapján?


(azon kívül h mindenkinek maga kell eldöntse h létezik-e v sem de ettől most térjünk el)


2011. jún. 7. 22:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/102 anonim ***** válasza:
24%
Hmm...Nálunk a gyülekezetbe többször is imádkoztunk gyógyíthatatlan betegekért és orvosi kezelés nélkül meggyógyultak. Ez mi ha nem Isten hallgatta meg az imákat?
2011. jún. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/102 anonim ***** válasza:
21%
Nem létezik,csak kitaláció az egész.
2011. jún. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/102 anonim ***** válasza:
70%

A saját létezésed a bizonyíték. Az élet komplexitása. Nézz körül, Isten = minden ami körülvesz


De ez annyira egyszerű, hogy úgyse hiszed el. Isten veled, vagy inkább benned :)

2011. jún. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/102 anonim ***** válasza:
0%

vicces, de azt mondják tudomány lassan bebizonyítja egy felsőbb tudat létét. Nem a felhőkön üldögélő szakállas bácsira gondolok, aki szétszortírozza az embereket egy "jó" meg egy "rossz" kupacba. Ha belegondolsz, minek is lehetne az egész, úgy értem, az EGÉSZ, ha nem állna mögötte valami?

Az ember létezése a bizonyíték "isten" létezésére.


Ha Jézus csak egy beteg ember volt, és mégis tett csodákat, akkor csökken az értéke? Én személy szerint nem ismerem el mint isten fiát (nem azért mert zsidó vagyok) de ha meggyógyított embereket (még ha csak tömegpszichózis is) "megalapozott" egy 2000 éve fennálló egyházat, ami ugyan a tudomány fejlődését visszahúzta, de mégis több millió, milliárd embernek nyújt lelki biztonságot ma és régen, akkor szerintem igenis megérdemli hogy emlékezzünk rá.


Ha érdekel a vallásfilozófia, ajánlom Orson Scott Card könyveit. (A teremtő Alvin trilógia, Ender ciklus)


16 F

2011. jún. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/102 anonim ***** válasza:
23%

Kedves Kérdező!


Egy hívő embernek nem kell tudományos bizonyíték a Teremtő létezésére. Megtapasztalja az életében minden egyes nap.


manju

2011. jún. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/102 anonim ***** válasza:
81%

Minden nap tapasztalom a létezését. Már vagy 1000x bebizonyosodott előttem, hogy létezik. De ezt most tudom, hiába írom, az embereknek maguknak kell megtapasztalnia.

És tudod mi az érdekes? Minden ember tudat alatt hisz egy "felsőbb hatalomban" és egy idő után el is kezdi kutatni. Ha pedig valami nagyon nagy baj történik az emberek életében, jó nagy %-uk elkezd imádkozni. Talán akkor először, mégis ha nincs más remény, jön az ima.

2011. jún. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/102 anonim ***** válasza:
74%

Számomra már bizonyította létezését,sőt nap mint nap, újra és újra megteszi, így ha nem haragszol, nem nagyon tud érdekelni egy tudósnak nevezett ember okoskodása sem, hogy szerintük miért nem valószínű a létezése.

Amúgy meg annak aki nem akar hinni, soha sem lenne elég egyetlen bizonyíték sem.

2011. jún. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/102 anonim ***** válasza:
23%
Még annyit kiegészítésképpen, hogy mit gondolsz hány ateistát találnál egy zuhanó repülőgépen? Te nem kezdenél el imádkozni?
2011. jún. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/102 anonim ***** válasza:
86%

Érdekes.Képzeld én is láttam régen egy dokumentumfilmet ahol meg pont bebizonyították hogy lehetséges a vöröstengeri buli egy természeti jelenségnek köszönhetően de gondolom azért került némi lé a papucsba./az egyiptomi 7 csapást analizálták/.

Mellesleg nekünk hívőknek nem kell bebizonyítani és nektek se akarjuk bebizonyítani ha nem akarjátok mi tudomásul vesszük és kész.

Csak a hitetlenek lovagolnak folyton ezen a lerágott csonton és nem értik meg, hogy egy belső meggyőződéssel nem lehet vitába szállni. Én papolhatok napestig, hogy márpedig Isten létezik más meg papolhat ugyaneddig az ellenkezőjéről, akkor sem fogunk dűlőre jutni, úgyhogy tényleg felesleges milliomodszorra feltenni ezt a kérdést. Olvasd el a többi ugyanilyen kérdésre adott választ, de úgysem fogsz hirtelen hívővé válni ehhez több kell, ez nem így megy.

Szerintem egy helyes út van: legyünk toleránsak és elfogadóak egymással pláne ha a másik nem valami gonosz, káros dologban hisz, hanem valami olyanban ami csak jóra tanítja az embert.

2011. jún. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/102 anonim ***** válasza:
84%

"Furcsának találom nagyon azt hogy az emberek nagy többsége hisz Istenben, egy olyan dologban, amire még sosem találtak egy bizonyítékot sem"


Az egészet félreérted. Nem nagyon van olyan ember, aki csak úgy "hisz Istenben", vagyis egy "dologban".


A valóságban vannak egyfelől vallásosak, másfelől ateisták. Nem annyi a különbség köztük, hogy az egyik hisz +1 "dologban", hanem teljesen más a világképük. Ha nem így lenne, senki se lenne hívő.


Azért létezik vallás, mert a vallásos világkép és az ateista világkép közül egyik sem bizonyíthatóbb, biztosabb a másiknál.


Te úgy képzeled persze, hogy az alapvető az ateizmus, és a vallás valami furcsa eltérés ehhez képest. Persze hogy így gondolod, mert ateista vagy. Aki vallásos, annál ez pont fordítva van.


Nálam, a szkeptikusnál, a kettő teljesen egyenértékű. Egyik sem bizonyítható.

2011. jún. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!